14:36, 13 серпня 2015 р.
Створення Семенівської громади не підтримали на сесії Полтавської облради через «політичні ігри»
Сьогодні, 13 серпня, в Полтаві пройшла 30 позачергова сесія обласної ради. Головним питанням було утворення 11 об’єднаних громад. За утворення 10 проголосували схвально. Лише не ухвалили рішення за утворення Семенівської об’єднаної селищної територіальної громади.
Провів сесію голова Полтавської обласної ради Петро Ворона. Участь в засіданні прийняло 67 депутатів.
Депутати Полтавської обласної ради ухвалили утворення Білоцерківської, Глобинської, Пирятинської, Пришибської, Піщанської, Червонознам`янської, Недогарської, Омельницької, Клепачівської та Шишацької територіальних громад. При цьому за Пирятинську об’єднану міську територіальну громаду довелося голосувати двічі – з першої спроби необхідну кількість голосів зібрати не вдалося.
За даними офісу реформ, до складу новоутворених об’єднаних громад ввійшли населені пункти 39 рад: Білоцерківська громада (Бірківська, Подільська, Балакліївська, Білоцерківська сільські ради); Глобинська громада (Глобинська міська, Жуківська, Бабичівська, Опришківська, Пирогівська, Борисівська сільські ради); Піщанська громада (Піщанська, Гориславська сільські ради); Червонознам'янська громада (Червонознам'янська, Майбородівська сільські ради), Пришибська громада (Пришибська, Кобелячківська сільські ради), Омельницька громада (Омельницька, Запсільська, Демидівська, Рокитнянська сільські ради); Шишацька громада (Шишацька селищна, Баранівська, Великоперевезівська, Воскобійницька, Гоголівська, Жоржівська, Ковердинобалківська, Куйбишівська Михайликівська, Пришибська, Великобузівська, Сагайдацька сільські ради); Пирятинська громада (Пирятинська міська, Олександрівська сільська ради); Покровсько-Багачанська громада (Покровсько-Багачанська, Березняківська, Тарасівська сільські ради); Недогарківська громада (Недогарківська, Максимівська сільські ради).
А ось Семенівській об’єднаній селищній територіальній громаді не допомогли й три переголосування – необхідну кількість голосів зібрати так і не змогли. При цьому головною проблемою утворення цієї громади була заява 40 громадян села Вереміївка – в селі проживає 991 особа, які були проти утворення громади, через те відсутність поінформованості з цього питання.
«Не підтримали утворення Семенівської громади колишні членами «Партії регіонів». Я вважаю це порушенням як етичним, так і моральним по відношенню тієї громади, яка бажає об’єднатися. І найголовніше, що з майбутнього бюджетного року, ті населені пункти які бажали об’єднатися не отримають додаткових коштів на свій розвиток», - поділився з цього приводу голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
Підтримав свого колегу й голова обласної ради Петро Ворона, назвавши не ухвалення утворення громади «політичними іграми».
«Це історична сесія, бо сьогодні започаткувався реальний процес реформування місцевого самоврядування на теренах Полтавської області. Вже 25 жовтня будуть нові громади з новими повноваженнями та з кращім фінансуванням. Те що не ухвалили створення Семенівської громади – це якісь власні політичні ігри. Це є ознакою того, що почався виборчий процес і хтось активно в нього включився. В зв’язку в тим, що кілька людей з одної громади виступили проти, шанс втратили всі. Так не має бути», - зауважив Петро Ворона.
Нагадаємо, на минулій сесії облради депутати проголосували за прийняття перспективного плану по створенню 57 територіальних громад. Зараз вже було ухвалене рішення про утворення 10 таких громад.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
"Україна та сусідні землі в XVIII ст." у РВВ книгарні: книга, що змінює сприйняття минулого
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
09:59, 9 січня
16
16:53, 2 січня
25
11:03, 4 січня
16:37, 10 січня
live comments feed...