• Головна
  • Тривалі відключення електроенергії: загроза кишкових інфекцій чи необхідний крок для покращення енергосистеми?
18:30, 17 липня
Надійне джерело

Тривалі відключення електроенергії: загроза кишкових інфекцій чи необхідний крок для покращення енергосистеми?

Кишкове отруєння через зіпсовані продукти. Колаж: 0532.ua

Кишкове отруєння через зіпсовані продукти. Колаж: 0532.ua

Улітку, коли температура повітря значно підвищується, збільшується кількість випадків харчових отруєнь. Як відключення електроенергії може збільшити цей ризик, особливо в умовах аномальної спеки?

Журналіст 0532.ua поспілкувався з лікарем-інфекціоністом Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Альоною Крамаренко, щоб з’ясувати, як відсутність світла може негативно впливати на здоров’я людини і чи зростає в Полтаві в літній сезон число людей з харчовими отруєннями.

Тривалі відключення електроенергії: загроза кишкових інфекцій чи необхідний крок для покращення енергосистеми?, фото-1

Чи зросла в Полтаві кількість людей з харчовими отруєннями? 

Нині кількість пацієнтів з кишковими інфекціями в стаціонарі залишається на рівні минулого року. Справді, улітку завжди трапляються так звані кишкові інфекції, але наша лікарня не переповнена пацієнтами з цим захворюванням, тобто ознак спалаху хвороби не спостережено.

Чи є загроза того, що відключення електроенергії може сприяти появі кишкових інфекцій?

Якщо продукт харчування зберігався в холодильнику, який постійно вимикався протягом 4-5 діб, то, звісно, ризик виникнення кишкової інфекції в людини зростає. Оскільки зіпсовані продукти створюють оптимальні умови для розмноження мікроорганізмів. Іншими словами: підвищення температури в холодильнику може сприяти швидшому псуванню їжі. Люди, не помітивши змін у вигляді чи запаху їжі, споживають продукти, які вже стали джерелом харчових отруєнь, бо зберігалися не в сприятливих умовах.

Що може ще спровокувати кишкові інфекції?

Така група захворювань як кишкові інфекції найчастіше зумовлена вірусними та бактеріальними агентами. Якщо ми говоримо про тісні колективи, дитсадки, школи, то там частіше наявна цикличність вірусних інфекцій. 

А от щодо інших бактеріальних кишкових інфекцій, то вони можуть бути викликані:

-продуктами харчування, які зберігалися в неправильних умовах;

-зв’язком з іншими інфікованими продуктами;

-неправильним товарним сусідством;

-вживанням недоброякісних продуктів.

Якими типами інфекцій люди хворіють найчастіше? 

Найчастіше – вірусними кишковими інфекціями та бактеріальними. Щодо бактеріальних, то це передовсім сальмонельоз та захворювання, викликані не лише патогенними, як, наприклад, сальмонела, а й умовно патогенними мікроорганізмами.

Зазвичай патогенні мікроби в нашому організмі є в нормі, але коли продукти інфіковані токсинами або коли цих мікробів стає набагато більше, вони можуть викликати кишкову інфекцію або гостре кишкове отруєння.

Також у літній сезон активізується такий шлях передачі бактерій, як водний. Зараз у розпалі сезон купання, тож, по-перше, не варто відвідувати забруднені водойми, а, по-друге, дотримуйтеся правил поведінки на воді та не заковтуйте річкову воду. Якщо є відкриті рани, також краще не заходити у воду, бо рана – це вхідні ворота для інфекції. Після відвідування річки потрібно обов’язково прийняти душ.

Як ще можна вберегтися від кишкових інфекційних захворювань?

Головне – дотримуватися правил особистої та, зокрема, харчової гігієни. Тобто говоримо про уникнення купівлі продуктів у місцях несанкціонованої торгівлі, а саме мова йде про стихійні ринки, оскільки це також підвищує ризик захворюваності, бо не знаємо, у яких умовах зберігався той чи той продукт.

Нагадаємо, як у Полтаві мешканці двох будинків через перегорілий кабель "виживали" кілька днів без світла: «Торбами викидаємо зіпсовані продукти на смітники».

Стежте за усіма новинами у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#їжа #продукти #світло #отруєння
Оголошення
live comments feed...