• Головна
  • Чому зявляється наліт Прістлі у дітей, як від нього позбутися
10:50, 3 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Чому зявляється наліт Прістлі у дітей, як від нього позбутися

Чому зявляється наліт Прістлі у дітей, як від нього позбутися

Наліт Прістлі у дітей – захворювання, при якому на зубній емалі з’являються темні плями. Потемніння з'являється на молочних зубах переважно у дітей 1-3 років і зникає після зміни молочних зубів на постійні. Це явище може виникнути під впливом різних факторів. Від етіології залежить тактика лікування.

Наліт Прістлі у дітей викликається впливом патогенних мікроорганізмів. В процесі їх життєдіяльності утворюються чорні відкладення на зубній емалі.

Причини, що сприяють патології:

· дисбактеріоз кишечника. Він може бути пов’язаний з неправильною роботою ШКТ у малюка, прийомом антибактеріальних препаратів, хворобами печінки;

· карієс;

· відсутність гігієни порожнини рота. Доглядати за зубами необхідно з моменту їх появи. Відсутність регулярного чищення зубів може призвести до появи жовтого нальоту, який з часом може змінити забарвлення;

· гіпоплазія верхнього шару зубів. Це – вроджене недорозвинення емалі, через що вона не може виконувати захисну функцію. Така патологія формується ще у внутрішньоутробному періоді;

· прийом ліків, що містять залізо. Надлишок цього мікроелементу призводить до утворення коричневого або фіолетового зубного нальоту;

· дефіцит кальцію в організмі. Це проявляється чутливістю зубів, вони можуть кришитися, а на їх поверхні з’являється наліт;

· надмірна кількість солодкого в раціоні дитини.

Іноді до появи нальоту Прістлі у дітей призводять різні порушення в період початку росту зубів. Це може бути із-за неправильного харчування годуючої жінки, коли в її раціоні спостерігається дефіцит кальцію або надлишок заліза. Ці речовини потрапляють у дитячий організм разом з молоком , відповідно, в недостатній або надлишковій кількості.

При появі неприємного симптому необхідно показати дитину дитячому лікарю-стоматологу. Доктор огляне зубки малюка, проведе діагностику,щоб виявити, чи є пошкодження зубної емалі і як глибоко розповсюдився патологічний процес. Залишати таке явище без уваги не варто, інакше воно може призвести до негативних наслідків.

Необхідно пройти терапевтичний курс з урахуванням етіології захворювання:

· При дисбактеріозі кишечника призначаються пробіотики, які відновлюють мікрофлору. Також лікар може дати рекомендації по дитячому харчуванню.

· Якщо в організмі дитини неправильний баланс кальцію і заліза, призначається спеціальна дієта

Для позбавлення від нальоту стоматологи рекомендують проводити професійну чистку зубів.

Якщо цього не робити, це може призвести до таких наслідків:

· неприємний запах з рота, який не проходить навіть після чищення зубів;

· порушення цілісності зубної емалі;

· підвищена чутливість зубів;

· кровоточивість ясен.

· розвиток гінгівіту та інших захворювань запального характеру;

Також зубки, уражені чорним нальотом, виглядають негарно. Інші діти можуть сміятися над малюком, від цього у нього можуть розвинутися комплекси, він перестане посміхатися.

Для профілактики нальоту на зубах потрібно:

· привчити дитину регулярно чистити зуби;

· Забезпечити правильний раціон дитини. Щоденний раціон повинен містити необхідну кількість вітамінів і мінералів, молочні продукти , м’ясні страви, овочі, фрукти, каші. Кількість споживаного солодкого необхідно звести до мінімуму.

· Сприяти формуванню правильного прикус у у дитини. Для цього з появою перших зубів вводити в прикорм тверду їжу. А коли малюк навчиться їсти самостійно, відучити його від пляшечки і соски.

· Стежити за питним режимом. Малюк повинен випивати достатню кількість рідини за добу, щоб запобігти надмірній сухості у ротовій порожнині.

· У дитини повинна бути своя ложка. При годуванні дорослим забороняється її облизувати, так як від цього на неї можуть потрапити бактерії, які негативно вплинуть на власну мікрофлору ротової порожнини малюка.

· З другого року життя раз у півроку водити малюка до дитячого лікаря-стоматолога. Це допоможе запобігти можливим проблемам із зубами у подальшому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стоматолог #консультація #наліт Прістлі #лікування
Оголошення
live comments feed...