11:00, 12 листопада 2022 р.
Надійне джерело
«Пневмонія добре лікується, якщо звернутися до лікарів вчасно!» - лікар – пульмонолог Валерія Вороніна
12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією. Його невипадково внесли в медичний календар, адже статистика пов’язана з цим захворюванням вражає. За даними ВООЗ щорічно від пневмонії у світі за різними оцінками помирає від 4 до 7 мільйонів людей. Всесвітній день боротьби з пневмонією був започаткований у 2009 році. Саме тоді понад сто різноманітних організацій об’єдналися між собою і створили Глобальну коаліцію проти дитячої пневмонії. Згодом порушили і тему захворюваності на пневмонію серед дорослого населення. Особливої актуальності тема набула з початком пандемії COVID-19. Втім, за умов вчасного виявлення та правильного лікування пневмонія добре лікується. Про це та інше нам розповіла Валерія Іванівна Вороніна – лікар – пульмонолог КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР».
- Валеріє Іванівно, чому виникає запалення легень і чому хвороба є настільки небезпечною?
- Загалом, пневмонії – це група різних за своєю етиологією, патогенезу і клінічними проявами гострих інфекційних хвороб, характеризується ураження респіраторних віддів легень і обов’язковим розвитком в альвеолах запальної ексудації.
- Пневмонія – сезонна хвороба чи рівень захворюваності не залежить від пори року?
- Спалах захворюваності, зазвичай, відбувається з настанням холодів. Тому все ж таки це – сезонне захворювання. Вже зараз у нашому закладі лікується значна кількість пацієнтів з пневмоніями. Це зумовлено багатьма чинниками. Починається новий навчальний рік, діти масово повертаються у дитячі садочки, більше часу люди проводять у закритих приміщеннях, де проходять масові заходи тощо. Тому так, сезонність має місце бути. Хоче це не означає, що запаленням легень не можна захворіти у теплий період року – все індивідуально у залежить від особливостей організму.
- Які симптоми пневмонії?
- Біль та першіння в горлі у перші дні, підвищена температура тіла. Вже за 4 – 5 днів може розвинутися пневмонія, коли інфекція опускається у нижні дихальні шляхи. І тоді до перелічених симптомів додаються загальна слабкість, кашель. Він може бути сухий або з невеликою кількістю мокротиння. Також температура підвищується до 38 – 39 градусів. І головне – біль у рудній клітині – саме у локаціях, де знаходяться ділянки, вражені пневмонією. Часто спостерігається пітливість - навіть невелике фізичне навантаження викликає втому, часто хворий сильно пітніє. Якщо ви спостерігаєте ці симптоми - не гайте часу, одразу звертайтеся до лікаря.
- Зараз значна кількість людей до останнього зволікають з візитом до лікаря і намагаються побороти пневмонію так званими «народними» методами. В хід ідуть розтирання спиртом, вживання різних трав’яних настоїв та ще більш екзотичних засобів на кшталт тваринних жирів тощо. З точки зору медицини, він них є якась користь? Адже зламати стереотип, що існує віками дуже важко?
- Як лікар я завжди проти лікування «народними» засобами. Від них не тільки жодної користі, іноді вони можуть і нашкодити пацієнту. Скажімо, вживаючи жири можна отримати ураження печінки. Тому допомогти може лише один шлях – огляд лікаря, всебічне обстеження у медичному закладі – різні аналізи, рентген, і потім лікування в залежності від того, яким різновидом пневмонії ви хворієте. Тим більше зараз, коли тема COVID-19 все ще актуальна. До речі, якщо це «ковідна» пневмонія, її може не виявити рентген, тоді направляємо пацієнта на УЗД легень чи комп’ютерну томографію.
- Чи важкий зараз перебіг COVID-19?
- За нашими спостереженнями, це пацієнти зі станом середньої тяжкості. Таких важків випадків, які ми бачили у перший рік пандемії зараз, на щастя, набагато менше. Однак, COVID-19 продовжує мутацію, і тому важко прогнозувати, як він себе проявить.
- Так, щеплення від пневмонії існують, але йдеться про бактеріальну пневмонію. Однак, зараз все – таки переважають пневмонії «ковідні». Тому раджу щеплюватися саме від COVID-19.
- Перелічіть методи профілактики пневмонії
- Вони загальновідомі, але варто їх повторити. Отже, це:
- Здоровий образ життя
- Відмова від паління
- Вживайте імуностимулятори : ергоферон, настоянку ехінацеї
- Приймайте вітаміни
- Уникайте скупчень людей
Будьте здорові!
Потрапити на прийом до пульмонолога Валерії Вороніної ви можете завітавши у КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР».
Телефон реєстратури: 60-71-79
Мобільний: +380 50 305 4355
Читайте також:
Читайте також: "Проктолога не потрібно боятися, треба до нього йти" - лікар Сергій Беркало
В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» лікують тяжкі рани за принципами доказової медицини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...