
17:37, 22 квітня
Надійне джерело
Від ідеї до успішного проєкту: як полтавські студенти створюють адаптивний одяг для ветеранів завдяки 3D-технологіям (ВІДЕО)

Колаж: 0532.ua
Коли сучасна медицина зустрічає інноваційний підхід і щире прагнення допомогти — народжуються проєкти, які змінюють життя. Саме така історія почалася в Полтаві, де студенти-медики вирішили підтримати тих, хто віддав найцінніше заради нашого спокою. Вони почали створювати адаптивний одяг для військових з ампутаціями, щоб кожен ветеран міг почуватися комфортно, впевнено й гідно у повсякденному житті.
Журналісти 0532.ua поспілкувалися з автором ініціативи Сергієм Шальневим й дізналися, як сучасна молодь втілює важливі соціальні ідеї та допомагає українським військовим.
Хлопець проходить інтернатуру за фахом «ортопедія та травматологія» в Полтавській обласній лікарні. У процесі практики він спілкувався з багатьма пацієнтами, зокрема й з військовослужбовцями, які пережили ампутацію нижніх кінцівок. Саме їхні розповіді про біль, труднощі та проблеми, що пов’язані з незручностями звичайного одягу, стали поштовхом для створення проєкту «AdaptiWear». Потім почала формуватися потужна команда, яка допомогла створити першу партію адаптивного одягу і передати її військовим.


За словами Сергія, головною метою було закрити базові потреби ветеранів і військових, запропонувавши їм адаптивний, зручний та стильний одяг, який був би повсякденним та не асоціювався з лікарняною «уніформою».
«Штани мають анатомічний крій, можуть легко трансформуватися в шорти, оснащені поздовжніми блискавками для зручного доступу до протезів, виготовлені з водовідштовхувальної тканини. І найголовніше — вони виглядають сучасно й повсякденно, що дозволяє людям з ампутаціями, особливо ветеранам, почуватися комфортно в соціумі, не привертаючи зайвої уваги. Саме в цьому — філософія нашого виробу», — розповідає Сергій.

Проєкт виник спонтанно під час проходження інтернатури. Команда довго обговорювала ідею, шукала шляхи її реалізації, і згодом з’явилась можливість отримати грант від фонду Пінчука в межах програми «Завтра.UA».
«Ми проводили фокус-групи, безпосередньо спілкувалися з людьми, які мають ампутації нижніх кінцівок, зібрали перелік їхніх потреб щодо одягу. А після цього почали етап 3-Д моделювання, підбору тканин, оформлення грантової заявки. Уся підготовча частина тривала приблизно чотири місяці», — додає Сергій.
Особливість створення цього одягу полягає в тому, що його ескізи розробляються не за стандартними методами, а з використанням новітніх технологій — зокрема, 3D-моделювання.

Перші зразки штанів Сергій створював у спеціалізованій 3D-програмі, яка дозволяє моделювати вироби без фізичних витрат матеріалу. Саме в цифровому середовищі проводилося попереднє тестування функціональності одягу.
На сьогодні проєкт реалізовується в досить обмежених умовах через невеликий бюджет. Втім, команді вдалося завершити перший етап розробки: штани створено, протестовано, й перша партія у кількості 20 одиниць вже передана безпосереднім користувачам — пацієнтам реабілітаційних центрів Recovery по всій Україні. Також команда планує створити й безкоштовно передати нашим ветеранам 100 одиниць штанів.
Попит на цей одяг зростає органічно — ветерани самі звертаються через соціальні мережі, побачивши реальні історії про ініціативу. На початку ж команда самостійно налагоджувала зв’язки з реабілітаційними центрами, знайомлячи їх із продуктом та пропонуючи допомогу.


Виробництвом адаптивного одягу для проєкту займається харківський бренд TURWEAR, очолюваний Сергієм Широкоступом. Це компанія, яка спеціалізується на функціональному та тактичному одязі, й виступає головним постачальником і виробником продукції в межах проєкту «AdaptiWear».
Офіційно він розпочав діяльність у жовтні минулого року. Саме тоді сформувалася основна команда, яка взяла на себе реалізацію ідеї:
Сергій Шальнев — лікар-інтерн за спеціальністю «ортопедія та травматологія», конструктор 3D-одягу, автор ідеї та засновник проєкту AdaptiWear. Він відповідає за загальну стратегію розвитку, дизайн виробу, співпрацю з партнерами, фокус-групами та виробничими командами.

Георгій Костенко — студент-медик Полтавського державного медичного університету, також має юридичну освіту. Виконує функції Chief Research Officer (CRO). У його зоні відповідальності — аналітика, юридичний супровід, документація, логістика, оформлення звітності та систематизація роботи із заявками користувачів.

Карина Шальнева — лікар-інтерн за спеціальністю «стоматологія», керівниця напрямку соціальних комунікацій (SMM Lead). Вона опікується візуальним стилем бренду, створенням контенту для соціальних мереж, а також веде спілкування з військовими, ветеранами в реабілітаційних центрах та залучає нових партнерів до проєкту.

Олексій Музичук — спеціалізується на підготовці візуальних і медіа-матеріалів для проєкту, а також відповідає за зв’язки з громадськістю.

Мар’яна Кулик — студентка Львівського національного медичного університету, наразі мешкає у Львові. Вона налагоджує комунікацію з ветеранами у львівському осередку.

Денис Магдисюк — працює у місті Луцьк, де займається організацією контактної діяльності на місцях, безпосередньо комунікуючи з учасниками та партнерами проєкту.

Адаптивні штани — безкоштовні, і ветерани можуть замовити їх, написавши на Instagram-сторінку «AdaptiWear». Більше інформації можна отримати за номером: 063 816 3760 (Сергій Шальнев). Також, якщо ви маєте можливість підтримати збір на адаптивні штани для людей з ампутаціями, робіть донати за цим посиланням.
Раніше очільниця полтавської «Швейної Роти» нам розповідала, як у декреті виготовляла речі для реабілітації військових.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Керівниця, яка надихає: як колишня медична працівниця очолила виробництво на Лубним’ясо
Новини компаній
09:05
Чому проєкти МАСЦО часто залишаються лише на папері
Новини компаній
09:00
Спецтема
Оголошення
09:03, 2 травня
12:07, 28 квітня
08:15, 30 квітня
12:24, 30 квітня
179
10:22, 3 травня
10
live comments feed...