08:30, 24 серпня 2022 р.
Надійне джерело
Шість місяців війни. Шість символів нашої боротьби. Пригадуємо хронологію подій і супротиву
Сьогодні не лише День Незалежності. Рівно півроку тому, 24 лютого, розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну. Шість місяців страху. Шість місяців сліз. Шість місяців єдності. Шість місяців боротьби.
Про нашу країни знають у всьому світі. Наш жовто-блакитний стяг можна побачити у кожній країні Європи та далеко поза нею. Про наших героїв знімають фільми. Виконавці світового рівня співають з нашим прапором в руках. Наші люди - всюди, адже війна розділила мільйони сімей, і рятуючи собі та дітлахам життя, українки змушені виїжджати за кордон. Але щоб не сталося, і де б ми не були, незмінним залишається одне - ми пишаємось тим, що ми Українці.
Пропонуємо сьогодні згадати символічні події, які відбулися під час війни, і які назавжди залишаться символами української сили.
«Русский военный корабль, иди нах#й!»
Цю фразу, яка раніше для нас була б неприпустимою, знають і маленькі, і дорослі. Саме цими словами 25 лютого захисники острова Зміїний вказали правильний напрям російським окупантам. Того дня російський ракетний крейсер «москва» підійшов до острова Зміїний і запропонував українським прикордонним здатися в полон. Далі дослівно:
Я русский военный корабль. Предлагаю сложить оружие и сдаться во избежание кровопролития и неоправданных жертв. В противном случае по вам будет нанесен бомбово-штурмовой удар. Как поняли меня? Прием
Русский военный корабль, иди нах#уй!
Фраза стала надзвичайно популярною серед народу. Пізніше Укрпошта випустила однойменну марку.
«Привид Києва»
Привид Києва - символ українського пілота, який швидко та масштабно знищує ворожу авіацію. Українці в соціальних мережах намагалися знайти загадкового аса, але за офіційними даними, "Привид Києва" – збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил, які захищають українське небо.
У перші дні війни спостерігалася велика інтенсивність збиття ворожих літаків. Ми не стали спростовувати чи підтверджувати історію про героя-льотчика – "Привида Києва", якого придумали люди в соцмережах. Навіть трішки підіграли, мовляв: "Подивіться, що витворяє цей хлопець".Чати гриміли від повідомлень. Він уже став легендою, українським суперменом, месником, котрий нищить русню. Для нас кожен пілот – Герой, – наголосили в ЗСУ.
Шафа з півником у зруйнованій вщент Бородянці
Півник, який лишився на вцілілій шаві в одному із зруйнованих будинків Бородянки після авіаудару, стала справжнім символом витримки українців перед масовими злочинами російських окупантів.
Зображення керамічного півника із шафкою одразу знайшло втілення у народній творчості, ставши своєрідною "перекличкою" серед українців: "Ти як? – Тримаюсь…".
«Паляниця»
Звичне для нас слово до 24 лютого. Після повномасштабного вторгення «паляниця» - це наш своєрідний пароль.
Українці обрали це слово кодовим не дарма, адже росіяни мало того, що плутають поняття, так ще й не можуть його правильно вимовити.
В українській мові слова паляниця і полуниця – співзвучні, а тому росіяни часто плутають їхні значення, вважаючи, що паляниця – це їхня "клубніка". Цієї помилки припустилася і російська пропагандистка Скабєєва в ефірі каналу "россия 1". Вона сказала, що українці називають так полуницю.
«Азовсталь»
Про це місце не можна писати без сліз.
Азовсталь довгий час лишалася останнім бастіоном у Маріуполі. Про звільнення звідти наших героїв просив увесь світ.
У підземеллі промислового гіганта опинилися тисячі людей, серед яких були цивільні, медики та майже 3 тисячі українських бійців з різних підрозділів, зокрема нацгвардійці, прикордонники, десантники, працівники СБУ та "азовці". Росіяни вдень і вночі атакували комбінат з неба, моря і землі; обстрілювали та скидали чи то запалювальні снаряди, чи то фосфорні бомби, намагаючись послабити оборону. Але вони трималися. Трималися до 20 травня. Того дня вони здійснили наказ головнокомандаючого і перестали оборонятися, щоб вижити. Їм обіцяли, що їх повернуть з полону.
Пісня «Stefania» – гурт Kalush Orchestra
«Stefania» – пісня, з якою гурт Kalush Orchestra здобув для України перемогу у Євробаченні 2022.
Композиція вийшла напередодні повномасштабної війни – 7 лютого. Вона одразу припала до душі багатьом українцям, але шаленої популярності композиція набула вже після перемоги України у пісенному конкурсі. Тоді лідер гурту закликав світ врятувати захисників Маріуполя, які боронили "Азовсталь".
На наступний день після перемоги опублікали кліп, в якому показана доля жінок у війні. Події відбувалися у зруйнованих українських містах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
08:07, Сьогодні
07:48, 19 листопада
07:22, 21 листопада
14:45, 18 листопада
14
15:57, 13 листопада
live comments feed...