16:21, 24 квітня 2013 р.
На місці Стехівської трагедії буде встановлено пам’ятний знак
9 травня в Грабинивці установлять пам’ятний знак на місці масового знищення людей
Урок історії для учнів Ковалівської, Куликівської шкіл та ліцею-інтернату імені Макаренка провели на місці трагедії, що сталася у колишній Стехівці, нині Грабинівці.
Стехівська трагедія є однією із гірких сторінок нашої історії. Коли 21 вересня 1943 року, відчуваючи свою поразку, окупанти живцем спалили у приміщенні середньої школи села Стехівка (нинішня Грабинівка) 928 чоловік, серед яких 460 були військовополоненими, а інші — звичайні мешканці Полтавського, Чутівського, Котелевського районів Полтавської області, а також Валківського району Харківської області.
Під час виїзного відкритого уроку вчителі розповіли дітям історичний перебіг подій тих страшних років, а очевидці поділилися своїми спогадами.
Незважаючи на те, що з дня визволення Полтавського району від фашистських загарбників минуло вже багато років, але людська пам’ять і досі зберігає згадки про ті звірства, що творили окупанти на полтавській землі.
На місці сільської школи, де спалили людей, тепер стоїть хрест. Проте громада прагне вшанувати пам’ять односельців більш довговічним пам’ятником. Тому висловлюючи волю громади завідувач Ковалівського будинку культури, член пошукового заходу Віта Березній, користуючись нагодою під час свого виступу, звернулася до присутнього на заході заступника голови облдержадміністрації Валерія Пархоменка:
— Це місце відвідують як учасники тих страшних днів, так і їх нащадки. Я звертаюся до Вас, Валерію Олексійовичу, як до людини, яка не байдужа до встановлення історичної правди ВВВ, із вимогою відзначити це місце встановленням відповідного пам’ятного знаку, — заявила Віта Березній.
— Ми сьогодні зібралися для того, щоб черговий раз згадати про ті страшні сторінки історії. Присутні тут школярі можуть вивчити математику, хімію, багато інших предметів, але ми повинні в першу чергу пам’ятати іч торі. Я даю гарантію, що до 9 травня ми встановимо тут пам’ятний знак, на якому буде коротка історична довідка про те, що тут відбулося, — відповів Валерій Пархоменко.
Мало залишилося людей, які пережили ту трагедію, проте школярі намагаються зберегти кожен спогад очевидців про той злочин фашизму. Тому подібні заходи надзвичайно корисні для підлітків, вчать молоде покоління бути патріотами, любити свою землю, знати історію свого краю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
"Україна та сусідні землі в XVIII ст." у РВВ книгарні: книга, що змінює сприйняття минулого
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
19:04, 31 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
live comments feed...