15:00, 18 квітня 2013 р.
На ліки для гіпертоніків в області виділили 7,6 млн грн
Олександр Коваль, заступник голови обласної державної адміністрації, взяв участь у засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.
На засіданні були присутні директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, провідні фахівці Департаменту охорони здоров’я, науковці ВДНЗУ “Українська медична стоматологічна академія”, а також головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги.
Олександр Коваль зауважив, що нещодавно Олександр Удовіченко, голова облдержадміністрації, провів селекторну нараду з головами районних державних адміністрацій, на якій було ще раз наголошено на необхідності відпрацювання ефективної системи функціонування мережі Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Олександр Миколайович зазначив, що держава і надалі буде всіляко сприяти розвитку первинної ланки надання медичної допомоги, тому головне завдання на даному етапі – розробити і організувати роботу, так званої, базової моделі, яка стане основою для подальшого розвитку і вдосконалення всієї галузі охорони здоров’я.
Окремо Олександр Коваль наголосив на активізації роботі над забезпеченням хворих на гіпертонію доступними ліками і повним освоєнням 7,6 млн. грн. - коштів виділених з Державного бюджету Полтавській області для забезпечення реалізації проекту.
Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, розповів про існуючі напрацювання. Він уточнив, що після аналізу рейтингових місць по використанню бюджетних коштів лікувально-профілактичними закладами області (зокрема, відношень суми відшкодування до виділених сум) було з’ясовано середню вартість відшкодування за одним рецептом – 10 гривень. Зважаючи на кількість пацієнтів, які звернулися до фахівців і вже скористалися перевагами проекту (близько 50 тисяч мешканців Полтавщини), Віктор Петрович констатував, що є всі можливості для того, щоб кожен хворий на артеріальну гіпертензію (занесений до реєстру) міг отримати, як мінімум, 2 рецепти. Він закликав лікарів вести активну роз’яснювальну роботу з пацієнтами, щоб люди знали, розуміли і могли скористатися державною програмою, яка покликана не лише зберегти їх здоров’я, а й вберегти від фінансових втрат.
Після виступів профільних фахівців з питань порядку денного, Віктор Лисак підсумовуючи окреслював поточні завдання в роботі галузі.
Олександр Коваль, підсумовуючи обговорення, ще раз наголосив на стратегічних завданнях 2013 року (розбудова мережі установ сімейної медицини, матеріально-технічне оснащення, вирішення майнових питань, пов’язаних з організацією роботи «Полтавського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф», реалізації проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та інших), постійному вдосконаленні існуючих досягнень та своєчасному інформуванню населення про всі актуальні заходи
За підсумками розгляду питань порядку денного було прийнято відповідне рішення колегії, виконання якого буде проаналізовано на наступному засіданні.
ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
"Україна та сусідні землі в XVIII ст." у РВВ книгарні: книга, що змінює сприйняття минулого
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...