• Головна
  • Вакцинація: про тренінги, етапи проведення і способи вакцинації
14:30, 19 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Вакцинація: про тренінги, етапи проведення і способи вакцинації

Вакцинація: про тренінги, етапи проведення і способи вакцинації

17-18 лютого полтавські медики взяли участь у Національному тренінгу "Постачання вакцин проти COVID-19, логістика та холодовий ланцюг".

Мета тренінгу – підготувати у всіх регіонах України персонал, відповідальний за логістику та фізичне отримання вакцин у рамках "першої хвилі" для безперешкодної вакцинації з використанням вакцин Pfizer/BioNTech та AstraZeneca, повідомили у КП "ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ".

"Слухачам презентували Дорожню карту із впровадження вакцин від COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках та особливості застосування вакцин, вимоги для холодового ланцюга при транспортуванні та зберіганні цих вакцин. На практичних заняттях також ознайомилися з роботою електронної системи для введення даних про вакцинацію", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, у КП "ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" нагадали про те, коли почнуть вакцинувтаи українців та у скільки етапів.

Тож орієнтовний початок вакцинації — лютий 2021 року. Це поетапний процес, оскільки спочатку щеплення отримають працівники системи охорони здоров’я, які лікують від COVID-19 і самі постійно наражаються на небезпеку тяжкого перебігу хвороби. До того ж пріоритетними групами визначено всіх, хто працює у сфері безпеки і життєдіяльності держави.

Етап 1. Вакцинація людей із критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19, а також фахівців, які працюють у сфері протидії пандемії COVID-19. Планове охоплення: близько 367 000 (менше 1% від загальної кількості населення України) Вакцинацію здійснюватимуть мобільні бригади.

Етап 2. Вакцинація людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19, а також всіх, хто надає медичні послуги. Планове охоплення: близько 2,5 мільйона — 6,1% від загальної кількості людей в Україні. Вакцинацію здійснюватимуть заклади первинної медичної допомоги і мобільні бригади.

Етап 3. Вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та фахівців, які працюють у сферах підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: близько 7,2 мільйона — 17,1% від загальної кількості людей в Україні. Вакцинацію здійснюватимуть заклади первинної медичної допомоги і мобільні бригади.

Етап 4. Вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та спеціалістів, які працюють у сферах підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: близько 11 мільйонів — 26% від загальної кількості людей в Україні. Вакцинацію здійснюватимуть заклади первинної медичної допомоги і мобільні бригади. 

Етап 5. Після реалізації 1–4 етапів і в умовах високої доступності вакцин від COVID-19 та в разі повного забезпечення ними, розпочнеться наступний, п’ятий етап. Це означатиме, що вакцинуватися зможуть дорослі (від 18 років), які не увійшли до пріоритетних груп. Кількість таких людей становитиме близько 13 мільйонів. 

Два раунди – дві дози вакцини. Вакцинація від COVID-19 на кожному з етапів проводитиметься раундами. В одному раунді ті, хто роблять щеплення, отримують по одній дозі вакцини. Кожен раунд триватиме протягом 20–25 днів. Повний захист від нового коронавірусу передбачає дві дози відповідно до схем застосування вакцин, які закуповуватиме наша держава.

Процес вакцинації відбуватиметься у два способи:

1. За допомогою мобільних бригад з імунізації. Мобільні бригади виїжджатимуть до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців тощо, а також туди, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або неможливий. Для впровадження основних етапів вакцинації, вказаних у Дорожній карті МОЗ України, буде залучено до 600 таких бригад. 

2. Вакцинація на базі пунктів щеплень. Медичні працівники проводять вакцинацію всіх людей, яких направлено до них відповідно до етапу проведення імунізації за попереднім записом. Для здійснення вакцинації від COVID-19 на базі закладів охорони здоров’я потрібно додатково залучити до 4 300 пунктів щеплень. Окрім того, вакцинацію від COVID-19 в закладах охорони здоров’я буде організовано у такий спосіб, щоб не порушувати рутинної вакцинації.

Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим, матимуть доступ до вакцин від коронавірусної хвороби в пунктах щеплень на територіях, підконтрольних уряду України.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 на Полтавщині: коли розпочнеться та як буде проходити?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#етап #вакцинація #коронавірус
Оголошення
live comments feed...