17:00, 28 серпня 2020 р.
Надійне джерело
У вересні на Полтавщині стартує кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу
Сказ – одна з найнебезпечніших хвороб. Головним джерелом інфекції в Україні є червоні лисиці. Тому у минулому століття головний засіб боротьби зі сказом було знищення цих тварин. Але популяція швидко відновлювалася. Крім того, масове знищення лисиць було причиною порушення екологічної рівноваги в природі, змін в ланцюгах харчування різних видів тварин і призводило до значного розмноження гризунів.
Новою ерою в системі антирабічних заходів стала розробка перорального методу імунізації диких м’ясоїдних. А з 1985 року в Європі під егідою ВООЗ при фінансовій підтримці Європейського союзу розпочалися широкомасштабні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу. Проведення цього заходу стало надзвичайно ефективним, що змінило і продовжує впливати на епізоотію сказу в Європі. Фактично, станом на 2017 рік статус «вільних від сказу» отримали майже усі країни Європейського Союзу.
Проте, в країнах Східної Європи, де пероральна імунізація лисиць проти сказу не проводилась, або здійснювалась не регулярно і на незначних територіях, епізоотична ситуація продовжує залишатись напруженою. Це стосується таких країн як Російська Федерація, Білорусь та Україна.
Враховуючи світовий досвід і позитивні результати пероральної імунізації диких м’ясоїдних в АР Крим за допомогою рекомбінантної осповакцини Raboral V-RG (Франція), з грудня 2006 року в Україні проводились широкомасштабні кампанії пероральної вакцинації лисиць проти сказу із застосуванням рекомбінантної вакцини «Броварабіс V-RG» (Україна).
На території Полтавської області у 2020 році імунізація диких м’ясоїдних тварин розпочнеться з початку вересня. Розповсюдження вакцини буде проведено шляхом розподілу принад за участю авіатранспорту.
Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, в середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.
У 2019 році на території Полтавської області розповсюдження вакцини проводили шляхом розподілу принад за участю авіатранспорту, чотирма літаками АН-2 зі злітно-посадкової смуги с. Пироги Глобинського району, де над лісовими та польовими угіддями, на території загальною площею 20,7 тисяч км 2 розповсюджено понад 518 тисяч принад з вакциною «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари. Даний метод являється найбільш економічним із всіх систем розподілу
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не можна.
Читайте також Нового локдауну в Україні не буде - Шмигаль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
19:04, 31 грудня 2024 р.
08:41, 3 січня
08:08, 31 грудня 2024 р.
08:07, 4 січня
live comments feed...