16:00, 21 червня 2020 р.
Надійне джерело
Олексій Ігнатьєв жив серед індійських монахів, а тепер викладає унікальну методику йоги в Полтаві (ФОТО, ВІДЕО)
Сьогодні серед інших, відзначається свято, котре об’єднує мільйони людей по всьому світу - саме 21 червня Асамблея ООН у грудні 2014 року вирішила впровадити Міжнародний день йоги. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.
Згідно з науковим визначенням, йога – система психофізичного тренінгу, спрямованого на зміну свідомості під час переходу з профанного, мирського, сансаричного стану в сакральний стан “безсмертя і свободи”. В давні часи йога була винятково прерогативою індійських відлюдників і монахів, а сьогодні давно вийшла за межі Індії – її практикують люди всіх соціальних груп на всіх континентах.
ЙОГА ЯК ГАРМОНІЯ З ВЛАСНИМ «Я», СВІТОМ І ПРИРОДОЮ
« - Йога – це не тільки комплекс певних фізичних вправ; це шлях відкриття у собі відчуття гармонії з власним “я”, світом і природою. Йога працює з нашими звичками, адже все наше життя – це звички» - каже наш співпрозмовник, Олексій Ігнатьєв.
На сьогоднішній день Йога завоювала широку підтримку і практикується в різних стилях по всьому світу. Її популярність продовжує зростати. У Полтаві досить таки велика кількість викладачів йоги. Ми ж вирішити поспілкуватися з Олексієм Ігнатьєвим – тому, що з поміж інших інструкторів він вирізняється тим, що практикує і викладає так звану флай йогу - йогу в гамаках. Om Flyoga Studio – єдина у своєму роді.
То ж ми вирішили все побачити на власні очі і запитати де і коли вчився Олексій своїй майстерності, і що потрібно, аби стати йогом.
Я ПРОЖИВ П’ЯТЬ РОКІВ В ІНДІЇ , ДЕ БУВ ЧЕНЦЕМ
- В цілому є чотири різновиди йоги, які , у свою чергу, розділяються ще на підвиди, ступені. Чому навчає йога? Перш за всі ми маємо навести лад у своєму житті, у своїй голові. У своєму соціальному житті. І зрештою, ми маємо філософськи давати відповідь на всі життєві питання . Ти ведеш діалог сам із собою. Осмислений діалог. Звісно, у цьому всьому кожному, хто хоче зайнятися йогою, потрібен провідник. Гуру. Він підказує нам вірний шлях, куди ми повинні рухатися. Дуже важливо, з кого ми беремо приклад.
Я прийшов до йоги в одинадцять років. Був у нашому місті один дивний чоловік , ніби не від світу цього. І от ми, хлопчаки, ніби заради забави, вирішили з ним поспілкуватися. Той чоловік дав нам почитати свої книжки – мені дісталася біографія йога. Мене надзвичайно вразила та книга. Це був 1991 рік. Подібна література тільки почала з’являтися, в СРСР йога якщо і була то була якимось рідкісним і екзотичним явищем. Відтоді почав цікавитися темою. Тим часом навчався у технікумі. Цікавився різними релігіями – але серед інших Веди мені здалися найцікавішими. Це було знання, незмінне протягом тисячоліть. Відтак познайомився з кришнаїтами, дванадцять років був монахом. З них п’ять – жив у Індії, в різних містах та обителях в різних кінцях країни – Гімалаях, Вриндавані , здійснював паломництва у святі місця, пройшов вздовж Гангу – від витоків то Бенгальської затоки, бачив древні храми.
Деякі речі ми, європейці, сприймаємо як фантастичні, майже казкові. Я бачив людей з фантастичними знаннями, неймовірними навичками. Можна багато про це розповідати, але важливо розуміти: якщо ти зайнявся практиками, почав вдосконалювати своє тіло і душу, потрібно підтримувати це все життя. Не важко починати. Важко продовжувати.
« ЙОГА – ПОСТІЙНА РОБОТА НАД СОБОЮ»
- Я викладаю йога терапію та так звану флай йогу. Зауважу, що класична йога складна для пересічного громадянина. Погодьтеся, мало хто простоїть годинами у позі дерева. А йога ж якраз вчить тому, що ти маєш виконувати все легко, тіло тобі не має « заважати». Тому що би перейти на більш високі рівні потрібна йога терапія.
До мене в студію ходять люди різного віку – є навіть дітки з розладом аутичного спектру і з ДЦП. Часто раджуся зі своїми друзями – медиками. Адже дуже важливо – не нашкодити. Часто кажуть, що йога корисна для усих, але ж все відносно. Скажімо, під час заняття флай йогою ти висиш головою до низу тощо. Тому тут треба сто разів зважити на стан здоров’я. Дуже тішуся, коли у моїх учнів вирівнюються спини, покращується тонус, міцніють м’язи.
Яка користь від флай – йоги? Принципи роботи в повітрі набагато простіші, ніж на землі. Гамак же дозволяє себе відчути ніби то у тримірному посторі. Розвантажується опорно руховий апарат, покращується гнучкість, ти можеш відстежити свій психоемоціний стан.
Тому якщо у вас проблеми з хребтом, атрити і артрози, синдром хронічної втоми, вегето – судинна дистонія, функціональні порушення внутрішніх органів , поганий сон – то вам до нас! Спробуйте!
Цікаві факти про йогу:
- День йоги поціновувачі вважають найсвітлішим днем у році, а участь у першому святкуванні взяло понад 35 тисяч осіб. Ця подія увійшла до книги рекордів Гіннеса.
- Йога виключає будь-які різкі і активні рухи. Всі вправи виконуються повільно, максимально спокійно і цілком природно, без напруження і зусиль над собою.
- Перелік найбільш затребуваних сучасних спеціальностей містить таку кваліфікацію, як майстер з йоги. Згідно зі статистичними даними, понад 52700 людей працюють інструкторами в даному напрямку.
- У різних містах України намагаються притримуватись традицій та проводити день у гармонії з собою. Здебільшого, у великих місцевих парках упродовж дня проводять майстер-класи з йоги, співають класичні мантри та просто відпочивають душею
- Примітно, але мусульмани також займаються йогою. Єдине, що їм не можна — це виконувати мантри.
- Стародавні індійці, що практикували йогу, вірили, що кількість людських подихів обмежена. Тому вони вважали, щоб довго жити, треба повільніше дихати.
- Вважається, що йога допомагає зміцнити імунітет, запобігти утворенню і розвитку злоякісних пухлин, очистити організм від токсинів і шлаків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...