08:30, 4 лютого 2020 р.
Щороку від раку помирає близько трьох тисяч полтавців: як убезпечитися від страшної недуги?
Четверте лютого – Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. Питання боротьби з раком в Україні є надзвичайно болючим. За рівнем смертності ракові захворювання поступаються тільки серцево – судинним. За статистикою, у нашій державі діагностують 169 тисяч нових випадків раку щороку, а 90 тисяч людей помирають. З початку року на диспансерному обліку в області перебуває понад 42 тисячі осіб. Щорічно на Полтавщині виявляється понад 5 тисяч випадків раку.
« Полтавська область посідає 11 місце в Україні за рівнем захворюваності на рак. Із загальної кількості 47% - жінки, 53% - чоловіки. Високі показники захворюваності на рак – у Полтаві, Диканському, Зіньківському та Машівському районах» - розповідає головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру Орест Вовк.
"- Серед різновидів раку найчастіше трапляються патології таких органів як легені , печінка, товста кишка. Для жінок найбільш притаманний рак молочної залози. Для чоловіків – рак легенів, передміхурової залози, підшлункової залози, товстого кишечника. Аналіз вікових особливостей показує зростання захворюваності населення , починаючи з 50 – 54 років. Найбільш високі показники відмічаються у віці 65 – 69 років» - зауважує Орест Вовк.
При цьому Орест Вовк наголошує: успішне подолання раку залежить від вчасної діагностики. Щорічні профілактичні огляди повинні стати нормою для кожного громадянина, поки що ж ними переважно нехтують. Відтак, з року в рік збільшується кількість виявлених хвороб на пізніх стадіях. Небезпека таїться у тому, що більшість різновидів раку на початку розвиваються безсимптомно.
« - Тому маємо сумну статистику – щороку помирає від онкологічних патологій близько трьох тисяч людей» - каже Орест Вовк.
Лікарі поки що не мають єдиної думки щодо причин виникнення раку, втім усі погоджуються, що тут грає роль погана екологія, шкідливі звички, не в останню чергу – спадковість. Тобто, до особливої групи ризику потрапляють ті люди, у кого на рак хворіли найближчі родичі.
Слід пам*ятати і про правильне харчування: у всьому знати міру, надавати перевагу продуктам, багатим на клітковину. Орест Вовк також застерігає громадян: не вірте обіцянкам шарлатанів та спритних ділків, які обіцяють вилікувати рак за допомогою диво – зборів та приладів незрозумілого походження, а також БАДів та навіть гіпнотичного навіювання. Надзвичайно багато людей, купившись на гучну рекламу, потрапляють до онкологічного відділення вже тоді, коли втрачено дорогоцінний час.
Вам необхідно терміново йти на осбтеження якщо у вас є наступні симптоми:
- Втрата ваги (без спеціальних заходів для схуднення) більше 5 кг за відносно короткий проміжок часу.
- Хрипота і кашель. Характерні для цього кашлю риси – тривалість і інтенсивність, а також те, що кашель проявляється в усі пори року.
- Подовгу не зникають гематоми (більше 3-х тижнів).
- Зміни в травленні (безпричинні зміни роботи кишківника; зміна смаків в їжі).
- Зміни кількості та якості сечовипускання (присутність крові в сечі, поява частого сечовипускання, біль і різі при сечовипусканні, утруднене сечовипускання).
- Проблема з ковтанням навіть слини, відчуття «грудки в горлі».
- Кров, яку людина раптово виявляє в сечі, в калі, блювотних масах, в слизу, яку людина викашлює – це серйозні симптоми.
- Шкіра. Якщо родимка або родима пляма стали набагато яскравішими, почали збільшуватися в розмірі, тверднуть, на шкірі з’явилися нарости, плями.
- Виразка в порожнині рота, що не загоюється протягом 3-х тижнів.
- Біль, що не проходить в незалежності від її локалізації.
- Підвищена температура тіла 37-37,2 ° С тривалий час.
Фото: Ольга Ружицька
Читайте також: У Полтавському онкодиспансері відкрили оновлене хіміотерапевтичне відділення
Якщо хвороба не минає за три тижні - необхідно подумати про рак!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
live comments feed...