13:00, 11 вересня 2019 р.
Туберкульоз у полтавців виявляють завдяки новітнім тест - системам
Початок нового тисячоліття супроводжується загрозливою ситуацією з рівнем захворюваності на туберкульоз, що завжди була індикатором соціального благополуччя в суспільстві. За офіційними даними ВООЗ, у світі близько 9,6 млн. осіб хворіють на туберкульоз, щорічно близько 1,5 млн. людей помирає внаслідок цього захворювання. Туберкульоз є однією з причин смертності внаслідок інфекційних хвороб. Понад 95% летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя.
В Україні епідемія туберкульозу офіційно оголошена з 1995 року. Торік кількість хворих в області зменшилася на 8%, всього ж захворіло понад 800 людей. Серед них більше ста громадян одночасно хворих на туберкульоз та ВІЛ. Крім того, захворіло тринадцять дітей.
«На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість людей навіть не підозрює про небезпеку, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо» - говорить головний експерт департаменту охорони здоров*я з фтизіатрії, головний лікар Полтавського протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.
Цього року Полтавська область для клініко-діагностичних лабораторій медичних округів отримала 4 системи Gene-Xpert MBT/Rif, що допомагають швидко виявляти туберкульоз. Тест-система молекулярно-генетичної діагностики дозволяє отримати результат всього лише протягом доби і своєчасно призначити коректну схему лікування небезпечного захворювання:
« - Новітня апаратура є в Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді. За кошти Глобального фонду закуплені 1100 ультрачутливих картриджів для проведення діагностики туберкульозу. Використано із них лише 860. Цей скринінг вартісний, але ефективний, і його треба використовувати на повну. Є деякі проблеми з доставки біоматеріалу з віддалених районів, забезпеченості одноразовими контейнерами. Але основне – це робота з населенням» - розповідає Володимир Печериця.
Володимир Печериця говорить про співпрацю з неурядовими організаціями, які працюють із групами ризику, щоб вони теж направляли на скринінг осіб, у яких є перші симптоми туберкульозу (зокрема, кашель понад два тижні). Система Gene-Xpert MBT/Rif здатна виявляти навіть стійкі форми туберкульозу.
Первинна ланка медицини (поліклініки та сімейні лікарі) Полтавської області проводить анкетування хворих зі змінами в бронхо - легеневій системі. У трьох госпітальних округах, наприклад, за цей рік опитано 30 тисяч людей. У 1500 осіб із них запідозрили туберкульоз. Але тільки 150 пройшли подальше дослідження.
«Маємо активізувати профілактичну роботу, флюорографічне дослідження, анкетування. Деякі райони та ОТГ Полтавщини дуже мало здають анкет. Зокрема, Пирятинський, Оржицький, Чорнухинський, – наголосив Володимир Печериця. – На новітнє дослідження взагалі відправляють по 2-3 людини».
Загалом на Полтавщині захворюваність на всі форми туберкульозу за шість місяців 2019 року порівняно з минулим роком знизилася на 21%. При цьому медики запевняють – препаратів для лікування цілком достатньо. В області вони є у повному обсязі.
Раніше ми розповідали Хворих на туберкульоз полтавців лікуватимуть амбулаторно
В публікації використані фото з сайту ОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
08:07, 4 січня
10:06, Сьогодні
08:41, 3 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...