14:13, 27 липня 2015 р.
У Полтаві найкраща спортивна споруда СРСР заростає бур’янами. Фото
У селі Розсошенці Полтавського району є спортивна споруда, яку за часів Радянського Союзу, вважали кращою в країні. Мова йде про мототрек, який було збудовано у 1970 році для проведення міжнародних змагань. Востаннє чемпіонат Європи Полтава приймала у 1982 році. А з приходом Незалежності, мототрек почав поступово занепадати.
Мототрек приймав змагання з мотоболу, спідвею, картингу. А 1973 році полтавська команда «Вимпел» здобула титул чемпіона СРСР з мотоболу, гравці команди стали справжніми зірками Полтави. Цікавим є той факт, що змагання з мотоболу збирали навіть більше шанувальників ніж футбольні матчі.
До речі, на мототреку навіть відбувалися домашні матчі «Ворскли». Так у квітні 1987 року, полтавська команда у домашніх матчах другої союзної ліги грала саме на полі мототреку. Причиною цьому стала затяжна і дуже сніжна зима. Щоб не псувати поле на центральному стадіоні, було вирішено грати у незвичному місці ― на мототреку в Розсошенцях. Тим паче він міг умістити до 20 тисяч глядачів. З чотирьох матчів, у трьох, полтавська команда здобула перемогу.
У Полтаві найкраща спортивна споруда СРСР заростає бур’янами. Фото (фото) - фото 1
/1987 рік. Ворскла перед початком матчу на мототреку у Розсошинцях/
«Чудовий подарунок одержали полтавчани напередодні 27-х роковин з дня визволення рідного міста від німецько-фашистських загарбників. Мототрек у Полтаві включає в себе мотобольне поле і гареву доріжку. Це найбільша подібна споруда на Україні. Цікаво, між іншим, що в Радянському Союзі є подібні комплекси з такою ж кількістю місць для глядачів в Черкеську і Омську, але там дренажовані лише гоночні доріжки. Ось чому полтавський мототрек по праву може вважатись одним з кращих у нашій країні, він придатний для проведення республіканських, всесоюзних і міжнародних змагань з мотобола, гаревих мотогонок, льодових мотогонок і змагань картингістів», - написали в «Зорі Полтавщини» в рік відкриття мототреку.
Після розпаду СРСР на мототрек чекала нещаслива доля. У перші роки незалежності України він ще якось виживав, то з часом почав просто розвалюватися. Певний час там був речовий ринок. Але відсутність ремонту і хоча б якоїсь охорони призвело до того, що мототрек місцеві мешканці почали розбирати. Металеві деталі пішли на металобрухт.
Зараз вся територія мототреку – це суцільне поле бур’яну, яке місцями перетворюється на справжні хащі, висотою в людський ріст.
Наш кореспондент зафіксував, у якому стані зараз знаходиться найкращий на весь Радянський Союз мототрек. Фото більше, ніж промовисті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
"Україна та сусідні землі в XVIII ст." у РВВ книгарні: книга, що змінює сприйняття минулого
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
00:12, 4 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...