• Головна
  • Що таке партнерські пологи або як часто чоловіки «народжують» дітей разом з дружинами у полтавській лікарні?
18:00, 4 квітня
Надійне джерело

Що таке партнерські пологи або як часто чоловіки «народжують» дітей разом з дружинами у полтавській лікарні?

Пологова кімната. Фото: 0532

Пологова кімната. Фото: 0532

Чи замислювалися ви, що таке партнерські пологи? Як вони проходять? Хто на них присутній? Які стереотипи досі існують навколо цієї практики?  

Журналісти 0532.ua не стали свідками таких пологів, але завітали до пологового відділення Перинатального центру КП «ПОКЛ ім. М.В.Скліфосовського ПОР» та поспілкувалися Павлом Кулаковим, лікарем акушером-гінекологом. Ми дізналися, наскільки партнерські пологи популярні в Полтаві, які міфи з ними пов’язані та чи траплялося, що чоловіки або інші рідні втрачали свідомість у пологовому залі.  

У рамках проєкту «Полтавська медицина» журналісти 0532.ua підготували сюжет про партнерські пологи, де розповідаємо про цей досвід очима медиків. Дивіться відео, а ще більше цікавих деталей – у матеріалі нижче.

Вже на вході до лікарні нас зустрічають і пропонують перевдягнутися в звичний для медичного закладу одяг. Далі піднімаємося на шостий поверх і потрапляємо до пологового відділення.

Що таке партнерські пологи або як часто чоловіки «народжують» дітей разом з дружинами у полтавській лікарні?  , фото-1

Нас проводять у пологовий зал – саме тут відбувається народження дитини. Однак, крім медичного персоналу та породіллі, у цей момент поруч може бути її партнер або інші родичі, які залишаються з нею до кінця перейм.

Що таке партнерські пологи або як часто чоловіки «народжують» дітей разом з дружинами у полтавській лікарні?  , фото-2

Звісно, пандемія COVID-19, а згодом і повномасштабне вторгнення Росії суттєво вплинули на практику партнерських пологів. Однак, починаючи з 2022 року, як зазначає Павло Сергійович, їхня популярність знову зростає. 

«За минулий рік майже 50% пологів у лікарні відбулися за присутності партнерів, а лише за перший квартал цього року цей показник склав 48%. Тож, майже половина всіх пологів у нашому перинатальному центрі проходить у породіль разом з близькими людьми», - говорить лікар.

Що таке партнерські пологи або як часто чоловіки «народжують» дітей разом з дружинами у полтавській лікарні?  , фото-3

Основна ідея партнерських пологів – це формування зв’язку між батьком і дитиною ще в момент її народження. Але перш ніж увійти разом із вагітною до пологового залу, партнери проходять підготовку. Спочатку чоловік або інші родичі можуть відвідати Школу відповідального батьківства, де лікарі та психологи допомагають налаштуватися на пологи та народження дитини. Така школа працює при перинатальному центрі лікарні Склiфосовського.

«Сюди може звернутися будь-яка вагітна або навіть невагітна жінка, яка планує створити сім’ю. Вона приходить разом із партнером, і ми в доступній формі пояснюємо всі ризики, всі важливі моменти, пов’язані з майбутніми пологами, а також психологічно підтримуємо їх», – розповідає Павло.

Міфи про партнерські пологи: розвінчуємо стереотипи

Партнерські пологи – це не лише сучасний тренд, а практика, яка давно застосовується у світі та має доведену користь для матері, дитини і самого партнера. Проте навколо цієї теми досі існує чимало міфів. 

"Після побаченого чоловік більше не буде сприймати дружину як жінку"

Поширене переконання, що присутність чоловіка на пологах негативно впливає на подальші інтимні стосунки, не має наукового підґрунтя. Навпаки, лікар акушер-гінеколог Павло Кулаков наголошує, що спільне переживання цього процесу може зміцнити стосунки.

"Партнерські пологи об’єднують сім’ю. Чоловік не просто спостерігає, а активно підтримує дружину, розділяючи з нею всі емоції та переживання. Це також сприяє зміцненню довіри та інтимної близькості", – пояснює лікар.

"Партнерські пологи – це лише для чоловіків"

Насправді підтримати жінку під час пологів може будь-хто, хто для неї важливий – мама, сестра, подруга. Головне, щоб породілля почувалася комфортно та впевнено.

"Чоловік знепритомніє і стане ще одним "пацієнтом" для лікарів"

Пологи можуть тривати понад дві години, і чоловіки мають можливість залишатися поруч зі своїми дружинами до кінця перейм. Бувають випадки, коли цей процес розтягується на 8-12 годин. 

«Навіть траплялося, що в нашій лікарні партнери втрачали свідомість. Втім, це може бути зумовлено не лише самим процесом пологів, а й іншими фізіологічними чи психологічними факторами. До того ж чоловік завжди має вибір – залишатися лише на початкових етапах, якщо почувається невпевнено», - продовжує Павло.

"Чоловік все одно не допоможе, тому немає сенсу, щоб він був присутнім"

Присутність партнера — це не лише моральна підтримка. За словами медиків, чоловік або інший партнер може ефективно допомагати: подавати воду, робити масаж, заспокоювати, тримати за руку, а також повторювати чи пояснювати жінці вказівки лікарів, якщо вона раптом щось пропустила.

«Дослідження підтверджують: жінки, які народжують у присутності близької людини, почуваються впевненіше, а сам процес може проходити легше», - додає лікар.

Що потрібно для участі в партнерських пологах?

Щоб партнер міг бути присутнім у пологовій залі, потрібно надати результати флюорографії або рентгенографії органів грудної клітки, зроблені не пізніше ніж за рік до пологів. Також варто мати при собі змінне чисте взуття для зручного пересування та перебування в залі разом із породіллею та новонародженою дитиною.

Що таке партнерські пологи або як часто чоловіки «народжують» дітей разом з дружинами у полтавській лікарні?  , фото-4

Що думають полтавці про партнерські пологи і як вони до них ставляться?

Ми запитали мешканців Полтави про їхнє ставлення до такої практики — і ось що вони відповіли.

«Чесно, не знаю, що сказати. Але на мою думку, партнерські пологи — це дуже добре, бо партнер завжди поруч», — ділиться Тимур.

«Партнерські пологи — це коли поруч чоловік. Я ставлюся до цього позитивно. На момент моїх пологів чоловіка не було через карантин, адже був ковід. Але дуже хотілося б разом бути», — розповідає Інна.

«Це коли жінка народжує, а поруч із нею — чоловік. Ставлюся до цього нормально, бо так і має бути», — вважає Мирослава.

«Не знаю, що це таке, тому нічого не можу сказати», — зізнається один із респондентів.

«Відношуся до цього нормально. В принципі, це добре», — каже Анатолій.

«Під час партнерських пологів ти стаєш ближчим до свого партнера», — ділиться своїми думками Максим.

«Ставлюся непогано, якщо обидва партнери згодні. Якщо говорити про чоловіка, він має бути впевнений, що справді хоче це бачити», — коментує Ростислав.

«Та нормально ставлюся. Якщо чоловік хоче — хай буде поруч, хай дивиться», — з усмішкою додає Ерік.

Як бачимо, думки полтавців щодо партнерських пологів різняться. Проте одне зрозуміло: ця практика вже стала невід’ємною частиною багатьох родинних історій. Сьогоднішнє опитування показує, що партнерські пологи можуть мати реальний вплив як на перебіг пологів, так і на післяпологовий період, зміцнюючи стосунки між партнерами та надаючи жінці додаткову підтримку в один із найважливіших моментів життя.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пологи #лікарня #інтерв'ю #Полтава
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
Оголошення
live comments feed...