• Головна
  • Полтавські кардіохірурги виконали високотехнологічну операцію на серці
16:28, 19 лютого
Надійне джерело

Полтавські кардіохірурги виконали високотехнологічну операцію на серці

Проведення операції. Фото: ПОВА

Проведення операції. Фото: ПОВА

У відділенні інтервенційної радіології з блоком інтенсивної терапії та рентгенхірургічним блоком Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського тепер виконують високотехнологічні операції на серці. Мультидисциплінарна команда лікарів днями успішно прооперувала чоловіка з дефектом міжпередсердної перегородки.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.

30-річний пацієнт раніше професійно займався спортом і мав досягнення. За останні півроку самопочуття різко погіршилось, він ледве міг піднятися сходами на другий поверх. Під час проходження ВЛК у нього виявили ваду серця, яка лікується тільки хірургічним методом.

Ця аномалія порушує нормальний кровообіг, змішуючи кров з великого і малого кіл кровообігу та збільшуючи навантаження на праві відділи серця і легеневі судини, що з часом може призвести до небезпечних ускладнень. Раніше пацієнти з таким діагнозом лікувались тільки в Києві або закордоном.

Сучасні технології дозволяють усунути дефект малоінвазивним ендоваскулярним методом – без відкритої операції, без зупинки серця та без застосування штучного кровообігу. В судину вводиться спеціальний пристрій – оклюдер, що нагадує мініатюрну парасольку. Він виготовлений зі спеціального сплаву, має властивість пам’яті форми і закриває дефект, відновлюючи нормальний кровотік.

У рентгенологічній операційній ВІР є сучасний ангіограф, а також у обласній лікарні є УЗД-апарат експертного класу, який дозволяє візуалізувати процес. Для точного позиціонування оклюдера та контролю його розкриття використовується комплексне поєднання візуальних методів. Кардіохірурги одночасно орієнтуються на зображення з ангіографа та трансстравохідного УЗД, що дає змогу в режимі реального часу оцінити правильність установки імпланта, його стабільність і повне закриття дефекту. Такий підхід гарантує високу точність втручання та мінімізує ризики для пацієнта.

Завдяки мінімальній травматизації тканин немає потреби в накладанні швів – лише накладення стерильної пов’язки на місце проколу.

Операцію виконали завдяки партнерству з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Кардіохірурги головної лікарні Полтавщини пройшли відповідне навчання та запрошували національних експертів для обміну досвідом і відпрацювання техніки таких втручань.

У даній операції були задіяні ендоваскулярний хірург Ігор Дітківський і лікар-анестезіолог Юлія Єрмолович.

На контрольному УЗД лікарі перевірили, що дефект успішно усунутий.

Пацієнт також оцінив результат – вже наступного дня після операції самостійно піднявся на шостий поверх, що ще вчора було для нього неможливим, і виписався додому. Через три дні він прийшов на перший контрольний огляд, а через два тижні повторне УЗД підтвердило: серце працює у здоровому режимі. Попереду – півроку стандартної підтримувальної терапії та контрольні обстеження.

"Завдяки сучасному обладнанню, високому рівню діагностики та команді лікарів у Полтавській обласній клінічній лікарні імені М. В. Скліфосовського доступні високоспеціалізовані технології з мінімальним ризиком післяопераційних ускладнень, мінімальною операційною травматичністю, відсутністю шрамів і короткою реабілітацією", – зазначив головний лікар Григорій Оксак.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кардіологія #операція #Полтава
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
Оголошення
live comments feed...