12:10, 6 листопада
Надійне джерело
Скандальний "закон про дрова": кого можуть покарати, які штрафи очікувати та чи підтримає його Зеленський
Зрубані дерева у Полтавській області. Фото: 0532.ua
Ще 10 жовтня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9665 який передбачає покарання за зберігання, перевезення та збут визначених об'ємів деревини незаконного походження. Цей проєкт спрямовано проти "чорних лісорубів" та незаконних пилорам. Проте звичайні люди побоюються, особливо ті, хто використовують дрова для опалення будинків, адже можуть отримати штраф від 34 до 51 тис. грн за зберігання деревини
Журналісти0532.uaзібрали інформацію про законопроєкт, які покарання передбачені, кого саме будуть штрафувати та чи Зеленський підпише цей закон.
"Закон про дрова"
Законопроєкт №9665 має на меті запобігти незаконній вирубці та продажу деревини в Україні. Він передбачає посилення відповідальності за зберігання, перевезення або збут дров без документів про їхнє походження. А також наближає українське законодавство до законодавства Європейського Союзу.
Незважаючи на існуючі санкції за незаконну торгівлю деревиною, автори нового закону вважають, що вони не є достатньо жорсткими.
Новий закон пропонує посилити відповідальність, підняти штрафи та ввести тюремні строки, а також розмежувати дії, пов'язані з вирубкою, перевезенням та зберіганням.
Яким буде покарання (штрафи та тюремні строки):
У новій редакції ст. 246 Кримінального кодексу передбачає:
- незаконне вирубування дерев (суттєва шкода) карається штрафом від 34 000 до 85 000 гривень (або обмеженням/позбавленням волі до 3 років)
- повторні дії або групою осіб - штрафом від 85 000 до 170 000 гривень (або обмеженням/позбавленням волі на строк від 3 до 5 років)
- незаконна вирубка у парках та заповідниках - штрафом від 85 000 до 170 000 гривень (або обмеженням/позбавленням волі на строк від 3 до 5 років)
- перераховані вище дії з тяжкими наслідками - штрафом від 255 000 до 425 000 гривень (або позбавленням волі на строк від 5 до 7 років)
- незаконне вирубування в умовах військоввоєнного стану - позбавленням волі на строк від 7 до 10 років
Суттєвою шкодою вважається така, що перевищує 340 гривень. Тяжкими наслідками - понад 1020 гривень (або спричинили загибель людей, об'єктів тваринного/рослинного світу).
Також з'явилася ст. 246-1, згідно з якою перевезення, зберігання та продаж деревини без документів (про походження) карається:
- у значному розмірі - штрафом від 34 000 до 51 000 гривень (або обмеженням/позбавленням волі на строк до 3 років)
- повторні дії, групою осіб або у великому розмірі - штрафом від 170 000 до 425 000 гривень (або обмеженням/позбавленням волі на строк від 5 до 7 років)
Під значним розміром розуміють вартість деревини понад 340 гривень. Під великим - понад 1020 гривень.
Фактично найбільше українців обурила стаття про великі штрафи та позбавлення волі за зберігання дров без належних документів. Оскільки власники повинні мати на них чеки, квитанції, накладні тощо.
Зазначимо, що штрафувати могли б навіть за один кубометр дров без документів. Ця норма була у проєкті закону, але її немає у фінальній версії, підписаній спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком.
Чи можна заготовлювати й зберігати дрова у своєму господарстві:
Народний депутат Максим Павлюк, один з авторів "закону про дрова", категорично спростовує чутки про те, що новий закон забороняє громадянам зберігати дрова для власного використання. За його словами, ці твердження є маніпуляцією і не відповідають дійсності. Павлюк підкреслює, що закон спрямований виключно на боротьбу з незаконною вирубкою лісу та не обмежує права громадян на заготівлю дров для опалення.
Закон дозволяє громадянам зберігати до 30 кубометрів соснових або 15 кубометрів дубових дров без будь-яких документів. Це достатній обсяг для опалення середньостатистичного домогосподарства протягом опалювального сезону. Кримінальна відповідальність настає лише у випадку зберігання значно більших обсягів деревини без відповідних документів.
Чи Зеленський підтримає новий закон:
Президент України Володимир Зеленський не підписуватиме скандальний законопроєкт 9665, яким регулюється об'єм зберігання дров.
Про це в коментарі ВВС Україна повідомив радник очільника країни Дмитро Литвин. За його словами, час на накладання вето вже минув.
Нагадаємо, масовий «деревопад» у Полтаві: через сильний вітер вони перекривають дороги, падають на електромережі, авто і тротуари.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Чорна п'ятниця в Dnipro-M стартувала: коли, як не зараз, купувати бажані інструменти
Новини компаній
13:00
ТОП новини
Оголошення
15:59, 16 листопада
15:50, 16 листопада
10
13:29, 15 листопада
10:56, 15 листопада
11
01:10, 19 листопада
live comments feed...