• Головна
  • Міністерство культури хоче знести Монумент Слави та ще дві імперські пам'ятки у Полтаві
17:55, 18 жовтня
Надійне джерело

Міністерство культури хоче знести Монумент Слави та ще дві імперські пам'ятки у Полтаві

Міністерство культури хоче знести Монумент Слави та ще дві імперські пам'ятки у Полтаві

Вчора, 17 жовтня, у Полтаві відбулось закрите засідання комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. Під час нього представники Мінкульту обговорювали питання демонтажу Монумент Слави, пам'ятник на місці відпочинку Пєтра I та пам'ятник захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну.

Про це повідомляє Суспільне.Полтава.

Міністерство культури хоче знести Монумент Слави та ще дві імперські пам'ятки у Полтаві , фото-1

Місцеві архітектори та краєзнавці, а також представники організації «Save Poltava» зазначають, що рішення стосовно демонтажу кожної пам'ятки необхідно розглядати окремо. Вони нагадують, що закон передбачає декілька варіантів збереження культурної спадщини, зокрема, переміщення в музей або часткову реконструкцію.

Проте Міністерство культури наразі розглядає можливість повного виключення всіх трьох пам’яток з державного реєстру, що спростить процедуру їх демонтажу.

Міністерство культури хоче знести Монумент Слави та ще дві імперські пам'ятки у Полтаві , фото-2

Всі три пам'ятки Мінкульт рекомендував Полтавській ОВА демонтувати та перенести на територію музею Поле Полтавської битви, а на їхньому місці спорудити українські пам’ятники що зображатимуть Полтаву, як полкове місто Гетьманщини, ще в жовтні 2022 року.

Варто зазначити, що демонтувати Монумент слави буде не так просто, адже це чавунна колона на кубічному гранітному постаменті. Скільки це може обійтися бюджету, поки невідомо. Проте, враховуючи складність процесу, не виключено, що вартість може варіюватися від кількохсот тисяч гривень до кількох мільйонів. 

Міністерство культури хоче знести Монумент Слави та ще дві імперські пам'ятки у Полтаві , фото-3

Також варто враховувати, що знесення цього пам'ятнику викличе неоднозначну реакцію в суспільстві, де чимала кількість людей може бути обурена таким рішенням влади без урахування думки полтавців.

Крім цього, у списку пам'яток, які підлягають демонтажу, відсутня Біла альтанка, що була споруджена у 1909 році на честь 200-ліття Полтавської битви. Тож, не дуже зрозумілі критерії та вибірковість щодо знесення пам'ятників.

Нагадаємо, могилу братів-червоноармійців з Петровського парку перенесуть на кладовище в Супрунівку.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пам'ятники #демотаж #Монумент слави #Міністерство культури
Оголошення
live comments feed...