14:20, 5 вересня 2024 р.
Надійне джерело
Рятувальники спали на газонах, полтавці приносили їм подушки і матраци: на місці ворожої атаки у Полтаві працювало понад 800 надзвичайників
Рятувальники відпочивають і працюють на місці події. Колаж: 0532.ua
На місці ракетного обстрілу працювали представники ДСНС не лише з Полтавської, а й з Київської та Черкаської областей. Є ймовірність, що рятувальні роботи на території інституту зв'язку вже сьогодні можуть завершити, але все залежить від ситуації з повітряними тривогами.
Про це в інтерв'ю журналісту 0532.ua Михайлу Михайлюку сказала начальниця Головного управління ДСНС України у Полтавській області Світлана Рибалко. Вона також поділилася подробицями рятувальної операції та розповіла про те, як приємно здивувалися рятувальники, коли їм мешканці почали нести подушки та матраци.
Пані Світлано, я б хотів уточнити, як рятувальники чергувалися під час операції. В інтернеті з’явилися кадри, на яких видно, що вони сплять на газоні. Як це відбувалося?
Це дійсно так. Ситуація була складною, і рятувальники працювали безперервно. Це не лише українська практика, але й поширена серед рятувальних служб у багатьох країнах. Коли рятувальники виконують важкі завдання і відчувають сильне виснаження, їм доводиться відпочивати прямо на землі, адже часто немає можливості забезпечити комфортні умови для сну.
У нас є каремати і ліжка, але в умовах інтенсивної роботи, коли все потрібно робити оперативно, не завжди є можливість їх використовувати. Під час тривог і екстрених ситуацій просто не вистачає часу на те, щоб розгорнути каремат.
Що ви відчули, коли побачили, як місцеві мешканці почали приносити подушки та матраци для рятувальників?
Це було дуже приємно і несподівано. Рятувальники були в приємному шоці, коли побачили, що люди зносили їм подушки та матраци. Ми намагалися пояснити, що нам це не потрібно, адже у нас є каремати. Але місцеві наполягали і виявили таку турботу. Це була чудова підтримка, за яку ми дуже вдячні. Волонтери, служби міста та адміністрація також надали нам необхідну допомогу, забезпечивши нас харчуванням і питною водою.
Як ви організовували відпочинок для рятувальників під час операції?
В умовах постійної напруги ми мали можливість відпочити лише на короткий час. Ротація відбувалася таким чином, що кожна команда мала 15 хвилин або півгодини для відпочинку, коли це дозволяла ситуація. Іноді рятувальники просто лягали на землю, якщо не було часу розкладати каремати.
Це звична практика для нас і для рятувальних служб у всьому світі, коли умови не дозволяють забезпечити повний комфорт. Головне — бути готовими до негайного реагування в будь-який момент.
Що було зроблено в першу чергу? Рятувальники спершу розбирали завали чи надавали допомогу постраждалим?
Першочерговим завданням для нас було евакуювати людей із червоної зони, оскільки існувала ймовірність повторних обстрілів і небезпеки. Спочатку ми фокусувалися на тому, щоб вивезти постраждалих до безпечної зони. Ми створили сортувальний майданчик на відстані 100 метрів від місця події, куди відводили постраждалих. Паралельно з цим почали розбирати завали.
На місці події було багато зруйнованих стін і повалених дерев, під якими також знаходилися люди. В перші хвилини операції нам вдалося врятувати 25 осіб, які потрапили під завали дерев. Ми розпилювали повалені сосни та розбирали їх, щоб дістатися до постраждалих. Після цього почали прибувати медики, які надавали допомогу на сортувальному майданчику в зеленій зоні.
Скільки рятувальників брали участь в операції?
До рятувальної операції були залучені спеціальні загони не лише з Полтавської області, а й з Київської та Черкаської. На місці події працювало понад 800 рятувальників. Роботи виконувалися поетапно, оскільки здійснювалась ротація команд.
Наразі, на місці ураження, рятувальники в достатній кількості. На даний час продовжуємо роботи. Є вірогідність, що ми сьогодні їх завершимо, але не можемо цього прогнозувати, бо працювати заважають тривоги.
Як була організована робота рятувальників під час повітряних тривог?
Під час повітряних тривог рятувальники можуть продовжувати свою роботу залежно від ситуації. Якщо існує висока ймовірність, що на Полтаву летить ракета чи інший небезпечний об'єкт, вони змушені швидко покидати зону можливого ураження і відходити на безпечну відстань.
Так, якщо є можливість працювати під час повітряних тривог, ми працюємо. До слова, з початку масштабного ворожого удару по Полтаві, було зафіксовано тринадцять тривог протягом останніх 24 годин.
Скільки було залучено техніки?
До ліквідації ураження було залучено понад сто одиниць техніки. Одночасно на місці події працювало близько 35-40 одиниць техніки. Додатково для цього були залучені технічні ресурси з сусідніх областей.
Ми максимально швидко хотіли ліквідувати наслідки цього ворожого обстрілу, бо паралельно шукали загиблих і поранених.
Чи надавється досі психологічна допомога родичам постраждалих і загиблих на місці обстрілу?
Так, на місці події працює психологічна служба ДСНС. Сьогодні я підійшла туди і побачила волонтера, який попросив нашого психолога допомогти дівчині, що перебувала у важкому моральному стані. Таких випадків у нас було чимало, і доводилося часто працювати з родичами постраждалих.
Один із психологів працював безпосередньо на місці ракетного обстрілу, а ще один спеціаліст працював у лікарні, де знаходилися тіла загиблих. Психолог надавав підтримку родичам та близьким загиблих.
Нагадаємо, як оговтується Полтава після ракетного обстрілу по навчальному закладу.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
16:37, 10 січня
11:38, 1 січня
live comments feed...