• Головна
  • Ефективні європейські стратегії: як зменшити витрати на електроенергію
18:20, 7 липня
Надійне джерело

Ефективні європейські стратегії: як зменшити витрати на електроенергію

Мережевий фільтр-подовжувач. Фото: 0532.ua

Мережевий фільтр-подовжувач. Фото: 0532.ua

До вашої уваги пропонуємо європейські кейси, які допоможуть значно зменшити споживання електроенергії та знизити витрати на комунальні послуги на 30-50%.

З 1 червня ціни на електроенергію для населення зросли. Цей крок став необхідним через складну ситуацію в енергосистемі України, яка постраждала внаслідок російських обстрілів: майже 80% об'єктів вироблення електроенергії були зруйновані або серйозно пошкоджені, збитки оцінюються в понад 56 мільярдів доларів.

На сьогодні українське населення має єдиний тариф на електрику у розмірі 4,32 грн за кВт-год. Тарифи також зросли для тих, хто користується електроопаленням у будинках, споживаючи до 2000 кВт на місяць – вони становлять 2,64 грн/кВт-год, що вище за загальний тариф. У зв'язку з цим виникає питання, як ефективно економити електроенергію. На своєму прикладі європейці довели, що впровадження енергоефективних заходів може суттєво знизити витрати на комунальні послуги та зменшити навантаження на електричні мережі в умовах потенційного дефіциту. Взявши на озброєння їх досвід, ми також можемо досягти цих значних економій. 

Європейські кейси щодо економії електрики

Оновіть старі лампи на енергоощадні.

У Європі вже давно відмовилися від звичайних ламп на користь енергоощадних LED-ламп. Вони споживають до 10 разів менше електроенергії і мають значно більший термін служби – від 5 до 8 разів довше, ніж звичайні лампи. 

Вибирайте енергоефективну побутову техніку.

Європейці найчастіше обирають прилади з класом енергоефективності А+++, що дозволяє значно зменшити споживання електроенергії та знизити витрати на комунальні послуги на 30-50%. Інформацію про енергоефективність приладів можна знайти в технічному паспорті, у мережі Інтернет або у консультантів-продавців. Варто пам'ятати, що не всі прилади мають дані про клас енергоефективності. Наприклад, для чайника така інформація недоступна, але для кондиціонера, пральної машини чи холодильника її можна знайти без проблем.

Оптимально використовуйте пральну та посудомийну машини, завантажуючи їх на повну.

Це дозволяє уникнути непотрібних витрат електроенергії. Більшість сучасних пральних машин мають режими «Економічного прання» або «Екопрання», які мінімізують споживання електроенергії та води. Зменшення температури прання з 40°C до 30°C дозволяє заощадити до 30% електроенергії, тоді як прання при 60°C може використовувати на 50% більше енергії, ніж при 30°C. 

Встановіть лічильники день/ніч.

Оскільки електрика є необхідністю в будь-якій країні, люди шукають способи зменшити витрати і не переплачувати за світло. Тому в Польщі, де літні тарифи на електроенергію зростають майже на третину, активно діють пільгові тарифи на електроенергію. Їх впроваджують вночі та під час двох годин вдень. Це сприяє здійсненню рутинних домашніх справ, таких як прання та прасування, у найбільш вигідний час, часто ближче до півночі.

В Україні доступні двотарифні або тризонні лічильники, які рахують спожиту електроенергію за різними тарифами. У денний час використовується стандартний тариф, а вночі, з 23:00 до 7:00 — тариф, що вдвічі менший. Тому запускайте найбільш енергомісткі прилади в нічний період.

Користуйтесь бойлером раціонально.

Переведіть його на економний режим і один раз на тиждень підвищуйте температуру до 90 градусів, щоб запобігти розмноженню бактерій. Регулярно перевіряйте стан бойлера, оскільки наліт може заблокувати електронагрівач, збільшуючи споживання енергії. Не вимикайте бойлер з розетки; краще залиште його у режимі підтримки необхідної температури, щоб зменшити споживання електроенергії.

Оптимізуйте процес приготування їжі.

При виборі між чавунною плитою та індукційною, варто віддати перевагу індукційній. Вона є більш енергоефективною. Також варто взяти на замітку підхід європейських господинь до вибору посуду для приготування їжі, який повинен відповідати розміру конфорки або бути трохи більшим. Якщо посуд надто малий для конфорки, це призведе до зайвих витрат електроенергії.

Готуючи деякі страви, варто пам'ятати, що конфорка електричної плити (крім індукційної) залишається теплою протягом певного часу, і її не обов'язково вмикати знову. До ефективних методів економії електроенергії також відноситься правильне використання електрочайника. В Англії, наприклад, зазвичай кип'ятять лише необхідну кількість води, а не весь чайник, якщо потрібна лише одна чашка чаю або кави. Також можна закип'ятити воду і перелити її в термос, щоб вона трималася теплою довше, і не потрібно буде знову її підігрівати.

Вимикайте прилади, якими не користуєтеся.

Навіть у режимі stand-by вони потребують певної частини електроенергії, тому якщо ці прилади не використовуються, то їх краще вимкнути з розетки. Також це важливо з-за безпеки: підключений до розетки зарядний шнур для телефону може перегрітися і спалахнути. 

Встановіть датчики руху, таймери і термостати.

Завдяки датчикам освітлення буде автоматично вмикатися і вимикатися залежно від того, чи є людина в приміщенні. Або можна ще встановити таймери на різних пристроях, наприклад, на телевізорі, вони автоматично вмикаються та економлять електроенергію. 

Нагадаємо, що у Полтаваобленерго пояснили, чому світло в області вимикають не за графіком.

Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електрика #економія #кейси #стратегії #Європа
Оголошення
live comments feed...