17:30, 14 березня
Надійне джерело
Фото епохи Брежнєва: як змінилася Полтава за понад півсторіччя
Полтава в минулому та зараз. Колаж: 0532.ua
З історією Полтави пов'язано безліч легенд і подій, але лише фотографії можуть відтворити ті зміни, які відбувалися з цим містом протягом різних періодів. За допомогою архівних знімків, зроблених після 60-х років за часів очільника СРСР Леоніда Брежнєва, журналісти 0532.ua вирішили порівняти вигляд вулиць, пам’ятників, будівель та міських локацій минулих десятиліть з їхнім сучасним обличчям.
Монумент слави
Корпусний парк – це розкішний сад у центрі Полтави, улюблене місце відпочинку місцевих мешканців та гостей міста. З роками він постійно змінювався, але його незмінною візитною карткою залишався монумент Слави.
Прогулюючись сьогодні по Корпусному парку, можна помітити, як натомість змінилася мода. Раніше капелюхи та хутряні головні убори були невід'ємною частиною образу, сьогодні їх замінили зручні та практичні шапки, а пальта уступили місце новомодним курткам.
Заднє подвір'я театру ім. Гоголя
Обидві фотографії розкривають таємниці заднього двору Полтавського театру ім. Гоголя. Особливо варто відзначити, що поряд із фонтаном з'явилася фігура відомої полтавки Марусі Чурай, що стала частиною локації, додаючи своєрідний антураж.
Якщо придивитися на будівлі, розташовані поруч з дорожньою частиною, вони залишилися зовнішньо незмінними від часів минулого, але очевидно, що внутрішній радянський стиль вже давно зник.
З фігури російського «Вождя» до скверу пам'яті Героїв України
На цьому місці раніше знаходився пам’ятник Володимиру Леніну. Проте з 2014 року тут облаштували народний меморіал пам’яті Небесної Сотні, а постамент з фігурою «Вождя» демонтували. Зараз на цій території обладнали сквер, де розгорнуто найбільший державний прапор в області. Ця локація також стала улюбленим місцем для скейтбордистів, тому не дивно побачити тут представників екстремальних видів спорту, які виконують різні трюки.
Будівля ОВА
Якщо прямувати з центру міста до вулиці Соборності, то далі можна побачити Обласну військову адміністрацію. Проте сто років тому на цьому місці знаходилася Сінна площа, на якій гарно вписувався і Свято-Троїцький храм. Він був зведений у 1894 році за кошти полтавських купців Лева Колесникова, його дружини Анастасії та Гавриїла Слинька.
Троїцька церква, початок XX століття. Фото з відкритих джерел
Сьогодні вище згадана церква вважається втраченою пам'яткою історії та архітектури. Наразі залишилася тільки згадка про цей храм.
Що було задовго до "Злато місто"
Далі наш екскурс в минуле продовжується до місця, де зараз знаходиться підземний перехід і одночасно торговельний комплекс "Злато місто". Його побудували 2004 року в рамках великого будівельного проєкту за ініціативи першого мера Полтави - Анатолія Кукоби. Скляний купол став аналогом відомого київського «Глобуса». Але все ж деякі полтавці вважають, що він не вписується в історичний ансамбль Круглої площі.
До зведення підземного переходу на цьому місці колись був фонтан. А ліворуч від нього - будинок Полтавського дворянського зібрання, який залишився до наших часів.
Раніше експерти з ЮНЕСКО вивчали питання внесення цієї споруди до списку світової спадщини, але після побудови "Злато місто" ці плани були скасовані.
Сонячний парк
На цих світлинах зображений Сонячний парк, відомий також як Сонячний парк ім. Євгенія Браха (Малі) згідно з новою назвою. Як і раніше, місцеві мешканці Полтави використовують цей парк для прогулянок з собаками та для активного відпочинку з дітьми. Колись на території парку був розташований тир, але з часом його закрили, а будівлю - демонтували.
Нагадаємо, що після другої світової на цій ділянці відкрили будинок піонерів і жовтенят, а з вересня 1961-го до березня 1983-го тут працював театр ляльок й дитяча бібліотека. Через деякий час театрали переїхали в спеціально збудоване для них приміщення, а саму будівлю, розібрали.
Вулиця Соборності
Фото зроблене у 60-х роках минулого століття на пішохідній частині Жовтневої вулиці (зараз відома як вулиця Соборності). На знімку люди знаходяться праворуч від магазину "Молоко". Проте нині ця крамниця припинила своє існування, а даний об’єкт тепер належить мережі магазинів "Асорті".
Нагадаємо, що до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:22, 2 грудня
22:50, 30 листопада
7
10:13, Вчора
12
live comments feed...