15:30, 7 березня 2024 р.
Надійне джерело
Паління сухої трави покращує врожайність: міф чи реальність?
Людина спалює траву. Фото: ілюстративне
Щороку навесні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які спалюють суху траву, стверджують, що таким чином вони нібито покращують врожайність. Однак паління сухої рослинності завдає великої шкоди довкіллю та здоров’ю людини.
За інформації Департаменту екології та природних ресурсів при Полтавській ОВА, внаслідок спалювання сухостою гине вся мікрофлора, яка зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах.
«Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю та здоров’ю людини», - зазначають у департаменті.
І, як ще пояснює глава «Української природоохоронної групи» Олексій Василюк, високі температури пошкоджують верхній шар ґрунту та знищують мікрофлору, яка позитивно впливає на врожайність.
«Ґрунту краще не стає. Ґрунт — це рештки рослин, які розкладаються за допомогою мікроорганізмів. Жодного іншого рецепта немає. Коли горить — залишки рослинності згорають, розкладати нема що. Жодна бактерія, дрібна тваринка, яка живе у верхніх шарах ґрунту, не здатні вижити за високої температури. Вони загинуть, і ґрунт перестає утворюватися», - говорить він.
На час дії воєнного стану спалювання сухостою можуть прирівнювати до диверсій. Рятувальники, які виїжджають на такі виклики, навіть у відносно мирних областях, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.
Станом на сьогодні за самовільне спалювання листя та сухої трави можуть оштрафувати від 3060 до 6120 гривень. За знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу доведеться заплатити від 91800 до 153000 гривень або навіть отримати обмеження волю від 2 до 5 років.
Листя та траву замість спалювання можна компостувати. Експерти радять зробити на приватній території компостну яму чи купу, звідти з часом отримувати перегній та використовувати його в господарстві.
Раніше ми писали, чи шкідливий хліб для птахів: міф чи реальність?
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...