• Головна
  • «Якщо знищать ліс – значить, не буде й нас»: під Полтавою розгорівся новий екологічний конфлікт
19:01, 3 квітня
Надійне джерело

«Якщо знищать ліс – значить, не буде й нас»: під Полтавою розгорівся новий екологічний конфлікт

Ліс. Фото: 0532

Ліс. Фото: 0532

У селищі Затурине, що на Полтавщині, триває конфлікт між місцевими мешканцями та лісівниками. Одні стверджують, що відбувається масове знищення здорових дерев, тоді як інші закликають не панікувати, адже, згідно із законодавством України, здійснюється лише санітарно-вибіркова рубка. Журналісти видання 0532 вирішили розібратися в цій ситуації та з’ясувати, що насправді відбувається з лісом.

Ліс у селищі Затурине слугує природним бар’єром між житловими будинками та місцевим кладовищем. За словами мешканців, за останній рік тут активно вирубують дерева, що викликало серйозне занепокоєння громади. Вони стверджують, що рубають здорові дерева, які вивозять без відповідного маркування.

Натомість у лісничій філії «Слобожанського лісового офісу» запевняють, що ніякої екологічної загрози немає, адже проводиться планова санітарно-вибіркова рубка відповідно до Санітарних правил у лісах України.

Ліс. Фото: 0532

Ліс. Фото: 0532

Конфлікт мешканців із лісництвом

Місцеві жителі переконані, що вирубка відбувається незаконно та без належної документації. За словами представника громади Олега Передерія, дії лісників порушують права мешканців села Затурине.

«Селище Затурине потерпає від зовнішніх факторів, що порушують наші законні права та створюють пожежонебезпечну ситуацію через вирубку, проведену філією "Слобожанського лісового офісу". Вони здійснюють рубку під виглядом санітарно-вибіркової, але це зовсім не так», – говорить житель села Олег Передерій.

Найбільше мешканців обурює той факт, що протягом восьми місяців їм не надали жодних офіційних документів, які б підтверджували законність цих дій – ані лісорубного квитка, ані відповідних дозволів.

Водночас головний лісничий філії «Слобожанського лісового офісу» Олександр Глушко зазначає, що все відбувається відповідно до закону:

«Це не вирубка лісу, а санітарно-вибіркова рубка. Усі заходи, які здійснює наше підприємство, проводяться відповідно до чинного законодавства. Видалення дерев здійснювалося виключно згідно з вимогами Санітарних правил у лісах України».

«Головна проблема – це мій будинок»

За словами Олега Передерія, коли громада зібралася на обговорення ситуації, мешканці представили заступнику Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олегу Парфені сухе гілля та сухостій. Тоді, за його словами, чиновник визнав порушення та пообіцяв прибрати територію.

«На місце приїжджав заступник Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олег Парфеня, який визнав порушення та дав команду прибрати територію. Однак минуло чотири місяці, а вона досі залишається засміченою», – розповідає Передерій.

Більше того, за його словами, лісництво намагається представити ситуацію так, ніби саме мешканці заважають роботі лісового господарства. У відповідь, наданій кілька тижнів тому, містяться навіть погрози про звернення до правоохоронних органів.

«Вони звернулися до ДСНС, прокуратури та інших установ, звинувачуючи мене у неправомірних діях. Крім того, вони стверджують, що мій будинок розташований із порушеннями в стометровій зоні від лісового господарства. Але варто пам’ятати: селище Затурине існує понад два століття, і весь цей населений пункт збудований у межах лісового фонду. Цей ліс після війни засаджували самі мешканці села!»

Водночас головний лісничий Олександр Глушко заперечує будь-які погрози на адресу пана Передерія та запевняє, що планів щодо знесення будинку немає.

 «З мого боку жодних погроз на його адресу не було. Щодо того, що будинок Передерія начебто хочуть знести, бо він розташований у неправильному місці – хай він для початку надасть якісь докази цього».

Водночас лісничий додає, що на одному із засідань міської ради було озвучено, що земельна ділянка, якою володіє Передерій, знаходиться в межах території державного лісового фонду, тому це питання вирішуватимуть компетентні органи.

Що буде з лісом далі?

Лісництво не заперечує, що вирубка може продовжитися, адже це необхідно для збереження лісу та ліквідації старих і небезпечних дерев, які становлять загрозу навіть для мешканців Затуриного.

«У всіх лісах, де ми ведемо господарську діяльність, відповідно до запланованих заходів, проводяться необхідні роботи. Тобто теоретично в цьому лісовому масиві також є ділянки, запроєктовані під рубки догляду», – коментує Олександр Глушко.

Та додає, що це природний процес розвитку лісу.

«Коли висаджують ліс, на одному гектарі може зростати близько п’яти тисяч сіянців. Вони розвиваються, збільшують свою площу живлення. Якщо зараз порахувати дерева в цьому лісі, то їх буде приблизно тисяча на гектар, можливо трохи менше. Це нормальне явище».

Як нам повідомила сама громада селища, вони не мають наміру миритися з вирубкою, яка, на їхню думку, загрожує екології та безпеці їхньому життю. 

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #вирубка #Затурино #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...