• Головна
  • «Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лікарні
08:30, 24 липня 2023 р.
Надійне джерело

«Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лікарні

«Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лікарні

У клініко – діагностичне відділення КП «Дитяча міська лікарня Полтавської міської ради» приходжу вранці, коли робота персоналу – у розпалі. Втім, вона тут кипить цілодобово, сім днів на тиждень. Така специфіка.

Для мене дитяча міська лікарня – заклад особливий. Здебільшого, тутешні працівники трудяться в закладі десятиріччями, для багатьох – це єдиний запис у трудовій книжці. Подібні розповіді я почула і у клініко – діагностичній лабораторії.

ЯКЩО ОПЕРАЦІЙНА – СЕРЦЕ ЛІКАРНІ, ТО ЛАБОРАТОРІЯ – ЇЇ ОЧІ

На вході у відділення – гасло. Латинський вислів «bene dignoscitur bene curatur» - «Правильна діагностика – правильне лікування». І дійсно, від того, як спрацює персонал відділення залежить абсолютно все. Знайомлюся з завідувачкою клініко – діагностичною лабораторією Оленою Захарчук, котра розповідає про свій підрозділ:

«Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лік..., фото-1

«У нас ціле відділення, яке складається з відділів, відповідно до досліджень, які виконуються. Це широкий спектр гематологічних, біохімічних, імунологічних, загально - клінічних, паразитологічних та цитологічних досліджень – майже увесь перелік, який прописаний у програмі медичних гарантій. Саме тут, у стінах лабораторії, вирішується, яким буде лікування наших маленьких пацієнтів. Якщо кажуть, що операційна це серце лікарні, то лабораторія – це її очі. Без нашої роботи була би неможлива робота лікарів.

Лабораторно – діагностичний напрямок надзвичайно цікавий. Розвиток іде семимильними кроками. Я починала свій шлях у медицині, маючи в арсеналі найпростіші засоби. А зараз наукова думка бурхливо розвивається, ми маємо фантастичну техніку і методики.

- Яке сучасне обладнання маєте в лабораторії?

- Скажімо, наша лікарня придбала імунохемілюменісцентний аналізатор – цей аналізатор дозволяє з точністю до 90% визначати маркери захворювань на ранніх стадіях методом імуноаналізу. І дуже – дуже широкий спектр досліджень він дозволяє нам виконувати. Це наша особлива гордість!

«Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лік..., фото-2

Також віднедавна маємо цитологічну центрифугу, що дозволяє виявляти первинні ураження нервової системи. Раніше, аби зробити такі дослідження, потрібно було їхати до Києва. Нині це все доступно у Полтаві.

- Від точності вашої роботи залежить напряму вибір тактики лікування, а відтак і одужання пацієнтів. Тобто, зрозуміло, що ви маєте бути максимально зібраними під час роботи?

- Безумовно, ми відчуваємо величезну відповідальність. Тим більше, маємо відділення онкогематологічне. Так, це дуже відповідально, але для того і існує наша робота.

«Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лік..., фото-3

З ПОЧАТКУ ВІЙНИ ЖОДЕН ПРАЦІВНИК НЕ ПОКИНУВ РОБОЧЕ МІСЦЕ, МИ ВСІ ПРАЦЮЄМО НА БЛАГО ПЕРЕМОГИ

- Як почався ваш особистий шлях до професії?

- Я закінчила Київський медичний інститут, почала працювати в Латвії, котра на той час була однією з республік СРСР. Моє перше робоче місце було в клініко - діагностичній лабораторії. Працюю я з 1989 року. Занурилася в професію, полюбила її. Мені було дуже цікаво і стала поглиблювати свої знання. Потім повернулася в Україну і продовжила свою роботу. А у Полтавській міській дитячій лікарні з 1992 року. У мене всього два записи в трудовій книжці.

Я не мислю себе в іншому закладі. У нас злагоджений колектив і потужна підтримка керівництва.

Що головне у нашій професії? Важливо багато рис. Це і увага, точність, і зібраність, і інтуїція навіть. Від цього всього залежать дитячі долі і життя.

З початком повномасштабної війни маємо багато хвилювань. Особисто я знайшла спосіб їм протидіяти – займаюся у вільний від роботи час скандинавською ходьбою. Це знімає емоційну напругу, сприяє відновленню і перезавантаженню. Я завжди приходжу на роботу із задоволенням.

- Чи можливі помилки у роботі лаборантів?

- Звісно, не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Але у нас багаторівнева система контролю якості. Ми приймаємо участь у всеукраїнському контролі якості лабораторних досліджень і ось уже багато років нам присилають контрольні зразки – це стимулює нас.

В нашому відділенні тридцять співробітників – це лікарі - лаборанти, лаборанти, медичні сестри. З гордістю маю сказати – з початком повномасштабної війни жоден працівник нас не покинув. Всі ми на своїх робочих місцях.

Під час тривог за потреби ми проводимо дослідження у сховищах – цілодобово. Це наш другий фронт – збереження здоров’я молодого покоління нації. Ми всі працюємо заради перемоги!

«Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лік..., фото-4

МИ НЕ МОЖЕМО СПРИМАТИ РОБОТУ ВІДСТОРОНЕНО

Світлана Мотрій – старший лаборант клініко діагностичної лабораторії ДМКЛ. Підтверджує слова колеги: у дитячій лікарні працюють тільки найвідданіші професії, справжні фанати медицини:

- На цій посаді я з 1999 року. Моя трудова діяльність розпочалася у дитячому садочку. Зрозуміла, що робота з дітками – це моє. Коли здорова дитина – це велике щастя. І я щаслива бути дотичною до збереження дитячого здоров’я. Від роботи своєї я отримую тільки задоволення. Це – моє життя. Піти на іншу роботу я не наважуся ніколи. Бо сюди приходиш і тут живеш.

Навіть коли додому повертаєшся, все одно подумки аналізуєш, як пройшов день. І як допомогли результати твоєї роботи. Думаю, що ця професія – моє призначення.

Тому коли бачу погані результати в аналізах – сумую. Іноді навіть плачу. Емоції не залишиш за дверима.

Не існує якихось особливих рис для лаборанта. Вони загально людські – доброта, відповідальність. Але відповідальність на першому місці.

За колонками цифр у результатах аналізів – чиєсь маленьке життя і доля. Ніколи не зможу сприймати роботу відсторонено. Неможливо абстрагуватися від цього. Але саме такі люди тут і працюють роками – небайдужі! І за це їх люблю!

«Коли бачимо погані результати аналізів - переживаємо. Іноді плачемо. Від цього неможливо абстрагуватися» - репортаж з дитячої міської лік..., фото-5

Читайте також: " Найбільша радість - це врятовані життя. Найбільший біль - коли не вдається життя вратувати" - медсестри міських лікарень про свої робочі будні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КП "Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради" #лабораторія #діагностика
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
Оголошення
live comments feed...