16:00, 25 травня 2023 р.
Надійне джерело
«80% шахрайств відбуваються в Інтернеті»: за рік кількість ошуканих мешканців Полтавщини «злетіла» на 160%
З початку 2023 року за фактом шахрайства у Полтавській області поліція розпочала понад 1400 кримінальних проваджень. У травні минулого року ця цифра становила 553 правопорушення. Таким чином кількість зареєстрованих злочинів за рік зросла на 160 відсотків. Найчастіше правопорушення такого типу відбуваються в Інтернеті.
Про це під час брифінгу 25 травня розповів начальник Головного управління Національної поліції Полтавщини Євген Рогачов.
За словами Рогачова, у 305 «справах» фігурантам вже повідомлено про підозри. До суду скерували понад 200 кримінальних проваджень.
«Майже 80% шахрайств вчинені у мережі Інтернет. Найбільше шахраї ошукують під такими приводами: купівля-продаж товарів в інтернеті — це 406 фактів, фішінгові розсилання задля отримання даних банківських карток громадян — 318 фактів, псевдопрацівники банків просять персональні дані карток через нібито втручання в особисті кабінети — таких 331 факт. За схемою «Ваш родич у біді» або під виглядом соцпрацівників ошукано 43 людини», — відзначив голова обласної поліції.
Загалом, додає Євген Рогачов, цьогоріч шахраї особисто ошукали всього 43 людини, у той час, як через Інтернет і телефоном обдурили понад тисячу осіб. Більш того, кількість злочинців, які наважуються виманити гроші через особисте спілкування, с кожним роком на Полтавщині падає.
«Ще лише 14% фактів правопорушення — це обмін старих грошей на нові. Але цю «схему» використовують переважно на людях поважного віку — це пенсіонери 65+, які свого часу пережили не одну грошову реформу, тому, на жаль, піддаються на цей обман», — розповів Євген Рогачов.
При купівлі на «дошках оголошень», у поліції радять дізнатися індивідуальні характеристики товару, а також отримати від продавця додаткові «свіжі» фото, які б підтверджували реальну наявність продукції. Крім цього, Рогачов радить купляти речі в Мережі лише «накладеним платежем», оскільки людина хоч і доплатить додаткові гроші, проте гарантовано отримає свій товар.
«При продажу товару слід не розголошувати відомості вашого карткового рахунку, який складається з 16-значного номера вашої картки. Отримавши фішінг-посилання, за жодних обставин не переходьте за ними та не вводьте особисті дані вашої картки», — підкреслив він.
Нагадуємо, на Полтавщині поліцейські затримали групу молодиків, які «продавали» неіснуючі автомобілі волонтерам та бійцям ЗСУ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:06, Сьогодні
08:41, 3 січня
08:07, 4 січня
live comments feed...