• Головна
  • Більше ста пацієнтів вже отримали допомогу у центрі реабілітації
17:30, 6 березня 2023 р.
Надійне джерело

Більше ста пацієнтів вже отримали допомогу у центрі реабілітації

Більше ста пацієнтів вже отримали допомогу у центрі реабілітації

Нещодавно урядом було врегульовано порядок надання реабілітаційної допомоги, а наступним кроком буде запровадження цифровізованої системи реабілітації. Полтавщина активно розвиває сферу реабілітаційної допомоги. Три місяці тому – у грудні 2022 року на базі КП « Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського ПОР» було створено Центр реабілітаційної медицини. За цей час мультидисциплінарна команда наших фахівців уже допомогла більше сотні пацієнтів повернутись до повсякденного життя.

Більше ста пацієнтів вже отримали допомогу у центрі реабілітації, фото-1

Сучасні підходи у наданні реабілітаційної допомоги орієнтуються на забезпечення надання повноцінної реабілітаційної допомоги громадянам з першого дня звернення з травмою чи захворюванням, уніфікацію підходів до надання такої допомоги на основі доказових міжнародних практик, відповідних стандартів і протоколів, вдосконалення підходів до забезпечення необхідними допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах реабілітації.

"Питання якісної реабілітації було актуальним і до повномасштабного вторгнення, а нині набуло особливого значення. У сучасних реаліях, реабілітація – це ключовий інструмент для відновлення мобільності пацієнтів та підвищення їх якості життя після отримання належної медичної допомоги. Створення професійного центру реабілітації у самому центрі України дає нові можливості для багатьох людей, і в першу чергу, для постраждалих від війни.

Одним з дороговказів у діяльності є наказ МОЗ України "Про затвердження Порядку організації надання реабілітаційної допомоги на реабілітаційних маршрутах", де прописані принципи організації допомоги на реабілітаційних маршрутах. Наша лікарня має успішний досвід надання реабілітаційної допомоги фахівцями фізіотерапевтичного відділення, який ліг в основу сучасного регіонального реабілітаційного маршруту, а досвідчені спеціалісти отримали нові можливості для роботи. Медичний персонал центру надає цілодобову висококваліфіковану допомогу для відновлення фізичних та психологічних функцій організму, що допомагає відновлюватися пацієнтові та пристосовуватися до повсякденного життя. Центр реабілітаційної медицини отримав нове обладнання, а завдяки гуманітарним місіям міжнародних організацій і підтримці ОВА, ДОЗ ОВА наші фахівці проходять навчання у закордонних колег", прокоментував головний лікар Григорій ОКСАК.

Центр оснащений сучасним реабілітаційним комплексом: роботизована система для відновлення ходіння "Walkbot", екзоскелет, роботизований ортез, система реабілітації для верхніх та нижніх кінцівок, електронейростимуляції.

Унікальна реабілітаційна система «Walkbot» прибула із Південної Кореї – її виготовляє тільки одна компанія в світі. КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського ПОР» став третім закладом в Україні, де встановлено цей апарат. Він важливий для роботи з травмованими захисниками, цивільними, пацієнтами після інсультів, парезів, із захворюваннями нервової та опорно-рухової систем. Комплекс повністю безпечний, оскільки пацієнта фіксують спеціальними індивідуально підібраними поясами і корсетами. Також апарат має сенсорну доріжку, яка зчитує дані анатомічних і фізіологічних показників. Лікар аналізує дані й може відкоригувати індивідуальний план реабілітації відповідно до показників пацієнта.

Більше ста пацієнтів вже отримали допомогу у центрі реабілітації, фото-2

"Центр розрахований на 30 стаціонарних ліжок. Переважна більшість пацієнтів – це військові, які отримали травми при захисті Батьківщини, також цивільне населення, яке постраждало внаслідок воєнних дій та після перенесених захворювань.

Надаємо допомогу і амбулаторним пацієнтам, які мають електронні направлення від лікуючих лікарів, і з пацієнтам, які розпочали лікування у нашій лікарні. Раніше займались лише гострою реабілітацією, тобто реабілітували хворих тільки в гострому періоді. На сьогоднішній день, маючи компетентний лікарський склад та концепцію розвитку реабілітаційного відділення, центр надає професійну та якісну реабілітаційну допомогу всім, хто її потребує. Працюємо над тим, щоб відновлене високотехнологічним обладнанням тіло давало нашим пацієнтам можливість довгого та щасливого життя в незалежній, вільній Україні", розповіла завідувачка Центру реабілітаційної медицини Ірина ПЧЕЛІНЦЕВА.

Більше ста пацієнтів вже отримали допомогу у центрі реабілітації, фото-3

У Центрі реабілітаційної медицини працює висококваліфікована команда: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевти, фізичні терапевти, асистенти фізичних терапевтів, психологи, масажисти, сестри медичні, молодші медичні сестри.

Для допомоги пацієнтам також залучаються науковці ПДМУ. Науковий консультант Центру реабілітаційної медицини – кандидат медичних наук, доцент Євген СТРАШКО (доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини) щочетверга проводить консультації, але за потреби залучається у кожному особливому випадку, а також консультує пацієнтів інших відділень у гострому періоді. Наразі він проконсультував майже чверть пацієнтів центру – це кілька десятків складних випадків.

"Ми, як науковці профільної кафедри, вважаємо за честь бути у витоків модернізації та розвитку реабілітаційної медицини. Наша місія – у тому числі допомагати у розробці принципів застосування реабілітаційних маршрутів, передбачених наказом МОЗ України. Відкриття сучасного реабілітаційного центру з відповідним обладнанням допоможе реабілітаційній спільноті Полтавщини в організації якісної допомоги на реабілітаційних маршрутах, а також позитивно відобразиться на практичній підготовці молодих фахівців.

Дякуючи керівництву лікарні, КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського ПОР» одна з перших в Україні почала запроваджувати ранню реабілітацію для військових, коли пацієнт ще знаходиться у відділеннях гострих станів або навіть у відділенні інтенсивної терапії.

Після гострого періоду з пацієнтом працює новий лікуючий лікар – лікар фізичної та реабілітаційної медицини, який виступає своєрідним менеджером реабілітаційної команди. До постановки реабілітаційної мети залучається сам пацієнт. Нам, як науковцям і практикам, дуже важливо правильно будувати реабілітаційний діалог, щоб визначитися з метою, маршрутом і втручанням. Пацієнти повинні розуміти, що без їх особистого внеску і бажання працювання над собою, неможливо досягнути високих результатів навіть користуючись високотехнологічними інструментами. Але поєднання нового обладнання, умінь спеціально навчених фахівців і зусиль пацієнтів дає високий реабілітаційний результат", наголосив кандидат медичних наук, доцент Євген СТРАШКО.

Більше ста пацієнтів вже отримали допомогу у центрі реабілітації, фото-4

Лікарі навели приклад реабілітаційного результату. У 49-річного пацієнта внаслідок інсульту ослабла ліва сторона тіла, стався лівосторонній спастичний геміпарез. Чоловік зовсім не міг сидіти в ліжку і стояти, не працювала рука. Після лікування гострого порушення мозкового кровообігу, він пройшов курс реабілітаційного лікування. Як результат – покращилася сила м'язів і координація рухів. Додому пацієнт вирушив самостійно, спираючись на "ходунки".

За матеріалами ПОКЛ імені Скліфосовського

Читайте також: Читайте також Решетилівські господині готують їжу на фронт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реабілітація #ПОКЛ #лікарі
Оголошення
live comments feed...