Новини компаній
18:30, 29 вересня 2022 р.
Надійне джерело
«Лікарю завжди потрібно бути на декілька кроків попереду», - Олександр Максименко, дитячий хірург та уролог медичного центру «Медіон»
Новини компаній
Лікар – це, якщо не найвідповідальніша, то одна з найбільш відповідальних професій у світі. Від тебе залежить самопочуття, здоровʼя, і навіть життя іншої людини. Саме тому представникам цієї професії варто постійно навчатись чомусь новому, слідкувати за інноваціями. Надважливо це роботи, коли батьки довіряють тобі найдорожче – своїх дітей.
Про необхідність постійного навчання та відслідковування усіх медичних новинок, ми поговорили з Олександром Максименко, дитячим хірургом та урологом клініки «Медіон».
Розкажіть про вашу освіту?
Навчався в Українській медичній стоматологічній академії.
Під час навчання в академії займався дорослою та експериментальною хірургією. По закінченню навчання проходив інтернатуру на базі дитячої лікарні, і в той же час стажувався в лікарнях Львова та Києва, а також у сусідній Польщі, в лікарні міста Вроцлав. Після закінчення інтернатури працював у дитячій лікарні в Кременчуці, а потім почав працювати в клініці «Медіон». За цей час пройшов спеціалізацію по дитячій урології, а на даний момент працюю і урологом, і хірургом.
Чому обрали професію дитячого хірурга?
На це запитання немає чіткої відповіді. Мабуть, усі студенти медичних вишів планують бути травматологами, хірургами, гінекологами, офтальмологами. Мені просто подобалось навчатись, що я власне і робив. Приблизно на 4му курсі я зрозумів, що бути хірургом це не просто дань моді, бо всі так хочуть, а мені це найближче до душі.
Працював фельдшером, ходив на нічні чергування. Це все для того аби бути якомога ближчим до практичної хірургії.
Чому лікар, після закінчення навчання в університеті, має продовжувати навчатись далі?
Бо у нас така професія де без навчання нікуди. Кожного тижня ми повинні слідкувати за новими препаратами, техніками хірургічних втручань, обладнанням і т.д. Медицина не стоїть на місці.
Звичайно, є якісь ази, які нам дали в університеті. Вони сталі, але до них потрібно накопичувати і сучасні знання. Лікарю завжди потрібно бути на декілька кроків попереду. Нам необхідно читати дослідження, відвідувати конференції, їздити на стажування в ще кращі клініки до ще кращих лікарів аби навчатися у них чомусь новому та важливому. Потрібно себе удосконалювати.
Які останні курси відвідали особисто ви?
Це були щорічні курси у місті Страсбург. Їх організували на базі центру інноваційної, мініінвазивної та роботизованої хірургії. Метою цих курсів є покращення надання хірургічних послуг та мінімізація лікарських помилок. Дізнався про них випадково – колеги розповіли.
На такі курси бажає потрапити кожен поважаючий себе хірург, адже роботизована хірургія це щось неймовірне. Уявіть, хірург в одному кабінеті сидить за пультом, а робот в операційній дистанційно оперує з асистенотом.
Ці курси дорогі – їх вартість близько 2000 євро з людини. Але можна виграти грант і поїхати безкоштовно. Перша моя спроба була невдалою, а друга – успішною.
Яка тривалість курсу та як він проходив?
Тривалість – тиждень. Розпочався доволі традиційно – з презентації курсу, інвесторів і т.д. Пів доби у нас була теорія, наступні пів доби – практика. Розповідали як проводити ті чи інші маніпуляції. Потім ми навчалися оперувати на трьох видах іноземних роботів – американські та великобританські.
Також мав змогу попрацювати з симуляційним лапароскопічним маніпулятором для тренування та удосконалення навиків.
Ще мене запросили потестувати маленькі інструменти для оперування крихітних малюків та запис ходу операції з накладанням анастомозу.
Окремим пунктом була жива хірургія. Це коли учасники на тваринах відпрацьовують хірургічні втручання.
Одразу скажу: тварини лишились живі.
Як думаєте, чи скоро такі технології будуть в Україні?
Сподіваюсь, що після нашої перемоги, вітчизняну медицину чекає розквіт та інноваційні технології. Робот-асистована хірургічна ситема daVinci уже близько 2х років є у лікарні Львова. Але вірю, що їх суттєво побільшає.
Чи були українці серед учасників (окрім вас)?
Ні, українців більше не було. Учасників було приблизно 50 чоловік. Іноземці дуже емпатично до мене ставилися. Запитували з якого я міста, яка у нас зараз атмосфера, чи чув я вибухи. Сказали, що можу розраховувати на їх допомогу.
Ви також говорили, що лікарі повинні прагнути стажуватися у кращих лікарнях. Яке стажування найбільше вам запам'яталось і коли воно було?
В мене вийшло поєднати ці дві події. Після закінчення курсів мене запросив до себе один із кращих представників інноваційної медицини професор Франкоіс Бекмеур на тижневе стажування в лікарню, де він працює. Мені радили до нього потрапити всі колеги, на яких я стараюсь рівнятись.
Деякий час я не міг повернутися додому. Тому був запрошений на ще одне стажування до міста Вроцлав, до одного з найкращих хірургів Європи – Даріуша Патковського.
Він дуже допомагає українським діткам, часто співпрацює з львівськими лікарнями. Вони запрошують його допомагати оперувати при складних випадках.
Які враження від поїздки у вас лишились?
Коли я бачу всю хірургію в такому обсязі та технологічному розвитку, то, звичайно, хочеться впроваджувати це у нас, в нашій країні. Вірю, що перемога вже скоро буде нашою, і мені вдасться все це втілити у життя.
Враження - незабутні. Особливо тому, що під кінець поїздки я мав змогу представити свою роботу про експериментальні дослідження органів черевної порожнини щура на конгресі Асоціації чеських та словацьких анатомів. Я був спікером і виступав в якості аспіранта кафедри анатомії людини ПМДУ.
Ось така насичена виявилась поїздка.
Не нехтуйте здоров’ям, обирайте лише кваліфікованих лікарів і завітайте на консультацію в «Медіон»!
Для того, щоб записатися на прийом до лікарів «МЕДІОНУ» звертайтеся за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003. Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН» знаходиться за адресами: м. Полтава вул. Сінна, 37 та вул. Європейська, 42.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
В Україні стартувала нова система оцінювання функціонування осіб: як це відбувається у полтавській лікарні? "Ми не знаємо що буде замість Полтавської районної лікарні": директора Департаменту охорони здоров’я розповів до яких лікарень можуть звертатися жителі громади Цифрова реформа для боротьби з корупцією: як встановлюватимуть інвалідність експертні команди лікарів на Полтавщині
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
12:09, 13 січня
1
16:38, 6 січня
16:37, 10 січня
live comments feed...