17:30, 29 серпня 2022 р.
Надійне джерело
«Рак шийки матки – не вирок!», - лікар клініки "Медіон", професор Сергій Карташов
За останніми наявними даними МОЗ щорічно у чотирьох тисяч наших співвітчизниць діагностують рак шийки матки. Півтори тисячі жінок від нього помирають. При цьому, за умов постійної турботи про своє здоров’я, хворобу можна виявити на ранніх стадіях. Про це – у нашій розмові з фахівцем клініки «Медіон», професором, доктором медичних наук, онкогінекологом вищої категорії Сергієм Карташовим.
- Сергію Михайловичу, чому рак шийки матки «лідирує» серед жіночих онкологічних патологій? Адже на думку фахівців, він добре візуалізується та діагностується?
- По-перше, хочу зауважити: візуалізація раку шийки матки відбувається тоді, коли хвороба вже розвинулася. Якщо ми бачимо патологічні зміни, пухлину – хвороба вже є. Але цьому можна було запобігти. Адже рак шийки матки розвивається роками і спершу маємо, так звані, передракові стани. Завдяки сучасній діагностиці лікарі можуть виявити та лікувати передракові захворювання шийки матки на ранній стадії. Як це зробити?
Достатньо постійно проходити обстеження у гінеколога. Під час консультації вас оглянуть і обов’язково візьмуть цитологічні аналізи, які виявлять патологію. Наголошую: ви маєте щорічно проходити не тільки огляд в кабінеті гінеколога та УЗД. Обов’язковим має бути цитологічне дослідження.
- Якщо цитологічне дослідження показало відхилення від норми, що відбувається далі?
- Наступний етап включає вже інші методи обстеження. Зокрема, огляд на кольпоскопі та додаткові аналізи. Як відбувається діагностика під час кольпоскопії? Це візуалізація, збільшення в десять разів зображення, яке виводиться на монітор комп’ютера. Все це фіксується, і можна відстежувати процес у динаміці. При цьому, буває так: аналізи вказують на патологію, але жінку поки що нічого не турбує, все протікає безсимптомно. Якщо наявні симптоми, то хвороба вже досить задавнена.
- Перелічіть симптоми, будь ласка
- Вони такі:
кров’янисті виділення між місячними, після статевого акту, або кров’янисті виділення після настання менопаузи,
виділення з піхви різного кольору, що можуть мати неприємний запах,
болі під час статевого акту.
КОЛИ ХВОРОБА ЗАДАВНЕНА, ТО МОЖУТЬ СПОСТЕРІГАТИСЯ:
слабкість та швидка втомлюваність,
болі у спині та животі,
набряки та болі у суглобах,
проблеми з сечовипусканням та у роботі кишківника, кров у сечі.
Втім, всі перелічені симптоми можуть свідчити і про наявність інших хвороб. Це необов’язково може бути рак шийки матки. Остаточний діагноз, повторюю – лише за висновками лабораторних досліджень. Все це можна виконати у клініці «Медіон». Ми маємо в арсеналі найсучасніше діагностичне обладання.
- Основною причиною захворювання називають інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ). Чи так це? Як відбувається інфікування та як йому запобігти?
- Дійсно, науково доведено – саме ВПЛ основна причина захворювання. Від періоду зараження папілома вірусом і до моменту захворювання проходить кілька років. Рак шийки матки може розвинутися у жінки будь-якого віку, якщо вона хоча б раз мала статеві відносини. Тому так часто його виявляють у зовсім молодих жінок. Чим ранішим є початок статевого життя, тим більший ризик.
На щастя, медицина не стоїть на місці. І вже є можливість убезпечитися від папілома вірусу завдяки щепленню. Але його потрібно робити дитині, яка ще не живе статевим життям – у період від 10 до 13 років. При цьому багато хто вважає, що щеплення роблять тільки дівчаткам. Але воно є помилковим. Його потрібно робити і хлопчикам також. У багатьох розвинених країнах світу такі щеплення є вже обов’язковими. В нашій країні їх поки що роблять за кошти самих батьків.
Однак, важливо знати: ВПЛ не завжди «переростає» в рак. Це теж індивідуальна особливість організму. Все залежить від імунітету, способу життя. Доведено, що серед онкохворих багато тих, хто палить.
- Якими є методи лікування раку шийки матки?
- Методику лікування онколог розробляє індивідуально для кожної пацієнтки. Нині в арсеналі сучасної медицини – хіміотерапія, променева терапія, хірургічне втручання.
До речі, зауважу: якщо раніше це були радикальні операції, дуже травматичні, під час яких видаляли органи, то нині ми можемо виконати операцію лапароскопічну, за малоінвазивною методикою, при якій можливо і зберегти органи. Все це тепер доступно у клініці «Медіон».
Однак, хочу наголосити на тому, з чого почав нашу бесіду. Від раку шийки матки можна убезпечитися, якщо проходити постійні профілактичні огляди. Це потрібно робити хоча би раз на рік. Пам’ятайте про це, не нехтуйте здоров’ям, і завітайте на консультацію в «Медіон»!
Для того, щоб записатися на прийом до лікарів «МЕДІОНУ» звертайтеся за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003. Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН» знаходиться за адресами: м. Полтава вул. Сінна, 37 та вул. Європейська, 42.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
В Україні стартувала нова система оцінювання функціонування осіб: як це відбувається у полтавській лікарні? "Ми не знаємо що буде замість Полтавської районної лікарні": директора Департаменту охорони здоров’я розповів до яких лікарень можуть звертатися жителі громади Цифрова реформа для боротьби з корупцією: як встановлюватимуть інвалідність експертні команди лікарів на Полтавщині
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
12:09, 13 січня
1
16:38, 6 січня
16:37, 10 січня
live comments feed...