15:30, 5 травня 2022 р.
Надійне джерело
Лікар-уролог обласної лікарні розповів про допомогу військовим, чергування у теробороні, сучасні мікрохірургічні операції під 10-кратним збільшенням та вирішення "секретних" жіночих проблем
Довідка.Юрій Курячий працює лікарем-урологом обласного урологічного центру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфософського.
У 1992-му році закінчив із відзнакою Полтавське медучилище за спеціальністю «фельдшерська справа».
У 1998-му – Полтавську медичну стоматологічну академію за спеціальністю «лікувальна справа», до 2000р проходив інтернатуру за фахом «Урологія».
У 2006-му році закінчив аспірантуру на кафедрі урології УМСА, у 2009-му - захистив дисертацію за фахом «урологія».
У 2017-му пройшов спеціалізацію за фахом «Ультразвукова діагностика», а у 2019-му - «Дитяча урологія».
Починав карʼєру уролога в Першій міській клінічній лікарні м.Полтава. З 2000 року по теперішній час працює в Полтавській обласній клінічній лікарні лікарем-урологом. Має наукову ступінь кандидата медичних наук, лікар вищої категорії.
Депутат Полтавської районної ради восьмого скликання від фракції "Довіра", член постійної комісії районної ради з питань охорони здоровʼя, соціального захисту населення та дотримання прав учасників антитерористичної операції.
Майор запасу медичної служби Збройних Сил України, кандидат у майстри спорту зі спортивної стрільби. Із 24-го лютого - боєць підрозділу територіальної оборони "Доброволець".
"У перший день повномасштабної війни приєднався до підрозділу тероборони. Розумів, що потрібно боронити Україну і людей"
24-го лютого, у перший день повномасштабної агресії росії проти України ми організувалися у нашому Супрунівському старостинському окрузі, я приєднався до підрозділу територіальної оборони «Доброволець». Розумів, що потрібно боронити Україну та наших людей. Сьогодні, так би мовити, працюю на два фронти – вранці роблю операції у обласному урологічного центрі Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфософського, після обіду виконую завдання разом із підрозділом тероборони.
«Зараз частка відкритих операцій при сечокамʼяній хворобі складає менше трьох відсотків. Ми маємо обладнання на рівні європейських клінік, яке дозволяє мінімізувати оперативні втручання»
Два місяці тому ми стали урологічним центром. Зараз надаємо цілодобову урологічну невідкладну допомогу жителям міста та області. Як правило, привозять пацієнтів із нирковою колькою, затримкою сечі, гострими запальними станами, приміром, гострий пієлонефрит, простатит, тощо.
У воєнний час у нашому урологічному центрі ми також цілодобово надаємо безкоштовну допомогу військовослужбовцям – це і операції, і консультації. Також з’явився вагомий відсоток пацієнтів, які переїхали із інших областей – Харківської, Сумської. Загалом, ми продовжуємо виконувати свою роботу, адже хвороби не зникають у час війни.
Сьогодні у нашому центрі є весь набір новітньої апаратури, яка використовується в сучасній урології. Переважають мінімально-інвазивні або неінвазивні методи лікування. При сечокам’яній хворобі – це ударно-хвильова літотрипсія. У нас – найефективніший дистанційний літотриптор у області, який має надпотужну візуалізацію і УЗД, і рентгену. Це важливо, тому що ті 30 відсотків каменів та фрагменти після процедури, які зазвичай не можна побачити на УЗД, допомагає виявити рентгенологічне наведення.
Якщо говорити про мінімально інвазивні ендоскопічні втручання – це контактна лазерна літотрипсія. Вона виконується через природні сечові шляхи, в які заводиться апарат та хірургом на великому моніторі контролюється увесь процес. Під час такої операції камінь розбивається на мікрочастинки лазерним променем.
Відкриті операції при таких діагнозах зараз складають менше трьох відсотків. Ми проводимо їх лише при великих або коралоподібних каменях. Але Полтавська обласна рада вже придбала апарат для контактної лазерної мінінефролітотрипсії із рентген-наведенням, який дозволяє нам лікувати навіть великі камені в нирках без відкритих операцій. Доступ до нирки здійснюється перкутанно через міні-надріз.
Також завдяки новому обладнанню активно розвивається лапароскопічний напрямок в нашому центрі: відпрацьовуються та впроваджуються лапароскопічні урологічні втручання. Це дозволить ще більш мінімізувати частку відкритих операцій.
Сучасне діагностичне (КТ, МРТ, доплерографія) та опертивно-лікувальне обладнання, відпрацьовані техніки мінімально-інвазивних операції з застосуванням УЗ-наведення при гострих урологічних станах сьогодні дозволяють нам в найкоротші терміни проводити лікування без великих операцій, максимально зменшити травматизацію пацієнта, витрати на його лікування та відновлення.
«У кожного четвертого-п’ятого чоловіка зустрічається аномалія розвитку, яка може зробити його безплідним. Ми проводимо операції і усуваємо цю проблему»
Безпліддя у чоловіка може бути викликане рядом причин. Одна із найбільш поширених із них – це несвоєчасне виявлення варикоцеле. Варикоцеле – це варикозне розширення вен сім’яного канатика. Така вроджена аномалія зустрічається у кожного четвертого-п’ятого хлопчика. Виправити її потрібно якомога раніше, тому що у 60-70 відсотках випадків вона призводить до безпліддя. Як правило, при такому діагнозі операції виконують у ранньому віці, але робимо їх і ми (до нас потрапляють пацієнти, старші за 16 років). Раніше оперативні втручання проводили через передню черевну стінку, це було досить травматично. Ми зараз виконуємо малотравматичну операцію Мармара, яка залишає найменший відсоток можливості рецидиву, а робиться вона через розтин у паху до 2 сантиметрів. Але така операція потребує від хірурга навиків мікрохірургії – тому що робиться під 10-кратним збільшенням.
Після такого виду втручання пацієнт проводить ніч у лікарні і наступного дня йде додому. У перспективі це усуває проблему: покращує якість сперми, кількість сперматозоїдів, що виробляються, і ризик виникнення безпліддя зменшується до мінімуму.
«Серед жінок активних вікових груп частота невтримання сечі складає 63%!»
Не можу не зупинитися на суто жіночих «секретних» проблемах, а саме таких, як опущення («пролапс») та випадіння («проциденція») внутрішніх органів малого тазу, які супроводжуються частковим або повним нетриманням сечі. Це доволі розповсюджена проблема, яка всіляко замовчується пацієнтками, але значно погіршує якість життя серед жінок активних вікових груп. Прикро, що увага гінекологів до цієї проблеми обмежується переважно спостереженням.
Єдині в області у нашому урологічному центрі ми застосовуюємо комбінації оперативних методик з новітніми слінг-техніками. Серед них провідне місце займає TVT-O (трансобтураторна вагінальна стрічка) - це слінг-процедура, яка піднімає та підтримує провисання сечового міхура з сечоводами та уретри з передньою стінкою вагіни жінки в нормальному положенні. До пререваги TVT-O пластики можна віднести малу травматичність, єфективність, перебування в стаціонарі 1-2 доби.
***
Прочитати більше про роботу лікаря ви можете у цьому розділі нашого сайту, а записатися на прийом до Юрія Віталійовича можна за номером телефону +38(067)451-50-21.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:24
Вчора
14:22
Вчора
ТОП новини
Оголошення
08:24, 12 листопада
30
20:38, Вчора
01:37, 20 листопада
13:29, 15 листопада
13:29, 15 листопада
live comments feed...