11:30, 4 лютого 2022 р.
Надійне джерело
« Минулого року понад чотири тисячі полтавців захворіли на рак. І це лише виявлені випадки»
Сьогодні – Всесвітній день боротьби проти раку. Для чого його започаткували? Для того, аби привернути увагу до проблеми онкологічних патологій. Кількість українців, що мають онкологічні патології сягнула понад 1 мільйон. Щороку рак стає причиною смерті до 80 тисяч громадян. З початку минулого року на диспансерному обліку в області перебувало понад 44 тисячі осіб. Якою є ситуація на сьогодні – у нашій розмові з головним лікарем Полтавського онкологічного диспансеру Орестом Вовком.
- Оресте Ярославовичу, відверто кажучи, статистика щодо захворюваності на рак є страхітливою. Що маємо у нашій області і якою є динаміка у порівнянні з різними роками?
- На диспансерному обліку на початок 2022 року перебувало 44 204 осіб. Поширеність злоякісних новоутворень на 100 тисяч населення становить:
- 3241,5 за 2021р.
- 3101,9 за 2020р.
За 2021 рік на диспансерний облік взято 4101 хворих з вперше в житті встановленим діагнозом злоякісне новоутворення. У 2020р оці їх було – 3945; У 2019році - 4928; У 2018році -4927.
За звітний рік збільшився показник захворюваності на злоякісні новоутворення серед усього населення Полтавської області і склав 324,8 на 100 тисяч населення.
- На які онкопатології частіше хворіють чоловіки, а на які – жінки?
- Серед чоловіків розповсюджені злоякісні новоутворення трахеї, бронхів та легень , передміхурової залози, шкіри, прямої кишки, ободової кишки , сечового міхура, шлунку.
Що ж до жінок, то роками незмінно перші місця займає рак молочної залози, тіла матки, шкіри, ободової кишки, шийки матки, прямої кишки.
- Чи більшим стає ризик захворіти на рак з віком?
- Дійсно, хоча і говорять, що рак «молодшає», все ж таки значно збільшується захворюваність населення починаючи з 55-59 років. Найбільш високі показники відмічаються у віці 60-64 років.
- Цьогоріч онкологічний диспансер поповнився великою кількістю нового обладнання. Нещодавно – лінійний прискорювач.
- Це справді так. Лінійний прискорювач – це максимально ефективне й комфортне лікування раку для пацієнта, адже опромінення детально відтворює форму пухлини, а не «б’є» одразу по всьому організму. Більше людям не доведеться шукати високоточні технології в приватних клініках, у столиці чи навіть за кордоном. старі променеві апарати радянських часів приберуть, законсервують та утилізують. Після цього приміщення відремонтують, а потім встановлять лінійний прискорювач. Запуск устаткування планується вже цього року. Для жителів Полтавської області послуги прискорювача будуть безкоштовними.
Нагадаємо, на придбання лінійного прискорювача виділили 55 мільйонів гривень. Відповідне рішення затвердили депутати на позачерговій сесії Полтавської обласної ради. Але в нашому арсеналі безліч і іншого нового обладнання, цистостоскоп, ендоскопічне обладнання, мамограф, УЗД апарат експертного класу. Тобто все для діагностики та лікування пацієнтів. Дбайте про себе, і не нехтуйте оглядами у лікаря!
- Вам необхідно терміново йти на обстеження, якщо у вас є наступні симптоми:
- Втрата ваги (без спеціальних заходів для схуднення) більше 5 кг за відносно короткий проміжок часу.
- Хрипота і кашель. Характерні для цього кашлю риси – тривалість і інтенсивність, а також те, що кашель проявляється в усі пори року.
- Подовгу не зникають гематоми (більше 3-х тижнів).
- міни в травленні (безпричинні зміни роботи кишківника; зміна смаків в їжі).
- Зміни кількості та якості сечовипускання (присутність крові в сечі, поява частого сечовипускання, біль і різі при сечовипусканні, утруднене сечовипускання). Проблема з ковтанням навіть слини, відчуття «грудки в горлі».
- Кров, яку людина раптово виявляє в сечі, в калі, блювотних масах, в слизу, яку людина викашлює – це серйозні симптоми.
- Шкіра. Якщо родимка або родима пляма стали набагато яскравішими, почали збільшуватися в розмірі, тверднуть, на шкірі з’явилися нарости, плями.
- Виразка в порожнині рота, що не загоюється протягом 3-х тижнів.
- Біль, що не проходить в незалежності від її локалізації.
- Підвищена температура тіла 37-37,2 ° С тривалий час.
«Якщо хвороба не минає через три тижні – потрібно подумати про рак»
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
08:49, Сьогодні
08:56, Вчора
10:06, 14 січня
live comments feed...