12:30, 21 грудня 2021 р.
Надійне джерело
Як мрія стала реальністю: у Полтаві на місці закинутого пустиря з’явилася «Вулична арена» (ФОТО)
Це історія і про мрію, яку зрештою вдалося реалізувати, і про наполегливість, і про те, чому політика іноді заважає реалізувати, здавалося б, хороші та потрібні для міста справи. І про те, чому на реалізацію переможних проектів «Бюджету участі» доводиться чекати по кілька років. Розповів історію нам депутат міської ради Денис Поліщук, який задумав ідею «Вуличної арени» у 2016-му, а реалізувати її (принаймні, першу її частину) вдалося лише 2021-го.
Депутат міської ради Денис Поліщук
Мрія про «Вуличну арену» на Леваді
Ідея «Вуличної арени» мені прийшла 2016-го року. Ті, хто живуть на Леваді, знають, що у нас там була така історична територія, на якій раніше займалися спортом. Коли ще я ходив у школу, на ній розташовувалися теплиці, у них вирощували овочі. Потім там зробили асфальтований баскетбольний майданчик, ми на ньому іноді грали. У 2008-му на тому місці побудували каток, але проіснував він лише два роки і потім був закинутим. Поступово та територія перетворилася просто на хащі.
Так місце для вуличної арени виглядало іще у липні 2021 року. (Це і наступні фото із особистого архіву Дениса Поліщука).
Втім, я розумів, що місце там привабливе і якщо його не зайняти, з часом там може вирости нова багатоповерхівка. Мікрорайон у нас молодий і я подумав про те, що було б добре зробити на тому місці багатофункціональний спортивний майданчик.
Від мрії до «Бюджету участі»
Того року я вже вдруге брав участь у проектах «Бюджету участі». Вирішив подати ідею «Вуличної арени» на великий проект – до 1 мільйона гривень. Втім, виникла несподівана перепона. На той час були активісти, які зазначали, що депутат міськради не може бути автором проекту. Зрештою, я вирішив, що мені не обов’язково бути автором. У мене є хороший друг, спортсмен, баскетболіст – Павло Нагорний. Я прийшов до нього із цією ідеєю і попрохав подати проект від себе. Він погодився. Так ми, власне, і подали проект.
Потім прийшла осінь і етап голосування за проект. Два тижні ми змагалися із іншими проектами, агітували на підприємствах, друзів у Фейсбуці, долучалися до цього 17-а та 37-а школи. Дуже допомагав Павло, також за наш проект агітувала Оксана Деркач. Зрештою, ідею підтримали понад 1500 полтавців – «Велична арена» стала переможцем. Зайве говорити, що ми дуже раділи!
Реалізація проекту і політичні перепони
Настав 2017 рік. Впродовж цього року проект проходив певні бюрократичні етапи. Потрібні були голосування на трьох сесіях міської ради. Закладали кошти, виділяли земельну ділянку, потім передавали її управлінню капітального будівництва. Коли дійшли до етапу проектування, то зрозуміли, що вартість арени вже зросла. Тоді прийняли рішення дофінансувати проект до суми у 1 мільйон 400 тисяч гривень. Закінчили розробку проекту вже у 2018-му році. І цього року «Вуличну арену» мали б реалізувати. Але на той час у міській раді через політичну кризу із травня по вересень не могли провести сесію, через це не могли і запустити проект. Потім у місті змінилася влада і наш проект просто «заморозили». Де-юре я не був автором проекту, але де-факто тодішнє керівництво міста розуміло, що проект пов'язаний зі мною і чомусь вирішило його загальмувати. Ми усіляко намагалися зрушити ситуацію – приходили на комісії, виступали на сесіях. Вимагали, щоб міська влада дала доручення управлінню не блокувати цей проект. Ми запитували – куди поділося фінансування, яке закладали на цей проект? Але нам пояснювали, що на «Вуличну арену» немає коштів – їх перекинули на інші інфраструктурні об’єкти.
Через п’ять років автори проекту зіграли у баскетбол на «Вуличній арені»
Так тривало із 2018 по 2021 року. Лише цього року ситуація змінилася і місто повернулося до реалізації проекту. Його віддали на коригування і з’ясувалося, що за три роки вартість арени зросла до 3,4 мільйона гривень. Тобто, якщо б проект таки реалізували у 2018-му, міському бюджету могли б зекономити два мільйони гривень!
У травні цього року ми виділили кошти на травневій сесії міської ради. У липні управління капітального будівництва провело тендер, на якому визначили переможця. Роботи почали наприкінці серпня і тривали вони до початку грудня.
Зараз вже реалізували першу чергу будівництва «Вуличної арени» - облаштували баскетбольне/волейбольне поле із гумовим покриттям.
Так виглядає майданчик для баскетболу/волейболу
У рамках другої черги, яку реалізують у 2022-му році, поряд облаштують поле для гри у теніс, бадмінтон та два столи для гри у пінг-понг (варто зауважити, що спершу планували збудувати поле для міні-футболу і саме воно було у першому варіанті проекту, але потім його замінили на поле для тенісу - Авт.).
Так виглядав перший варіант проекту, у ньому іще було поле для міні-футболу, тепер там мають облаштувати корт для тенісу
Ми вже встигли зіграти на новому полі у баскетбол! Я дуже радий, що нашу ідею, нарешті, вдалося реалізувати на практиці і вірю, що "Вулична арена" стане улюбленим місцем для занять спортом для усіх мешканців Левади!
Денис Поліщук та Павло Нагорний на новому майданчику
Нагадаємо, у листопаді у Полтаві визначили переможців проєкту "Бюджету участі-2021".
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
00:12, 4 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...