15:30, 6 жовтня 2021 р.
Надійне джерело
"Велика подорож" : у Полтаві провели дитячий майстер - клас, присвячений творчості художника Миколи Ярошенка
Говорити з дітьми про мистецтво – справа потрібна, але непроста. Тож, аби познайомити полтавських дітей з особистістю і творчістю видатного художника-передвижника, полтавця Миколи Ярошенка, їх запросили на незвичайний майстер-клас. У Полтавському художньому музеї, в оточенні картин митця, юні учасники разом з батьками розпочали свою «Велику подорож».
- Діти робили власні мапи Ярошенкових мандрівок, на яких позначили пункти, де він колись бував. Майже у кожній країні: у Сирії, Єгипті, Італії та інших - він створював роботи, які досконало передавали атмосферу тих місць. Таке ж завдання стояло і перед маленькими митцями, - пояснила авторка ідеї, директорка Школи неформальної освіти «Камбала» Марина Герасименко.
На кожній карті – п’ять пунктів: Каїр у Єгипті, вулкан Везувій в Італії, Палермо на Сицилії, таємниче східне місто і гори Кавказу. Перші мазки діти роблять несміливо – все-таки страх помилитися є у багатьох із нас. Але швидко творча атмосфера захоплює їх у полон, і ось вже, крім зображеного Ярошенком сфінкса, вони малюють єгипетські піраміди. Пригадують власні поїздки на морське узбережжя, обираючи відтінок синьої фарби для моря у Палермо, і цікавляться, чому Ярошенкове східне місто – таємниче? Окремі малюнки складаються у великі яскраві мапи життєвого і творчого шляху митця.
Промоція постаті Миколи Ярошенка надзвичайно важлива для Полтави, кажуть у музеї. По-перше, видатний художник був уродженцем нашого міста. По-друге, саме на основі колекції його творів та робіт його друзів-художників було створено Полтавський художній музей. По-третє, завдяки зусиллям Ярошенка та Мясоєдова у Полтаві відбулося 14 пересувних виставок, а отже, наше місто стало одним з небагатьох, де мешканці могли наживо побачити твори кращих і прогресивних митців ХІХ ст..
- Для Полтави Ярошенко - це просто неймовірна постать. Він часто бував тут, всупереч раніше поширеній думці, нібито Микола Олександрович хлопчиком виїхав з Полтави і більше не повертався, - розказала директорка Полтавського художнього музею ім. Миколи Ярошенка Ольга Курчакова. – Спілкувався тут з друзями, мав послідовників у творчості і громадській діяльності. І це позначалося на розвитку Полтави як культурного, демократичного центру. Тут, у провінції, відбувалося бурхливе мистецьке життя. Вплив Миколи Ярошенка став одним із тих факторів, завдяки яким пізніше Полтаву назвали духовною колискою України.
Проєкт «Створення цифрового архіву творів Миколи Ярошенка» здійснюється ГО «Центр розвитку культури» за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Партнер проєкту – Полтавський художній музей ім.Миколи Ярошенка
Єва ХМІЛЬ
Читайте також: У Полтаві збирають кошти на аудіокнигу та оновлене видання про Лева Вайнгорта «Провінційний архітектор».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
08:49, Вчора
08:56, 17 січня
10:06, 14 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...