10:00, 12 липня 2021 р.
Надійне джерело
У Рижівському гранітному кар’єрі на Полтавщині облаштували унікальний захисний бар’єр для захисту від шуму та пилу (ВІДЕО)
У Рижівському гранітному кар’єрі, що поблизу Горішніх Плавнів на Полтавщині, нещодавно облаштували унікальний захисний бар’єр, призначений для захисту від шуму та пилу. Його конструкція є нетиповою для українських кар’єрів. Майже 100-метрова стіна бар’єру має ще й систему зрошування.
Зараз на Полтавщині зокрема та в Україні загалом тривають роботи в рамках програми Президента «Велике будівництво». По усій країні будують та відновлюють автомобільні дороги, мости, шляхопроводи. У цих роботах використовують значну кількість щебеню, який виготовляють поблизу міста Горішні Плавні на Полтавщині – у Рижівському гранітному кар’єрі.
Звести захисний бар’єр вирішили тому, що підприємство збільшує виробництво якісного гранітного щебеню. А поряд із кар’єром знаходять озеро та садівниче товариство.
--Рижівський гранітний кар'єр – одне з найстаріших діючих підприємств Полтавської області. Граніт в кар'єрі видобувають з кінця 1960-х років. Сьогодні наше підприємство виробляє найякісніший в Україні кубовидний щебінь, який постачається на будівництво доріг та інших об'єктів Великого Будівництва. Так, ми багато і наполегливо працюємо. А як ви розумієте, кар'єр – шумний об'єкт, та й пилу з'являється чимало. Саме тому вирішили інвестувати в спокій сусідської громади і захист довкілля, - говорить директор кар’єру Володимир Кушко.
На спорудження захисного бар’єру підприємство виділило 1,5 мільйони гривень. Конструкцію із бетону, металу та пластику довжиною у 94 метри за заввишки 8 метрів спорудили за 35 днів.
По верхньому контуру стіни провели спеціальний водогін із форсунками, які розпилюють воду. За задумкою проектувальників, форсунки створюватимуть штучну водянку хмару, яка перешкоджатиме розповсюдження дрібнодисперсного гранітного пилу і захищатиме озеро Щуче та садівниче товариство.
Реалізований проект спорудження бар’єру для шумо- пилопригнічення називають унікальним, принаймні, для України.
Окрім спорудження захисного бар’єр, у кар’єрі, на межі своєї ділянки, ще планують висадити 100 саджанців дерев. Наслідувати такий приклад закликають і колег із інших кар’єрів, адже нарощуючи обсяги виробництва, не можна забувати і про збереження довкілля та інтереси місцевих громад.
Володимир Кушко розповідає, що сьогодні на Рижівському гранітному кар’єрі працює 350 людей, переважно – місце мешканці. Вони відповідально виконують свою роботу та виготовляють якісний щебінь на найсучаснішому обладнанні.
Між тим, кілька років тому кар’єр кілька разів атакували рейдери, які намагалися вкрасти бізнес у законних власників і пустити підприємство на металобрухт. Компанію закидали судовими позовами, «чорні» реєстратори робили зміни у реєстрах. Щоб захистити своє підприємство, колектив не раз виходив на масові акції протесту. Атаки рейдерів вдалося відбити і сьогодні компанія впевнено та спокійно працює.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
00:12, 4 січня
19:04, 31 грудня 2024 р.
live comments feed...