• Головна
  • « Я буду жити! Мене витягли з того світу!» - як лікують порушення серцевих ритмів у кардіоваскулярному центрі
12:00, 8 травня 2021 р.
Надійне джерело

« Я буду жити! Мене витягли з того світу!» - як лікують порушення серцевих ритмів у кардіоваскулярному центрі

« Я буду жити!  Мене витягли з того світу!» - як лікують порушення серцевих ритмів у кардіоваскулярному центрі

Як ми вже розповідали, керівництво КП «Полтавський кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» звітувало про чотири місяці функціонування закладу. Нагадаємо, він був побудований у Полтаві в рамках Президентської кампанії «Велике будівництво»і оснащений найсучаснішою технікою, що дасть змогу лікувати пацієнтів за останніми світовими методиками. Зокрема, детально розповіли про лікування порушень серцевого ритму. З представниками ЗМІ спілкувався судинний кардіохірург Євген Люлька.

МИ ВИКОНУЄМО УВЕСЬ СПЕКТР ВТРУЧАНЬ З ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ

- Основне наше завдання – лікування порушень серцевого ритму малоінвазивними шляхами. Це роблять у випадку, коли консервативне лікування (медикаментозне) не справляється з цією задачею. На сьогоднішній день у нас у центрі виконується увесь спектр втручань з порушення серцевого ритму, який виконують в Україні. Глобально інвазивне лікування порушень ритму можна поділити на кілька частин.

Перша частина – це лікування брадикардій. Це коли серце скорочується повільно. В такому випадку ми імплантуємо кардіостимулятори. Це прилад, до якого під’єднано електрод. У певних випадках, коли серце скорочується повільно, ми встановлюємо електрод під контролем рентгену в серце. Фіксуємо або у порожнині шлуночка, або у порожнині правого передсердя. Після того, як електрод встановлено у те місце, куди нам потрібно, здійснюємо обертальні рухи. Схематично кажучи, у серце заводиться спеціальна спіраль, яка там фіксується. До неї підключається кардіостимулятор, він підшивається під шкіру. Кардиостимулятор задає ритм і  може працювати від 8 до 14 років. Ось так у сучасному світі лікується брадикардія. Прилад  коштує від 30 до 60 тисяч гривень.

« Я буду жити!  Мене витягли з того світу!» - як лікують порушення серцевих ритмів у кардіоваскулярному центрі, фото-1
« Я буду жити!  Мене витягли з того світу!» - як лікують порушення серцевих ритмів у кардіоваскулярному центрі, фото-2

Коли ж серце скорочується дуже швидко, ми ставимо кардіовертер – дефібрілятори. Вони ставляться за таким же принципом як і кардиостимулятори. Але ставляться в серце і прилад стежить за скороченнями. Якщо серце скорочується дуже швидко, він починає аритмію лікувати – наносить так званий розряд током, аби врятувати життя. З цими приладами завжди були проблеми – бо вони дуже і дуже дороговартісні. Їхня ціна від 150 до 200 тисяч гривень. Але останнім часом завдяки фінансуванню з МОЗ та місцевим бюджетам ми отримуємо їх безкоштовно. І тут момент: якщо кардиовертер – дифібрилятор куплений за кошти МОЗ – ми можемо його поставити жителю будь - якої області. Якщо ж з обласного бюджету – то тільки полтавцям.

Також наша гордість – лікування за допомогою радіочастотної катетерної абляції. Це найбільш прогресивний спосіб лікування вроджених тахикардій та інших хвороб. Це міні інвазивна операція, яка робиться через прокол у шкірі (або на нозі або на шиї). І ми теж встановлюємо катетери. Ми можемо маніпулювати ними у серці. Там шукаємо джерело тахикардії і шляхом подання сигналів на кінчик катетера ми нібито «припалюємо» місце, яке є джерелом тахикардії. Таке обладнання є лише у нашому високоспеціалізованому закладі. При цьому пацієнт перебуває у свідомості, коментує свої відчуття. Подібні операції проводяться далеко не в кожній області. Половину втручань ми робимо вже самостійно. Частину так званих «експертних» втручань виконуємо за допомогою фахівців з інституту Амосова і клініки «Феофанія». Ось такі методики відтепер доступні для жителів області. На перешкоді нашій роботі став карантин та заборона планових госпіталізацій.

Але ургентним хворим у нас надається допомога у повному обсязі. На сьогодні у нас у Полтаві роблять стентування у обласній лікарні і у нас. І таким чином, ми надаємо допомогу двадцять чотири години на добу сім днів на тиждень.

ІНФАРКТ ЗНАЧНО «МОЛОДШАЄ». АЛЕ МЕХАНІЗМ ЙОГО ВИНИКНЕННЯ ПОКИ ЩО НЕ ВІДОМИЙ

- З вівторка по четвер ургентний день кардіоваскулярного центру. За добу до нас потрапляє різна кількість пацієнтів. Буває семеро людей, буває тільки один. Ситуації різні. У нас чотири лікаря – кардіологи хірурги. Розподілені чергування між ними.

Інфаркт помолодшав. За статистикою, якщо раніше переважна кількість пацієнтів це були люди від від 55 років, то нині приблизно  на десять років змістився цей вік. У нас наймолодший пацієнт був якому виповнилося вісімнадцять років. Однак, у молодих людей «класичного» інфаркту з атеросклерозом не буває. Це, як правило, люди з вродженими аномаліями розвитку судинних артерій. Зауважу, що пацієнтам до тридцяти років ми ніколи не ставимо стенти. Ми їм робимо коронографію, але не знаходимо у них показань для стентування. Наймолодшим пацієнтом атеросклерозом і «класичним» інфарктом був 34 річний чоловік.

Насправді, ніхто у світі достовірно сьогодні не знає, що є причиною інфаркту. Вивчено патогенез хвороби, але що є рушійною силою – не відомо.

Довгий час я намагався вести власну статистику, хотів виявити якусь закономірність. І питав у людей, котрі опинялися на моєму  операційниму столі палять вони чи ні. Хотів зрозуміти – чи впливає паління на розвиток інфаркту. Так от я не побачив особливої різниці між прихильниками тютюну і тими, хто не курить. Є ті, хто курить багато років, але коронарні артерії в них у нормальному стані. А є ті, хто ніколи не курив , але мають проблеми. Однак у цілому спосіб життя впливає на наш стан здоров’я. А оскільки чоловіки завжди були більш схильні до вживання алкоголю тощо, то вважалося, що саме тому на інфаркт хворіють більше чоловіки. З точки зору медицини можна про це все говорити дуже багато. Однак, повторю- достовірних даних щодо механізму виникнення інфаркту ми не маємо.

Один із основних факторів – спадковість. Якщо ваші батьки мають проблеми з серцево – судинною системою, то вам обов’язково потрібно звертати на це увагу.

« Я ПОВЕРНУВСЯ ДО ЖИТТЯ, МОЖУ ХОДИТИ І ГОВОРИТИ!»

У відділенні порушень серцевого ритму проходив лікування 69-річний Сергій Петрович із Кременчука. Він - колишній льотчик. Тому все життя був енергійним, рухливим. Але останні два роки почав відчувати слабкість, перепади артеріального тиску. Брадикардію (уповільнене серцебиття) виявили випадково, під час кардіограми. Сергієві Петровичу було не тільки важко рухатися – він навіть не міг говорити.

У день спілкування з журналістами він вже виписувався додому. Пацієнт розповів про те, яку допомогу йому надавали у закладі, а також як змінилося його самопочуття.

« Які тут хороші лікарі, медсестри, як дбають про своїх пацієнтів. Мене буквально поставили на ноги! Надзвичайно їм вдячний. Тепер можу нормально ходити, розмовляти, не відчуваю задухи. До операції не міг спати по кілька ночей підряд. При цьому тиск підвищувався, а пульс падав аж до 40 і менше ударів за хвилину».

Пацієнт показує на край пов’язки: там встановили двокамерний електрокардіостимулятор.

« Операцію я переніс у свідомості, хоч і був підключений до великої кількості медичних приладів. Болю зовсім не відчував. Зі мною постійно говорили лікарі, розпитували про самопочуття» – розповідає Сергій Петрович.

Через місяць чоловік має приїхати у відділення для контролю за пристроєм. Загалом налаштований позитивно, жартує про майбутні обмеження, які доведеться врахувати після встановлення кардіостимулятора:

«Не можна перебувати дуже близько біля електроприладів, засмагати на землі під високовольтною лінією. А ще дружина в інтернеті вичитала, що не можна часто підходити до холодильника (сміється). Бажано не перевантажувати ліву руку. Але жити буду повноцінно. Кардіостимулятор дуже якісний. Середній строк служби – 10 років. Отримав його безкоштовно».

Згодом, у разі зношення приладу, його замінять. Усім «друзям по нещастю» Сергій Петрович радить не затягувати з лікуванням, і ділиться порадами:

«Тут лежати – одне задоволення!Які прекрасні умови! У палаті і душ, і туалет. Під час карантину навіть харчування нам у палати привозили! І годували пристойно. Усім бажаю бажає якомога більше ходити! Рух – запорука здоров’я

Телефон реєстратури кардіоваскулярного центру:0 (66) 053 49 91

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Євген Люлька #кардіоваскулярний центр #лікування
Оголошення
live comments feed...