13:52, 14 квітня 2021 р.
Надійне джерело
У перинатальному центрі Полтави відкрили кабінет ведення вагітності
Сьогодні у Перинатальному центрі відкрився кабінет ведення вагітності в амбулаторних умовах. Це стало можливо завдяки наданню відповідного пакету НСЗУ. Відтак, жінки отримуватимуть цю послугу безкоштовно. Стати на облік у Перинатальний центр може кожна жителька області, незалежно від того, де вона зареєстрована чи фактично живе.
Загалом у Полтавському перинатальному центрі протягом минулого року провели 1700 пологів, народилося 1810 дітей. Заклад має гарне реноме серед полтавок, а тому давно назріла потреба розширити спектр послуг, коментує головний лікар ПОКЛ імені Скліфософського Григорій Оксак:
"Батьки заздалегідь намагаються обрати місце, де з’являться на світ їх малюки, і багатьом з них було б дуже зручно, щоб за тією ж адресою велось спостереження протягом всієї вагітності. Досить часто майбутні батьки запитували в перинатальному центрі, чи немає в нас жіночої консультації. Тепер є. Ми створили максимально комфортні умови для отримання комплексу медичних послуг при вагітності та пологах у фахівців перинатального центру".
Якщо раніше вагітні у перинатальний центр потрапляли тільки для консультацій, то зараз тут можна стати на облік і спостерігатися всі дев’ять місяців. Про все докладно розповіла заступниця головного лікаря ПОКЛ з акушерства та гінекології Вікторія Ващенко.
Заступниця головного лікаря ПОКЛ з акушерства та гінекологіїВікторія Ващенко, Фото Світлани Фільчак
«Чому виникло це питання – бо багато жінок висловлювали таке бажання – спостерігатися саме у перинатальному центрі. А по-друге, до нас направляють багато жінок з патологіями – з цукровим діабетом, артеріальними гіпертензіями, викиднями у анамнезі. Крім того, є тенденція до збільшення віку вагітних, що теж іноді спричиняє певні патології. У першу чергу, будемо брати вагітних з хронічними хворобами. Жінки приходять до нас на прийом регулярно, дехто навіть раз на два три тижні, і виходить, що фактично вони дублюють спостереження за місцем проживання, що є зовсім недоцільно. Тепер їм буде дуже зручно. Поки що ми тільки починаємо, побачимо, скільки жінок виявить бажання стати на облік у перинатальному центрі. На сьогодні у нас поки що один прийомний день – у разі потреби будемо збільшувати кількість днів» - запевнила Вікторія Ващенко.
У кабінеті ведення вагітних прийом веде доцент кафедри акушерства і гінекології №2 УМСА, лікар акушер – гінеколог Людмила Добровольська. Вона докладно пояснює план дій для пацієнтки, дає загальні рекомендації.
Прийом веде доцент Людмила Добровольська, Фото Світлани Фільчак
«Тільки дізналася про нову послугу в перинатальному центрі і без вагань вирішила: спостерігатися буду саме тут. Адже тут спеціалізований заклад і фахові спеціалісти» - говорить полтавка Тетяна.
Пацієнтки чекають на прийом, Фото Світлани Фільчак
«Тут навіть атмосфера приємна, немає звичайної для поліклінік метушні і довжелезних черг, що важливо для вагітних» - ділиться враженнями Ольга.
Яким же чином жінки можуть стати на облік у перинатальний центр? Пояснює Вікторія Ващенко:
«Ви маєте зателефонувати до нас у реєстратуру, записатися на прийом, потім ми індивідуально призначатимемо час прийому. Звертатися спершу до свого сімейного лікаря брати направлення не потрібно. Можливості рівні для усіх – і полтавок і жінок з області».
Всі необхідні аналізи та обстеження вузьких спеціалістів (судинного хірурга, окуліста, ендокринолога тощо) теж проведуть у перинатальному центрі, що теж дуже зручно для вагітних – більше непотрібно стояти у чергах в поліклініках.
Повний перелік послуг для вагітних такий:
- спостереження вагітності від взяття під нагляд, розробки індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику до його виконання;
- необхідні лабораторні аналізи та інструментальні обстеження;
- профілактика, спрямована на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань;
- заняття у «Школі відповідального батьківства» із залученням членів сім’ї до навчання;
- надання повної інформації вагітним щодо перебігу їх вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів;
- направлення вагітної до перинатального консиліуму за участю лікаря-генетика, профільних дитячих спеціалістів при виявленні у плода ознак вродженої, спадкової патології;
- своєчасне направлення вагітних у стаціонар при необхідності.
У квітні кабінет амбулаторного ведення вагітності працюватиме щосереди з 08:00 до 14:00 години. Телефон для довідок: (0532) 63-00 74
Читайте також: "Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них неможлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні.
"Інфаркт значно помолодшав" - завідувач відділення інтервенційної радіології ПОКЛ Руслан Сакевич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:15, 9 листопада
15:59, 16 листопада
13:41, 19 листопада
44
13:26, Сьогодні
2
live comments feed...