14:30, 22 грудня 2020 р.
Надійне джерело
« Крига на водоймах ще дуже тонка. Не ризикуйте життям! » - полтавські рятувальники
За даними Держстату, тільки за період з січня по жовтень нинішнього року на водоймах України загинуло 1335 громадян. І ця статистика майже не змінюється з року в рік. Навіть взимку, коли водойми покриті кригою ми час від часу чуємо про нещасні випадки. Як діяти у ситуації, коли ви чи хтось інший провалилися під лід? Про все це полтавським журналістам розповіли фахівці.
Погода нарешті почала радувати першими морозами, а відтак на Ворсклі та ставках міста ми все частіше бачимо рибалок або просто охочих пройтися по кризі. І тут криється небезпека – адже льодовий шар не встиг достатньо окріпнути. Однак, це не зупиняє любителів риболовлі і екстремального відпочинку – каже начальник КП «Рятувально – водолазна служба ПМР» Євген Савчук.
« Вночі в нашій області майже постійно мінусова температура, але вдень – майже завжди плюсова. Тому лід поки що зовсім тонкий всього лише близько трьох сантиметрів. Є прогалини, місцями вода. А безпечним можна вважати той, що 5 – 7 сантиметрів. А для облаштування ковзанок взагалі товщина криги має бути не меншою ніж 15 – 20 сантиметрів. Тому хочу попрохати мешканців міста, особливо дітей, аби були дуже обережними і не ризикували життям. Наші рибалки – найбільша наша біда. Вони постійно нехтують правилами поведінки на льоду, дуже близько один від одного роблять лунки, не мають з собою рятувальних засобів. Це біда не тільки нашого міста а й України загалом» - підсумував Євген Савчук.
Поки що з початком похолодання, жодна людина не постраждала. Як діяти, якщо ви або хтось інший провалився під лід?
Все це журналістам показали рятувальники.
Рятувальник Євген Ковальов розповідає:
« Якщо людина потрапляє в холодну воду, вона може протриматися максимум дві хвилини, а потім м’язи і тканини страждають від дії холоду, і людина просто не зможе рухатися. Тому протягом оцих двох хвилин треба робити спробу вибратися і гукати людей на допомогу. В жодному випадку не панікуйте! Широко розкиньте руки, спробуйте перекочуватися або на спину або на груди на край ополонки. Якщо вдалося вилізти, йдіть до берега з того боку, з якого ви прийшли , в жодному випадку не біжіть».
« Я хоч і досвічений рибалка, але одного разу таки провалився під лід разом з двома друзями» - розповів рятувальник Іван Іванович Станов.
« Я почав кричати, на щастя, неподалік були люди які нас врятували. Найперша порада – не панікувати. Паніка – ваш перший ворог» - додає Іван Станов і перераховує, що має бути у рибальському ящику:
« У рибальському ящику обов’язково має бути два стопори. Я їх вдягаю на кшталт рукавиць, протягаючи в обидва рукави. Якщо провалюєтеся – стопорами чіпляєтеся за поверхню криги і вибираєтеся з ополонки. Також обов’язково має бути мотузка, що би вас могли витягти. Її кидають постраждалому, і помалу витягають. Ну і в ідеалі потрібно мати рятувальний жилет».
Читайте також: 18 річний юнак врятував дівчинку, яка провалилася під лід
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...