• Головна
  • У Полтаві готують до відкриття центр із маленькими роботами, віртуальною реальністю та інноваційними технологіями (ФОТО, ВІДЕО)
13:00, 7 червня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві готують до відкриття центр із маленькими роботами, віртуальною реальністю та інноваційними технологіями (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві готують до відкриття центр із маленькими роботами, віртуальною реальністю та інноваційними технологіями (ФОТО, ВІДЕО)

5-го червня представники міської влади відвідали приміщення за адресою: вулицею Нечуя-Левицького, 4 у Полтаві. До травня цього року у будівлі розміщувався «Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді». Тепер приміщення повернулося до комунальної власності міста і у ньому розмістять інклюзивно-ресурсний центр та центр STEM-освіти.

-Цей процес був тривалим, на постійних комісіях звучали різні думки. Проте нам із колегами вдалося переконати опонентів у тому, що повернення цього приміщення до власності міської громади – є правильним господарським рішенням. Ті два центри, які працюватимуть тут для розвитку полтавських дітлахів – цьому найкращий доказ, - говорить депутат міської ради від партії «Батьківщина» Юрій Бойко.

Те крило, у якому розташовується інклюзивно-ресурсний центр, працює вже сьогодні. На момент візиту у ньому проводили роботу із дітьми, а також конкурс на заміщення вакантної посади психолога.

-Наш інклюзивно-ресурсний центр працює із дітьми віком від 2 до 18 років. Головна наша задача – проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки, яка підтверджує або спростовує наявність у дитини особливих освітніх потреб. Якщо такі потреби встановили, видаємо висновок , який підтверджує, що дитина має повне право на інклюзивне навчання, - говорить Сергій Зайцев, директор інклюзивно-ресурсного центру Полтавської міської ради.

Зараз, в умовах карантинних обмежень, у центрі впродовж тижня приймають 18-20 дітей. У п’ятницю та понеділок – приймають заяви від батьків. У вівторок та четвер видають довідки на ЛКК тим діткам, які мають інвалідність. У центрі працюють 11 фахівців, після успішного проведення конкурсу на посаду психолога буде 12. За штатом усього – 16 одиниць.

Інше крило будівлі, у якому розташують центр STEM-освіти, поки ще ремонтують. Проте у вже підготовлені приміщення завезли велику кількість сучасної техніки та обладнання. Тут діти зокрема зможуть вивчати віртуальну та доповнену реальність. Як це відбуватиметься – гостям демонструють на практиці. Приміром, завдяки футболці доповненої реальності та спеціальній програмі можна вивчати внутрішню будову людини.

Ще у центрі розташують 3D-принтери, інтерактивні дошки. Працюватимуть також гуртки робототехніки. Як маленькі роботи мандрують та відтворюють цілком людські емоції нам демонструють працівники центру.

-У майбутньому ми плануємо можливості центру STEM використовувати для навчання діток із інтелектуальними порушеннями. Це покращує роботу когнітивної сфери дитини, допомагає їй легше засвоїти матеріал. Це – величезний плюс, - говорить Сергій Зайцев.

Нагадаємо, що означає абревіатура STEM.

STEM (S — science, T — technology, Е — engineering, М — mathematics). Цей акронім вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

Заступники міського голови Ігор Федій і Тетяна Юрченко та начальник управління освіти Юрій Матвієнко обговорили додаткові потреби у ремонті будівлі центру та приблизні терміни його офіційного відкриття. Відбудеться воно орієнтовно перед наступним навчальним роком.

-Це майно громади, яке тривалий час перебувало у власності обласної влади, але, враховуючи децентралізацію і потреби нашої освіти, ми повернули його місту.Це було непросто. Приміщення у задовільному стані, але потребує іще додаткових вкладень. Проте навіть у період пандемії ми для дітей знайдемо кошти у міському бюджеті. І я певен, що вже із першого вересня цей будинок наповниться дітьми, - говорить перший заступник міського голови Ігор Федій.

У Полтаві готують до відкриття центр із маленькими роботами, віртуальною реальністю та інноваційними технологіями (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Нагадаємо, усього на Полтавщині планують створити більше тридцяти інклюзивно-ресурсних центрів.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #центр #діти #навчання #технології #інклюзія
Оголошення
live comments feed...