Реклама
18:00, 16 травня 2016 р.
Лікувальна пара Галичини: Хлопчина-Трускавець та Дівчина-Нафтуся
Реклама
03247.com.ua ділиться з Вами справжньою історією кохання, що породило великочарівний бальнеологічний курорт Трускавець.
На Прикарпатті, посеред запашних від проливних дощів гір та навсібіч радісних від сонячного тепла «трускавок» (полуниця, клубніка), поєдналась навіки в коханні цілюща пара, любов якої породжує унікальні лікувальні властивості.
Парубок Трускавець дарує Нафтусі прекрасні природні умови для її життя, а вона віддячує йому щасливими відпочивальниками, котрі приїжджають на лікування до її надр з різних країв. Ось так й народився, а згодом й реалізувався квітучий бальнеологічний курорт Трускавець.
Славиться Трускавець сіллю Барбара й джерельними мінеральними водами, яких в землях курорту протікає близько 15. До їх числа відноситься й «Нафтуся», аналогів якої не існує в усьому світі.
Вперше дослідив цілющі властивості джерельної «Нафтусі» львівський фармацевт Т. Торосевич у 1835-1836 роках. Згодом, у 1880-1881 роках, Б. Родзишевський зробив новий хімічний аналіз води. Проте, місцеві мешканці знали про лікувальні властивості джерел Трускавця задовго до того. Як згадується у документі, ще в 1578 році, дослідник В. Очко написав наукову роботуна тему цілющого джерела «Нафтуся».
Хто б не досліджував «Нафтусю», всі звертають увагу на її чудодійні властивості. Вода «Нафтуся» корисна при сечо- та жовчнокам'яних захворюваннях. Її знеболювальні й сечогінні властивості задатні виводити камінці та пісок з організму людини: жовчного міхура, сечо- та жовчовивідних шляхів, нирок тощо.
Допомагає «Нафтуся» й при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, сприяє обміну речовин. Їдуть до неї й люди з проблемами опорно-рухового апарату, серцево-судинної й нервової систем.
Перша згадка про Трускавець сягає приблизно середини XV ст. (1420-1460 р.), а заснували Прикарпатський курорт у 1827 р.
Походження ім'я міста-курорту допоки залишається загадкою. Існують різні версії та думки, звідки росте коріння назви «Трускавець». Так, подейкують, що вплинули на йменування курорту ягоди «трускавки» (полуниця, клубніка), які нібито ростили на своїх грядах місцеві мешканці.
Ще на початку XIXст.Трускавець зробив перший крок у сфері курортології. У 1827 році побудували спеціальне стаціонарне приміщення для приймання мінеральних ванн. А вже у 1861-1865 роках у Трускавець приїжджали понад 1000 відпочивальників. Містечко поступово розвивалось, приваблювало все більше й більше відпочивальників з різних куточків світу. Так, у 1931 році, в Трускавець уже приїздило понад 15 000 осіб.
Сьогодні Трускавець розташувався на висоті 400 м. над рівнем моря. Серед мальовничої гірської й заспокійливої природи, разом з ним й розмістились безліч готелів, санаторіїв, ресторанів, відпочинкових та лікувальних комплексів.
За 2017 рік, у Трускавець, з населенням не більш як 30 тис. осіб, на лікування приїхало понад 200 тис. відпочивальників. На сьогодні місто конкурує не тільки із бальнеологічними курортами України, а й представляє себе на міжнародному рівні.
У місті-курорті щороку проходить міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат», на який з 2009 року з’їжджаються представники світової кінодраматургії.
Також у Трускавці функціонує міжнародна реабілітаційна клініка відновного лікування Козявкіна.
Є й на курорті особливі локації, що зацікавлять навіть гурманного відпочивальника. Наприклад, 12-метрова статуя Ісуса Христа, що є зменшеною копією знаменитої статуї у Ріо-де-Жанейро.Крім того, містечко радує око своєю модерною архітектурою з елементами швейцарського та норвезького стилів.
Трускавець напряму сполучений з левовим містом й душею України – Львовом. Тож, великих клопотів з приїздом у Трускавець, здебільшого у мандрівників не виникає.
Любі друзі, хоча б раз у житті варто відвідати лікувальну казку Карпат – Трускавець. Тут віднайдете спокій, відпочинок, душевне й тілесне відновлення, абстрагуєтесь від буденних клопотів та скуштуєте справжніх трускавок (полуниць).
І на останок, будьте здорові! А ще краще, робіть це разом з Трускавцем. Він чекає на Вас!
Фото з вільного доступу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...