• Головна
  • Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад
15:30, 17 січня 2020 р.
Надійне джерело

Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад

Коледжі передадуть на фінансування до місцевих рад

17-го січня у Полтавській ОДА пройшла зустріч заступника Міністра освіти і науки України - Єгора Стадного з керівниками закладів фахової передвищої освіти Полтавської області.

Спершу на нараді обговорили ситуацію з чотирьма коледжами, які фігурували у додатку № 10 Закону України “Про державний бюджет” 2018 року. Єгора Стадного цікавило на якій стадії перебувала підготовка документів про передачу коледжів на місцевий рівень у власність.

- Підговка перебуває на початковій стадії, - розповів директор Лубенського лісотехнічного коледжу Роман Сендзюк. – Але усі акти на землю є і вони зареєстровані. Ситуацій зі спірними територіями не має.

Керівники Полтавських комерційного і будівельного технікумів теж зазначили, що підготовка документів перебуває лише на початковій стадії.

Єгор Стадний зазначив, що в Управлінні майном зараз створюється документ по кожному коледжу про те, де бракує документів і де вони перебувають. Це робиться для того, щоб процес проходив швидше та не стояв на місці.

Далі обговорили питання про те, якою має бути єдина система професійної освіти та в якому напрямку вона буде рухатися у зв'язку з Законом України “Про фахову вищу освіту”.

“- Поки закон чинний та є чіткий перелік актів, які до нього треба розробити, він буде реалізовуватись, - зазначає заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний. - Тому, що стосується вступу до закладів, то ми йдемо по сценарію, який нам рекомендує Закон “Про фахову вищу освіту”. Те, що стосується фінансування коледжів у 2020 році, то ми йдемо по державному бюджету 20-го року. Для коледжів, які знаходяться у структурі університетів є окремий рядок – це було наше основне завдання виділити на це кошти.”

Засади Закону “Про єдину систему професійної освіти” є паритетними, наголошує Єгор Стадний. Це дуже важливо і принципово. Тобто, незважаючи на те, що це за заклад – ПТМЗ чи коледж, умови, управління, фінансування, нарахування стипендій і далі по списку, повинні бути однакові. Це все для того, щоб ніхто не відчував, що когось обмежують у правах. Потрібно, щоб у паритетних умовах виграв найсильніший. Тоді зникнуть усі розмови, які заклади кращі – ПТМЗ чи коледжі. Арбітром буде реальність і саме для цього усіх потрібно поставити в однакові умови. Єдність системи професійної освіти буде забезпечена черед однаковість умов.

У перспективі питання фінансування, додає Єгор Стадний. У 2021-22 роках вся система буде фінансуватися з бюджетів місцевого рівня. Водночас, коледжі які перебувають у структурі університетів, та фінансуються з центрального державного бюджету, то їх передадуть на місцевий, але фінансування має супроводжуватись перерозподілом податкових надходжень між бюджетами. Важливо, щоб з цим переходом у єдину систему були передані і фінанси.

Що стосується назв, то заклади будуть називатися так, як подобається населенню. Не будуть робитися спроби зниження репутації закладів. Уряд уже на 2020 рік заклав в державний бюджет кошти на рекламу і піар професійної освіти серед населення України, щоб збільшити кількість осіб, які її здобувають. Це вперше держава рекламує здобуття професійної освіти. Тому і назви будуть такими, які приваблять батьків. Система освіти стане восьмирівневою та зрозумілою і прозорою.

Потім Єгор Стадний відповідав на питання керівників закладів передвищої освіти.

Нагадуємо, що 16-го січня Верховна Рада ухвалила Закон «Про повну загальну середню освіту», де прописали, як саме втілити новації Нової української школи. У Законі йдеться про збільшення зарплат вчителів, фінансову автономію шкіл, можливість учням обирати предмети та інші можливості.

У документі вперше на законодавчому рівні встановили право на справедливе оцінювання та уточнили вимоги до академічної доброчесності, надали більше прав для учнівського самоврядування та прописали гарантії рівного доступу до освіти - зараховувати дітей до початкової школи мають без жодних конкурсів, обов’язкова інклюзивність і нарешті діти на тривалому стаціонарному лікуванні отримають захищене законом право здобувати освіту в медзакладах.

Раніше ми писали Володимир Зеленський підписав указ про новий призов до армії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #профільна освіта #Закон України «Про повну загальну середню освіту» #фінансування освіти #єдина система освіти
Останні новини
Оголошення
live comments feed...