17:30, 28 грудня 2019 р.
Надійне джерело
«1-го січня 16-річного юнака забрали із парку у комі!» - історії полтавських медиків з екстреної допомоги про роботу у новорічну ніч
Доки більшість полтавців святкуватимуть у новорічну ніч, працівники екстреної медичної допомоги будуть працювати та їздити на виклики. Про те, як це - працювати у Новий рік – в нашому матеріалі.
Про «пацієнтів», що сплять на лавочках і юнака у комі
Наші співрозмовники – Ольга Литовко, завідувач підстанціями станції екстреної медичної допомоги міста Полтава та Романна Кінаш, завідувач оперативно диспетчерського управління, лікар виїзної бригади Машівської підстанції. Говоримо ми про роботу на Новий рік та різдвяні свята. Медики розповідають, що у святкові та вихідні дні виїздів, зазвичай, більше – приблизно на третину. На Новий рік найбільша кількість викликів – до пацієнтів у стані алкогольного сп’яніння. При цьому, іноді медиків викликають навіть до тих полтавців, які не бажають госпіталізації.
-Часто ми приїздимо за викликом. Нам повідомляють, що людина лежить на лавочці та їй погано. Але нам цей «пацієнт» говорить, що просто хоче поспати і відмовляється від госпіталізації, - розповідає Романна Кінаш.
Медики нагадують, що без згоди людини не мають право її госпіталізувати насильно. Хіба що у випадку, коли пацієнт настільки п’яний, що перебуває без свідомості. А такий випадок був минулого року саме на Новий рік. Романна Кінаш та її колеги, які того дня чергували у Машівці, госпіталізували 16-річного юнака, який перебував у стані алкогольної коми. На жаль, такі випадки із підлітками нерідко трапляються саме у святкові дні.
Найпоширеніші «новорічні» хвороби
Зазвичай, на свята полтавці, як і решта українців, багато п’ють та їдять. Із цим і пов’язані загострення хвороб, із якими найчастіше госпіталізують пацієнтів у новорічну ніч. Часто після новорічних застіль у людей підвищується артеріальний тиск. А на фоні гіпертонічних кризів трапляються інфаркти та інсульти. Переїдання провокують загострення проблем із шлунком чи кишечником, а надмірне вживання алкоголю часто призводить до отруєння та інтоксикації.
До речі, пік викликів до екстреної допомоги надходить не у новорічну ніч, а наступного дня – 1-го січня. Люди «відходять» після святкувань і часто потрапляють до лікарень.
Також значна частина людей потрапляють у святкову ніч до лікарні із травмами. Як такими, що отримують у побуті, так і ушкодженнями після ДТП. На жаль, саме на свята люди частіше сідають п’яними за кермо і скоюють аварії.
Позитив та негатив роботи медиків на Новий рік
Медики розповідають, що чергувати саме у новорічну ніч випадає приблизно раз на п’ять років. Зміна триває або із 19:00 до 7:00, або із 20:00 до 8:00.
-Зазвичай, цього дня ідеш на чергування як на звичайний робочий день. Прикріше, коли приїздиш за викликом, а у людей вдома немає ніякого свята – ні ялинки, ні якоїсь особливої атмосфери. А таке буває, - розповідає Романна Кінаш.
Обидва лікарі констатують – у їх роботі все ж таки більше негативу, ніж позитиву. Все ж таки медиків рідко викликають у хороших ситуаціях. Іноді, навіть, доводиться вислуховувати від нетверезих компаній нецензурну лайку чи образи. Іноді люди неадекватно оцінюють власний стан, відмовляються від госпіталізації та негативно реагують на умовляння лікарів. Проте їх робота – не лише негатив.
-Позитиву у нашій роботі також багато. Часто ми приїздимо у родину і нам дякують за роботу наших колег, які колись врятували комусь із членів сім’ї життя. Часто люди просто телефонують у диспетчерську і дякують лікарю, який вчасно приїхав на виклик і прийняв дочасні пологи. А ще, найбільший позитив у нашій роботі – хороший колектив! – відзначає Ольга Литовко.
Наприкінці ми дякуємо медикам за розмову і традиційно бажаємо якомога менше роботи – як у Новий рік, так і в усі інші дні.
Нагадаємо, раніше медсестри 3-ої міської лікарні розповіли - чому залишаються у країні та не їдуть за кордон.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...