15:30, 15 вересня 2019 р.
Надійне джерело
У Полтаві пройшов перший марш за права тварин (ФОТО)
У Полтаві акція відбувається вперше, а в Україні – третій рік поспіль. Минулого року у столиці на марш зібралися понад шість тисяч людей. Марш збирає тих, хто бореться за права тварин. Говорить Людмила Хоменко, координатор акції.
« - Є десять вимог, які ми оприлюднюємо. Це, зокрема, заборона дельфінаріїв, дослідів над тваринами, тестування косметики на тваринах, використання тварин під час жебракування. Окреме питання – повна відповідальність господарів. Якщо ми бачимо бездоглядних тварин на вулицях – ми повинні знати, як вони там опинилися. Для цього тварин треба реєструвати».
На полтавську акцію зібралося близько ста людей. «Чому так мало полтавців відгукнулося на неї?» - питаємо у Людмили.
« - Дуже мало людей ототожнюють себе з проблемами зоозахисту. Якщо у мене немає тварин – мене це ніби і не стосується. Насправді, це стосується кожного. Так, сьогодні не така численна акція, як би нам хотілося, але ми вдячні кожному, хто прийшов і став з нами поруч. Коли ми бачимо жорстоке поводження з тваринами, це проблема наша суспільна. У нас була зустріч з представниками офісу президента. Це для нас важливий сигнал, що нова влада йде нам на зустріч і розуміє важливість проблем, про які ми говоримо» - каже Людмила Хоменко.
Полтавка Настя прийшла на акцію зі своїм улюбленцем Тошею. Батьки Насті знайшли новородженого собаку на смітнику п’ять років тому. Відтоді песик став членом родини:
«- Не могла стояти осторонь. Адже цуценята і кошенята – це ті ж дітки. І те, як до них іноді ставляться у нашому суспільстві – це жахливо. Тому ми сьогодні тут з Тошею».
Юлія на марші зі своєю хаскі на ім’я Ренесмі.
« - Ставлення до тварин у нашій країні – не гуманне. Погляньте, скільки в нас покинутих тварин, як жахливо з ними поводяться у пересувних цирках. Хочу також звернутися до всих, хто наважився завести домашнього улюбленця – чи готові ви бути за нього відповідальним? Чи будете доглядати належним чином? До цього треба підходити серйозно. Розуміти, що це жива істота зі своїми потребами. Що тварину треба лікувати, виховувати і нормально годувати. А не так, що взяли, на ланцюг посадили і борщу насипали».
У центрі загальної уваги опинилася собака – інвалід Леся. Її привела Ельвіра Попова. Жінка розказує дивовижну історію Лесі:
« - Її збила машина. Леся лишилася лежати на узбіччі. Небайдужі люди підібрали, доставили до ветеринарної клініки. Волонтери збирали кошти на її лікування. Собака перенесла кілька операцій. Майже рік її виходжували, не гоїлися рани. А на сьогодні вона вже зовсім інша, активна і весела. Я її взяла на перетримку. Але коли тварині приділяєш стільки часу, то вже потім неможливо її віддати, вирішила лишити. У мене три собаки , а ця четверта».
Візочок , завдяки якому Леся бігає, гідний окремої розповіді. На нього теж збирали кошти небайдужі люди. Гроші присилали з усієї Україні та з – за кордону.
« - На сьогодні Леся це не просто собака. Це собака – волонтер. Вона працює з дітками, хворими на аутизм, є тренером у центрі делікатної кінології, вона цуценятам показує, як має себе вести вихована собака. Також вона дипломований нюхач. Пройшла навчання за напрямком «пошук захованих запахів» і скоро почне навчання інших собак!» - розповідає Ельвіра Попова.
Учасники маршу пройшли центром міста і завершили акцію на вулиці Сінній. Кажуть, що наступного року повторять її і сподіваються, що коло учасників ширитиметься.
Раніше ми розповідали У центрі Полтави вирує спортивне свято
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:06, 14 січня
08:49, 18 січня
08:56, 17 січня
live comments feed...