17:20, 1 листопада 2018 р.
Надійне джерело
Полтавців не цікавить, куди йдуть мільярди з міського бюджету (ВІДЕО)
31-го жовтня у Інституті аналітики та адвокації (ІАА) презентують результати дослідження, яке стосується витрат із міського бюджету та поінформованості про це жителів Полтави.
Старший аналітик ІАА Олександр Ткаченко, виступаючи перед громадськими активістами, представниками місцевого самоврядування та представниками ЗМІ, розповів про результати опитувань серед полтавців.
Як з’ясувалося, про суму бюджету та про статті, куди спрямовують кошти, знають лише 7 відсотків полтавців. Більшість жителів міста бюджетом не цікавляться, або вважають, що інформації про нього немає у відкритих джерелах.
Для тих, хто не знав, куди і скільки пішло грошей із міського бюджету, демонструють цифри у вигляді діаграми. Із загального бюджету 2018-го року у 3,8 мільярди найбільше пішло на галузь освіти (885,7 тисяч гривень або 23 відсотки), ЖКГ (731,3 тисячі або 19 відсотків) та охорону здоров’я (468,7 тисяч або 12 відсотків).
Між тим, опитані полтавці вважають, що ремонт доріг та медицина є недофінансованими із міського бюджету. Третя галузь, на яку, на думку містян, мають спрямовувати кошти – боротьба із корупцією.
Експерти ІАА пояснили, що антикорупційна діяльність має фінансуватися із державного бюджету. Решту видатків запропонували присутнім проаналізувати разом.
Зокрема, звернули увагу на те, що за минулий рік 1,5 мільйони гривень виділили на висвітлення діяльності міської ради у ЗМІ. При цьому 87 відсотків із цієї суми пішли на газети, ще 13 відсотків – на телебачення. Між тим, опитування продемонструвало, що 50 відсотків жителів Полтави новини дізнаються із Інтернет-видань, ще 46 відсотків – із телебачення і лише 23 відсотки читають газети. Сайт міської ради відвідували 9 відсотків з усіх опитуваних.
Виступили у обговоренні питань бюджету і заступники міського голови Людмила Бойченко та Іван Сватенко. Зокрема Людмила Бойченко розповіла про те, яким чином школи відмовляться від збору коштів у батьків.
- Із 1-го січня плануємо 5 шкіл запустити на самофінансування. Із бюджету втратимо 600 тисяч на одній школі: на забезпечення бухгалтером, інші витрати. Але якщо це вирішить проблему збору коштів, місто піде на це. Щоб батьки були певні - дитину вони відвели і заклад має усе необхідне, щоб дитина навчалася! - повідомила Людмила Бойченко.
Також про бюджет говорили діючі депутати міської ради. Так, голова фракції «Свободи» у міській раді Юліан Матвійчук відзначив, що зі зміною влади у місті, чи не вперше депутатам перед сесією роздали розгорнуту версію бюджету із усіма розписаними цифрами доходів та видатків.
При цьому зауважив, що бюджетна комісія, до якої він входить, не користується популярністю серед громадських активістів чи представників ЗМІ. Найбільше ходять на комісію ЖКГ.
Інший депутат міськради – Олександр Глазов – розповів про інтерес жителів міста у спрямування коштів бюджету. Зокрема – про бюджет участі.
Констатував, що цього року за проекти проголосували найбільше полтавців – 8700 станом на 31 жовтня. Проте зазначив, що більшості жителів Полтави все ж таки нецікаво – куди та як ідуть бюджетні гроші.
Нагадаємо, раніше на вулицях Полтави розкидали мішки із бюджетними грошима.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...