• Головна
  • Відповідальність чи безкарність? Навіщо медикам індивідуальні ліцензії та як полтавця викрадали з обласної поліклініки заради врятування йому життя
09:59, 14 липня 2018 р.

Відповідальність чи безкарність? Навіщо медикам індивідуальні ліцензії та як полтавця викрадали з обласної поліклініки заради врятування йому життя

Відповідальність чи безкарність? Навіщо медикам індивідуальні ліцензії та як полтавця викрадали з обласної поліклініки заради врятування й..., фото-1

У Міністерстві охорони здоров’я вирішили ще більше підвищувати якість надання пацієнтам медичних послуг і хочуть запровадити індивідуальне ліцензування для медиків. Відповідний законопроект на стадії розробки. Чи зменшить така інновація кількість медичних помилок – невідомо. Але і чиновники і пацієнти сходяться у тому, що підвищувати відповідальність медиків за свої дії потрібно вже зараз. Історія родини, яка свого часу за недбальство медиків заплатила дуже дорого, ексклюзивно для сайту 0532ua. На щастя, після тривалої боротьби з полтавськими лікарями, для них все закінчилося щасливо. А от історію вони обіцяють переповідати ще своїм нащадкам.

Породіллю покинули помирати на операційному столі

Головний герой історії – Артур, якому тридцять років. Має і свого власного сина, що скоро піде до першого класу. Артуру пощастило народитися якраз у переддень Нового року, а саме 29 грудня, у пологовому будинку Полтавської обласної лікарні. Цього дня медики вже не були налаштовані працювати і збиралися у робочому колі вдало святкувати. Початок пологів у чергової пацієнтки змусив їх відволіктися від цих планів та нехотя приступити до роботи. На щастя, все пройшло відносно успішно і вона народила здорову дитину. На цьому турбота медиків для жінки скінчилася. Її залишили без будь-якої допомоги у родильному залі, при цьому відчинивши вікно для провітрювання пологової. Навіть через годину ніхто з медичного персоналу не прийшов поцікавитися її станом, хоча у пацієнтки відкрилася кровотеча. Самостійно добратися до палати вона не могла, а звати на допомогу було нікого. Лише з ординаторської доносилися п’яні крики медиків та дзвін бокалів з шампанським. Жінці довелося кілька годин пролежати на холодному столі до того моменту, поки про неї згадала якась з санітарок. Коли породіллі надали першу медичну допомогу, вона втратила чимало крові та застудила внутрішні жіночі органи. Застуду їй довелося лікувати ще у кількох медичних закладах, але вже не Полтавщини.

Діагноз медика – закон! Навіть помилковий

Більшість дітей у дитинстві часто хворіє. Не був винятком і Артур, у якого виникла харчова алергія. Медики поставили діагноз-діатез. І стали активно лікувати спочатку звичайними медикаментами, а згодом справа дійшла і до антибіотиків. Коли лікування не принесло бажаного ефекту, його поклади до цієї ж таки обласної поліклініки. І почалася нова епопея, пов’язана з медичною «халатністю». Йому кілька разів змінювали діагнози, випробовували на ньому все нові антибіотики, які призводили до ще більшої інтоксикації організму дитини. Препарати стали вводити навіть внутрішньовенно і по кілька разів на день. Не говорячи вже про вартість такого лікування, дитина поступово стала перетворюватися на овоч і слабшала на очах. Коли мати з рідними підняла питання про те, щоб забрати Артура з лікарні, медики відмовилися його виписувати «недолікованим». І не давали документи для переведення його до іншої клініки, окрім тієї, до якої він був прикріплений за місцем прописки.

Викрадення дитини заради врятування життя

Єдиним варіантом, щоб забрати дитину з лікарні, стало викрадення. В прямому сенсі цього слова. Коли мати з Артуром вийшли на прогулянку, на них вже чекав автомобіль з рідними. Без жодних документів дитину забрали і відвезли до іншої області. Прийняти його на лікування медичні заклади Сумщини відмовилися без документів. На свій страх і ризик дитину відвезли в село. Допоміг з лікуванням місцевий фельшер та травники. Артур довго одужував, але рідним вдалося його поставити на ноги. З того часу минуло тридцять років. Розпався Радянський союз, кілька разів змінювалося керівництво медичних закладів, які лікували хлопця. Але найважче руйнуванню піддається стара система. Артур не намагається у чомусь звинувачувати тодішніх медиків, а лише хоче, щоб його власного сина лікували краще. А поки-що якихось суттєвих зрушень у цій царині і покращення ставлення медиків до своїх пацієнтів не відчуває.

Чи можливо взагалі медика притягти до кримінальної відповідальності?

Юристи говорять, що згідно з законом медика можна притягти до кримінальної відповідальності. Неналежне надання медичної допомоги може бути кримінально караним, а також винну особу можуть притягнути до цивільно-правової відповідальності, залежно від вчиненого діяння і його наслідків. Пацієнт, що постраждав, або члени його сім'ї (зокрема, в разі смерті пацієнта) мають право на відшкодування моральної і матеріальної шкоди, заподіяної неналежним надаванням медичної допомоги. Цивільний позов можна подавати і в процесі кримінального провадження.

Українські реалії, на жаль, поки-що не такі. У нас не так рідко трапляються випадки, коли дефекти надання медичної допомоги приховуються поміж самими працівниками охорони здоров’я, що не призводить до позитивного результату, а лише породжує хибний фон безкарності лікарів.

Юлія Самозвон.

Читайте також, скільки полтавців підписали декларації з медиками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медичнапомилка #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...