16:02, 1 липня 2018 р.
Надійне джерело
На Полтавщині компанії, яка продає послуги зв’язку, закидають накручування ПДВ на 50 мільйонів гривень
У Кременчуці фірма, яка надає лише послуги комісії, виписує податкові накладні на послуги мобільного зв’язку, який… не має права надавати.
Про схему, яка допомагає заробляти мільйони гривень просто з повітря, розповідає у своєму розслідуванні Інтернет-видання antikor.com.ua.
У розслідуванні antikor.com.ua йде мова про кременчуцьку фірму ООО «Сітігруп». «Сітігруп» фактично є посередником між оператором мобільного зв’язку «Київстар» та клієнтами. Між «Київстаром» та «Сітігруп» укладений договір, за яким перша компанія надає послуги мобільного зв’язку, а друга виплачує оператору кошти безготівковими перерахунками.
«Сітігруп» має у Кременчуці корпорацію, яка складається із близько 12 500 абонентів. Послуги зв’язку їм усім надає «Київстар», а от кошти за послуги мобільного зв’язку від абонентів приймає у касу «Сітігруп». Тобто фактично «Сітігруп», хоч і не є оператором і не має відповідної ліцензії, отримує кошти за послуги мобільного зв’язку.
Між «Сітігруп» та юридичними особами діють договори комісії, за якими клієнти перераховують фірмі кошти. За цими договорами фірма може виписувати податковий кредит лише не суму комісії. Адже саме на комісійних послугах фірма, власне, і заробляє. Проте один із клієнтів фірми, який користувався її комісійними послугами, стверджує, що «Сітігруп» виписує податкові накладні по ПДВ за послуги мобільного зв’язку. А це – вже значно більші суми.
Як повідомляють власні джерела antikor.com.ua у ДФС, мова може йти про величезні суми. За 8 років існування компанія-посередник могла отримати дохід на перепродажі послуг зв’язку розміром у 150 мільйонів гривень! А розмір незаконного виставленого податкового кредиту може скласти близько 50 мільйонів гривень!!!
Втім, інформація, яку отримали журналісти – не є офіційною. А от офіційно Державна фіскальна служба не бачить суттєвих порушень у діяльності «Сітігруп». До прикладу, перевірка, яку провели у рамках кримінального провадження у листопаді 2017 року виявила порушень аж… на 1716 гривень. Автор матеріалу на antikor.com.ua припускає, що така «короткозорість» фіскалів пояснюється тим, що фірму-прокладку покривають на рівні заступника голови ГУ ДФС України у Полтавській області.
Незважаючи на це, справа про діяльність «Сітігруп» та бездіяльність фіскальної служби дійшла до суду. Так, 2 липня у Полтавському апеляційному суді будуть розглядати скаргу саме на закриття фіскалами вищезгаданого кримінального провадження.
Якщо колегія суддів у складі Оксани Корсун, Василя Маличенко та Володимира Костенко визнає достатніми аргументи позивачів, провадження можуть поновити. І якщо хоч частина обвинувачень у махінаціях підтвердиться, «голови полетять» не лише у керівництва ДФС області. Репортаж про судове засідання у справі «Сітігруп» читайте на нашому сайті завтра.
Раніше у Полтаві суд підтвердив, що вартість проїзду у транспорті Полтави має складати 4 гривні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:03, 26 січня
09:31, 23 січня
25
21:21, 22 січня
17
10:42, 16 січня
live comments feed...