• Головна
  • Лише 20% працівників з інвалідністю в Україні знаходять роботу
18:30, 24 квітня
Надійне джерело

Лише 20% працівників з інвалідністю в Україні знаходять роботу

Українець з інвалідністю працює за комп'ютером. Фото, зроблене 0532.ua у ШІ

Українець з інвалідністю працює за комп'ютером. Фото, зроблене 0532.ua у ШІ

Понад 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи. За даними ГО “Доступно UA”, більшість таких кандидатів навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти людину з інвалідністю на роботу.

Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.

«Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити, — говорить Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки. - Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав за кордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання - змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи».

А ще ця програма - інвестиція в загальну інклюзивність підприємств, додає Тетяна Бережна. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.

У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Це до 106,5 тис. грн якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця. Погодьтеся, десь стільки ж займає офіційне працевлаштування.

Нагадаємо, у Полтавському обласному центрі стоматології проводять безоплатне зубопротезування військовим.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Інваліди #робота #зайнятість #Міністерство економіки #Державна служба зайнятості
Оголошення
live comments feed...