• Головна
  • Кандидат в мери розповів, чому Полтава може стати провінцією, скільки випиває алкоголю, де планує створити оперний театр
Вибори мера Полтави
19:12, 16 жовтня 2015 р.

Кандидат в мери розповів, чому Полтава може стати провінцією, скільки випиває алкоголю, де планує створити оперний театр

Вибори мера Полтави

В рамках рубрики «Вибори мера Полтави» ми поспілкувалися з лідером партії «Республіка» Олегом Слизьком, який балотується на посаду міського голови Полтави.

Перша дія на посаді мера?

- Першою конкретною дією буде зустріч з усіма працівниками міськвиконкому, з більшістю з яких я працював. Вони вже п’ять років не отримували чітких задач від керівництва. Тому я покажу, що змінюється формат роботи. Вислухаю їх, що в них накипіло за п’ять років. І попереджу кожного, що в кожному підрозділі вводиться критерій модернізації. Якщо якийсь керівник не збирається йти шляхом модернізації, то, звичайно, таких людей будемо замінювати на більш креативних людей, які готові взяти на себе відповідальність.

Що стало поштовхом для прийняття рішення балотуватися на посаду міського голови?

- Я досить довго приймав рішення чи йти, чи не йти на вибори. Я проаналізував програму і пропозиції інших кандидатів і побачив, що то все політики минулого, або зовсім не політики. Нічого конкретного для бачення картинки майбутнього Полтави вони не пропонують. Коли не сформовано уявлення, куди треба вести нашу Полтаву, то ніхто нічого не зможе досягти. Якщо ми говоримо лише про проблеми, які в нас є сьогодні, то ми ніколи не зможемо вирішити глобальні проблеми які є в місті. На думку відомого краєзнавця Олега Лебединського Полтава деградує і може настати такий момент, що ми перестанемо бути центром нашої області. А якщо відбудеться адміністративнотериторіальна реформа і центр перенесуть до Харкова, то поступово Полтава перетвориться в якесь провінційне містечко. Тому нашому місту треба нову картинку майбутнього.

Топ-5 проблем Полтави?

- Першою проблемою міста є відстороненість і не участь полтавців у прийнятті рішень та формуванні порядку денного. Полтавець бере участь раз на п’ять років, коли голосує на виборах. Друга проблема – тарифи та енергозбереження. Зараз політики кажуть чи окупляться альтернативні енергозберігаючі технології чи ні. Але треба було давно їх встановити і вони б вже окупилися. Третє – створення умов для всебічного розвитку дітей. Треба міському голові займатися цим питанням, а не казати, що програму пишуть в міністерстві освіти. Грош ціна в базарний день такому міському голові. Четверта проблема – інфраструктура й ЖКГ. В нас часто кажуть, що ніде взяти гроші. Але можна попросити у жителів міста. І якщо ці гроші не будуть використані на рішення тієї проблеми, для якої вони бралися, міського голову треба саджати в тюрму. Ось я готовий взяти на себе таку відповідальність. Остання та найголовніша проблема – забезпечення робочих місць в Полтаві. Для того, щоб створити робочі місця, треба робити ставку на малий та середній бізнес.

Хто найбільший ваш конкурент?

- В мене конкурентів немає. Зараз згідно прогнозів кожен кандидат має близько 12% голосів. Мені все одно з ким конкурувати.

З ким з кандидатів ви готові співпрацювати?

- Я готовий співпрацювати з усім. Хто готовий йти шляхом модернізації. Але зараз я поки не бачу тих, хто сповідує цю програму. Коли я стану міським головою, то запропоную кожному з кандидатів підписатися під цією програмою, і якщо вони підпишуться то будемо співпрацювати.

Розкажіть про вашу родину?

- Мені 29 років. Є батько, мати і рідний брат. Мама працює начальником відділу кадрів на підприємстві, батько – водій директора. Я не одружений, дітей не маю. В 2014 році майже не одружився – було прийнято рішення про весілля, але не склалося. А ось у брата вже є 5-річна донька, моя племінниця. В школі навчався на відмінно. Займав призові місця з географії. З 2003 по 2008 рік навчався в Полтавській державній аграрній академії. Отримав диплом з відзнакою – в мене немає жодної четвірки. Зараз пишу кандидатську дисертацію на тему «Ринку землі». З 2006 по 2008 рік був першим студентським мером Полтави. Був членом виконкому міськради та радником міського голови з молодіжних питань (Андрія Матковського – ред.).

Яка у вас була перша зарплата та куди ви її витратили?

- Порядку 500 гривень. Між першим та другим курсом я працював начальником відділу кадрів на підприємстві де працювало 300 чоловік. Це я підміняв людину на літо, яка пішла у відпустку. За ці кошти я купив мобільний телефон.

Які у вас є хобі?

- Це, звичайно, футбол. Дуже давно, до 1996 року, я не любив футбол. Але коли «Ворскла» вийшла у Вищу лігу, то почав приділяти велику увагу цьому спорту. В мене навіть моя кімната повністю була завішана плакатами футболістів. Навіть шматок стелі. В школи футбольні я не ходив, просто грав у дворі. Я є директором аматорської футбольної команди вже 10 років. Ще одне хобі – гра на гітарі. Зараз, правда, гітара зламалася, треба нову купити. Також люблю риболовлю і займаюся вивченням української культури.

Яку останню книгу прочитали?

- Це книга Богдана Гаврилишина «До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє». Ця книга є настільною книгою, яка, незважаючи на те, що була видана десь 40 років тому, й досі актуальна. Зараз загалом читаю мало – десь 7 книжок в рік.

Чи доводилося вам порушувати закон?

- В дитинстві, років в 6-7, клав на залізну дорогу копійки. Коли потяг проїде, то копійка стає іншою. Мене раз вчителька побачила і лякала, що мене поставить на облік в дитячу кімнату міліції.

Як ви ставитеся до алкоголю, скільки разів на місяць можете випити?

- Я простий полтавський хлопець, по святах можу собі дозволити трішки алкоголю. Взагалі не люблю коли хтось, особливо на виборах, казати, що не вживає алкоголь. Кілька разів на місяць збираюся з друзями, щоб відпочити і звичайно буває й алкоголь. Це й пиво, й може бути коньяк, й горілка. Дивлячись яка обстановка. Головне себе поводити нормально. В Німеччині взагалі навіть за кермом автомобіля дозволяють випити одну пляшку пива. Мені друзі розповідали, що там в органах влади взагалі можуть виставити пиво учасникам зустрічі.

Яка зарплата має бути у міського голови?

- Заробітна плата міського голови має бути не малою. Я критично ставлюся до того, що слуги народу мають отримувати мало. Наприклад, в мене немає свого бізнесу. А міський голова несе величезну відповідальність за все місто, тому має й отримувати достатньо коштів. Він має отримувати стільки, щоб не задумуватися про свій достаток. Щоб не було думок про те, щоб десь щось підзаробити. Така людина не буде задумуватися над тим, як зробити місто кращим. Тисяч 20 гривень – це нормальна зарплата.

Скільки коштів ви задекларували?

- Це декларація за минулий рік. А там я довгий час не мав офіційної роботи, тому задекларував близько 10 тисяч. Машини в мене немає, є лише 2 га землі, які я здаю в оренду.

Що треба поставити на місці пам’ятника Леніну?

- Ми звалили той пам’ятник Леніну. Частина полтавців здихнула з полегшенням, частина – отримала якусь гіркоту, бо це частина їхньої історії. Історія має бути в музеях. Бо незрозуміло як історія засудить й події, які сталися два роки тому. На місці цієї площі я б звів оперний театр. Якщо ми сповідуємо, що Полтава до 2050 року має увійти до топ-20 міст Європи, то вона, як і інші європейські міста, має мати оперний театр.

Ваш найшаленіший вчинок в житті?

- Я особисто сказав Яценюку, що в ньому розчарований. Це в 2010 році під час Студреспубліки я в нього спитав яка в нього стратегія розвитку України, а він відповів, що в нього є стратегія лише на 5 років, максимум на 10.

Також читайте інтерв'ю з Віктором КостюшенкомСвятославом Батовим та Оксаною Черкас.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слизько #вибори #мер
Оголошення
live comments feed...