Вибори мера Полтави
17:00, 13 жовтня 2015 р.
Кандидат в мери Полтави Оксана Черкас: жіночий погляд на проблеми міста
Вибори мера Полтави
В рамках рубрики "Вибори мера Полтави" ми поспілкувалися з представницею прекрасної статі - кандидатом в мери Полтави від політичної партії "Відродження" Оксаною Черкас.
Перша ваша дія на посаді мера Полтави?
З першого дня роботи – аудит всіх управлінь, служб і комунальних підприємств. Його завдання: зразу запропонувати механізми прозорості - публікацію бюджетів, видатків, закупівель і т.п. Зробимо так, щоб у полтавців була можливість брати участь в вирішенні проблем міста.
Я запропоную процедури максимальної відкритості дій міської влади, широкого обговорення всіх проблем і шляхів їх вирішення, стимулювання активності самих людей. Адже змінити потрібно не тільки мера, а самі принципи управління.
Що стало поштовхом для прийняття рішення балотуватися на посаду мера Полтави?
Мені прикро, що люди змушені на виборах міського голови голосувати, як то кажуть, за «менше» зло. Це повторюється з року в рік, але так не повинно бути. Не важливо, хто менше чи більше украде з бюджету, важливо, щоб ця система була зруйнована.
Маргерет Тетчер сказала, що не буває бюджетних грошей, є гроші платників податків. Я, як управлінець, бачу необхідні кроки до прозорості влади в Полтаві, мені дивно, що ніхто про них не говорить. Більшість демократичних країн це зробили, і ми бачимо приклади, коли кар’єра політика чи високопосадовця в Європі може закінчитися просто після поїздки на футбольний матч, якщо вона оформлена як відрядження.
Як і всі ми, я сподівалася, що заявлена в країні боротьба з корупцією вийде на системний рівень. Однак, перспектива ще на кілька років законсервувати систему місцевого самоврядування в Полтаві в старих схемах откатів і кумівства мене не влаштовує.
Та найбільший аргументом на користь такого рішення є те, що у нас у партії «Відродження» сформувалась дійсно професійна команда однодумців. Її лідер – народний депутат України – Олег Кулініч, в наших рядах авторитетні керівники, молоді амбітні підприємці, фахові медики, освітяни. Вони не платять за місце в списках, на платформі «Відродження» вони знайшли можливість реалізувати свої ідеї на користь громадян.
З ким з кандидатів на посаду міського очільника Полтави ви могли співпрацювати? А з ким ніколи і ні за яких обставин?
Я дуже вимоглива до себе й до інших. На вибори я йду з програмою «Відкрита влада». І ці принципи для мене основні при будь-якій співпраці з людьми, незалежно від їхніх прізвищ чи належності до певних політичних сил.
Ваше місце у виборчих перегонах?
Хотілося б побачити своє місце не «у перегонах» за посаду, а у свідомості громадян міста. Мені не потрібно крісло за будь-яку ціну, з пропозицією поборотися за іншу систему влади я прагну бути максимально переконливою і зрозумілою для людей. Ми, як суспільство, все одно до цих стандартів маємо прийти, інакше не вибори, самі по собі, втрачають сенс як демократична процедура.
Хто ваш найбільший конкурент?
Думаю, мій конкурент – недовіра і розчарування громадян. Виходить так, що кого б вони не обрали, а життя ніяк не міняється, тому багато людей апатично ставляться до виборів. От саме цю апатію людей я і хочу подолати як головного свого конкурента. Мені приходилось долати справжні труднощі, тому я впевнена – за правильні речі треба боротись.
Назвіть ТОП-5 найбільших проблем міста.
Найбільша проблема Полтави – це непрофесійна і непорядна влада. А вже від неї залежить все решта: діалог влади з громадою міста, нинішній незадовільний стан житлово-комунального господарства - доріг, води, будинків; недостатнє фінансування соціальної сфери; безробіття; застарілі транспортні маршрути, які в неповній мірі відповідають потребам полтавців; недбале ставлення до культурних пам’яток та історичної спадщини.
Розкажіть про вашу родину.
Мій син Дмитро – студент Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Він гідно представляв Україну й Полтаву за кордоном, перемігши в міжнародній програмі майбутніх лідерів. Зараз як волонтер допомагає бійцям АТО та вимушеним переселенцям зі сходу. Батьки-пенсіонери нині мешкають у невеличкому селі Лебединського району на Сумщині. Сестра – вчителька математики в одній із сумських шкіл.
Чи готові вони бути під постійним наглядом з боку ЗМІ та опонентів?
Я з величезною повагою ставлюся до чесних і незаангажованих ЗМІ. Тим більше, мені й моїй родині приховувати нічого. Тому будемо раді цікавій і корисній співпраці.
Ви колись порушували закон?
Маю повне право сказати, що ні. Адже ні до кримінальної, ні до адміністративної відповідальності я ніколи не притягалась. Та і не пам’ятаю за собою якихось правопорушень, які б не давали спати ночами.
Ваша ідея того, що буде на місці поваленого Леніна.
Вважаю, що остаточне рішення щодо цього повинні прийняти самі полтавці. Необхідно провести громадські обговорення, запропонувавши на розгляд жителів міста кілька варіантів. У Полтави достатньо героїв і визначних постатей, які гідні того, аби їх увіковічнити. Звісно, досить слушною є ідея облаштувати на цьому місці Алею героїв, загиблих під час подій Майдану та в АТО, а також тих, хто воює й донині. Понад 1400 осіб з Полтавщини уже отримали статус учасника АТО, з них приблизно 300 мешканців Полтави.
Чим ви займаєтесь, крім політики?
Якою б важливою не була моя робота, найважливіше, що в мене є – це мій син. Хоч він уже і відносно дорослий, але потребує допомоги, поради, уваги. Стараюся проявляти увагу й до батьків, хоч, на жаль, і не тому обсязі, в якому б хотілося. Ще стараюся займатися самоосвітою в різних сферах, бажання постійно дізнаватися щось нове в мене не зникло.
Ваше хобі?
Я захоплююсь вирощуванням квітів. Мені дуже подобається спостерігати, як вони ростуть і розцвітають, бути причетною до цього процесу.
Якою, на вашу думку, має бути заробітна плата міського голови?
Вона має бути достатньою для того, аби прожити на неї протягом місяця. Але достатньою має бути і зарплата вчителя, і зарплата лікаря, і продавця. І міський голова нічим не кращий за інших людей, він не повинен мати ніяких привілеїв. Можлива така формула: зарплата мера має відповідати середньому рівню зарплат жителів міста.
Скільки доходу ви задекларували?
46762 грн.
Який найбожевільніший вчинок ви зробили у своєму житті?
Взагалі, я вдумлива людина. Але колись, в юності, ми поїхали кататися на байдарках по Пслу і Ворсклі з сином, якому на той момент ще не виповнилося 1,5 років.
Ви вживаєте алкоголь? Як часто?
Алкоголь майже не вживаю, адже майже весь час перебуваю за кермом.
Остання книга, яку ви прочитали?
Читаю актуальну на нинішній час літературу – книгу «Вибори» американського письменника Росса Томаса. Цей письменник в свій час працював прес-секретарем та політичним технологом, тож знається на «політичній кухні». Цей жанр можна охарактеризувати як політичний трилер.
Ви пам’ятаєте свої перші зароблені гроші? Як це було? На що їх витратили?
В студентські роки змушена була підробляти, бо мої батьки мали доволі скромні статки. Це були 90-ті роки, тоді всім було важко. Після пар займалася в’язанням – робила людям різні речі на замовлення, йшла чергувати в гардеробній. Зароблене витрачала на найбільш необхідні речі, в першу чергу – на харчування.
Читайте також інтерв'ю з кандидатом в мери Полтави Святославом Батовим. Також незабаром на нашому сайті ви зможете прочитати інтерв'ю з Олегом Слизько та Вікторм Костюченко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...