13:16, 15 серпня 2015 р.
БРЕХНІ.net #15 Полтавське сміття таки сортується, проте не на користь міста
Журналісти ГромадськогоТБ. Полтава зясовували в чому полягає проблема Макухівського сміттєзвалища.
Зовсім скоро розпочнуться передвиборчі перегони, а це значить, що політики знову можуть спекулювати на невирішених проблемах, що давно турбують полтавців. Однією з таких проблем є Макухівське сміттєзвалище, що нині розрослося до 17 гектарів та з кожним роком все сильніше забруднює довкілля.
320 (3)
320 (6)
Розмови про необхідність будівництва сміттєпереробного заводу точаться вже багато років, проте ніхто не поспішає вирішувати цю проблему. Ми здійснили власний рейд на міське сміттєзвалище, аби відшукати причини такої байдужості з боку влади.
Аби поглянути на те, як функціонує звалище у звичайний будній день, ми вирішили провести таємну зйомку. Для цього нам довелося подолати нелегкий шлях лісовими стежками. Ми здогадалися, що близькі до цілі, коли побачили сміття, кількість якого в гущавині лісу поступово збільшувалася.
320 (8)
320 (10)
Згодом ми раптово натрапили на поселення осіб без постійного місця проживання. Намети, що слугують домівкою для цих людей, вочевидь змайстровані з матеріалів, знайдених на смітнику.
У пошуках більш вдалого ракурсу журналіст Анатолій Мележик вирішив дістатися безпосередньо на територію звалища, піднявшись по купах сміття висотою з двоповерховий будинок.
Оглянувши територію збоку, ми вирішили врешті-решт зайти на звалище через центральний вхід. Тут ми побачили, як люди, дуже схожі на осіб без постійного місця проживання, перебирали сміття прямо на звалищі. Журналістам Полтавського Громадського вони були зовсім не раді.
Окрім того, серед куп сміття та дивних конструкцій ми помітили велику кількість тюків, заповнених відсортованими відходами. Ми стали свідками того, як частину цих тюків згодом завантажили у машину та вивезли з території звалища в невідомому напрямку.
За декілька десятків метрів від сміттєзвалища розташований пункт прийому відходів. На території підприємства знаходиться велика кількість тюків із відсортованими відходами. Окрім того, тут розміщена сміттєпереробна лінія, яка цього дня не працювала.
За роз’ясненнями ми вирішили звернутися до керівників Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628, до компетенції якого входить обслуговування сміттєзвалища.
Начальник підприємства Дмитро Третяков після низки «незручних» запитань пояснив журналістам, що КАТП 1628 співпрацює з рядом приватних підприємств, які займаються переробкою сміття.
Повідомити назви та інші дані цих підприємств Третяков журналістам не зміг – нібито через те, що забув. До того ж, кілька місяців тому всі відповідні документи про співпрацю були вилучені податковою міліцією для проведення слідчих дій – як виявилося, КАТП підозрюють у причетності до низки економічних злочинів.
У відповідь на питання, чому досі під Полтавою не будується сучасний сміттєпереробний завод, начальник КАТП 1628 поскаржився на відсутність інвесторів. За словами Дмитра Третякова, на будівництво заводу необхідні більше сотні мільйонів доларів та, як мінімум, шість років часу. На його думку, в Україні немає інвесторів, які готові вкладати такі великі кошти в цю справу. Що ж стосується залучення грошей з-за кордону, держава поки що не створила достатньо привабливих умов для іноземних інвесторів – вважає директор.
Як ви могли побачити з сюжету, полтавське сміття таки сортується. Проте це робиться силами не комунальних, а приватних підприємств, які заробляють на цьому чималі кошти. Чому не організувати процес переробки сміття таким чином, щоб кошти спрямовувалися до міського бюджету – позиція директора КАТП 1628 з цього приводу нам так і залишилася незрозумілою. Якщо стільки років проблема ніяк не вирішується – можливо, це комусь вигідно?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
08:41, 3 січня
10:06, Вчора
08:07, 4 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...