• Головна
  • На Полтавщині створили штаб із запобігання поширення грипу і ГРВІ
07:42, 2 листопада 2009 р.

На Полтавщині створили штаб із запобігання поширення грипу і ГРВІ

Розпочав свою роботу Полтавський обласний штаб із запобігання поширенню захворюваності на грип та ГРВІ у складі представників органів виконавчої влади, освітян, медиків та санітарних лікарів (очолив голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев). Його діяльність – логічний крок у зв'язку з епідемією у західних областях України, де від високопатогенного вірусу так званого каліфорнійського або свинячого грипу померло близько 50 осіб.

Заступник голови облдержадміністрації Надія Мякушко, начальник Головного управління охорони здоров'я Віктор Лисак, начальник Головного управління освіти і науки Володимир Мирошніченко та керівник обласної санепідемстанції Валентин Шаповал відразу після селекторної наради з Кабінетом Міністрів України провели відповідний захід із відповідальними особами на місцях з приводу ситуації, що склалася. Треба відзначити, що на Полтавщині вона некритична, контрольована та стабільна. На думку Надії Семенівни, біда, яка спіткала західні регіони, пов'язана, зокрема, й із недостатньою поінформованістю, що спричинило паніку серед населення, ажіотаж в аптеках та підвищення цін на деякі фармацевтичні препарати. Штаби надзвичайних протиепідеміологічних комісій у всіх районах Полтавщини покликані, поміж іншого, не допустити подібного у нас. Тому створення відповідних цілодобових консультаційних пунктів з кваліфікованими лікарями-інфекціоністами сприятиме подальшій стабілізації ситуації (телефони таких центрів див. нижче).

Отже, на нараді начальник Головного управління охорони здоров'я Віктор Лисак, зокрема, повідомив, що з метою профілактики поширення захворюваності у лікарнях вводиться обмеження відвідування пацієнтів. При цьому епідеміологічний поріг не перевищений, а незначний ріст захворюваності, що спостерігається, – сезонного характеру.

Сформовані додаткові бригади медиків, які готові виїхали на виклик у разі необхідності (до речі, невідкладна допомога на 100% безкоштовна), всі медичні заклади мають необхідний резерв ліків. Не виникає проблем із діагностуванням, лабораторними дослідженнями та обстеженням пацієнтів. Віктор Петрович наголосив на неприпустимості спекулювання у сфері цінової політики в фармацевтичній галузі. До речі, всі аптеки в обов'язковому порядку днями мають бути забезпечені мінімальним переліком лікарських засобів, який наразі готують у Міністерстві охорони здоров'я. Дієвість зазначених заходів можлива завдяки чітким розрахункам та планомірній роботі голів райдержадміністрацій спільно з керівниками лікувально-профілактичних закладів на місцях.

Заступник голови облдержадміністрації Надія МЯКУШКО зосередила увагу присутніх на медиках – перших у групі ризику, захист яких – у їхніх руках. Носіння захисних масок, рукавичок, дотримання санітарних режимів, дезинфекція – обов'язкова умова роботи для них. Також саме лікарі – та категорія населення, яка підлягає обов'язковій вакцинації, забезпеченню безкоштовними антивірусними профілактичними препаратами та індивідуальними засобами захисту коштом держави. А 7 швейних училищ області допоможуть владі частково забезпечити марлевими масками уразливі групи населення.

Своєчасна і результативна робота станцій швидкої допомоги залежить від наявності справних транспортних засобів, укомплектованих аптечок та лікарів і водіїв напоготові – тому на нараді говорили й про цей аспект діяльності. Надія Семенівна вважає, що перелік автомобілів швидкої допомоги області варто доповнити, адже маємо бути готовими до всіх викликів. Тому на місцях уповноважені особи на підставі відповідних угод з автоперевізниками підбиратимуть резервні транспортні засоби, які зможуть працювати у режимі санітарних автомобілів.

Забезпечення додаткових ліжок – також важливе питання функціонування медичних закладів у нинішніх умовах. Потреби по кожному населеному пункті різні – у залежності від кількості населення. Наприклад, Полтаві необхідно 74 дитячих та 193 дорослих додаткових ліжко-місця, а загалом по області – 393 дитячих і 974 дорослих.

Головний санітарний лікар області Валентин Шаповал повідомив, що триває планова імунізація населення. Тому всі підприємства, установи, організації різних форм власності мають подбати про своїх працівників, закупивши протигрипозну вакцину. Також від сьогодні санітарні лікарі області відстежують місця скупчення людей та або заборонять, або обмежать їх відвідання. Найперше це стосується ринків, розважальних закладів, закладів громадського харчування.

У свою чергу начальник Головного управління освіти і науки Володимир Мирошніченко аналізував наказ Міністра освіти і науки №996 від 30.10.2009 р. «Про тимчасове призупинення навчального процесу в навчальних закладах та установах освіти». Згідно з ним, робота всіх навчальних закладів, незалежно від форми власності та підпорядкування, починаючи з 31 жовтня призупинена на 3 тижні. Це стосується дошкільних закладів, всіх без винятку загальноосвітніх шкіл, інтернатних закладів, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів, курсів підвищення кваліфікації та інституту післядипломної освіти. Володимир Іванович також підкреслив, що робота позашкілля – гуртків за інтересами, дитячо-юнацьких спортивних клубів і т.п. також тимчасово припиняється. З початку листопада не проводяться всі культурні, спортивні заходи, а також семінари, «круглі столи», конкурси і т.п., які були заплановані раніше, – чи на рівні області, чи на рівні району, чи на рівні міст та сіл.

Володимир Мирошніченко повідомив, що всі керівники освітніх установ різних форм власності та підпорядкування мають найближчим часом розробити заходи щодо подальшого відпрацювання учнями та студентами пропущених занять відразу після нормалізації епідеміологічної ситуації.

Окреме питання – молодь, що проживає у гуртожитках. 99% наших учнів та студентів (крім іноземців) родом з різних куточків Полтавщини, тому наразі не існує причини, чому вони не можуть роз'їхатися по домівках. При цьому питання опалювання навчальних закладів та спустілих гуртожитків здійснюється на розсуд їхнього керівництва.

Володимир Мирошніченко наголосив на тому, що ті учні та студенти, які вимушені залишитися, а також сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, потребують нині особливої уваги влади. Тому змінюється організація їхнього харчування, впроваджується контроль за дотриманням ними теплового режиму (перевіряється теплий одяг, взуття, головні убори), посилюється контроль за їхньою особистою гігієною, у приміщеннях їхнього постійного перебування здійснюється прибирання з дезинфікуючими засобами. Медичний персонал, працівники харчоблоків а також ті, хто найбільше спілкується з дітьми, мають постійно носити захисні маски.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...