• Головна
  • Особистий приклад – найкращий аргумент
10:00, 22 жовтня 2013 р.

Особистий приклад – найкращий аргумент

Ми продовжуємо цикл статей, присвячених Всеукраїнському фізкультурно-спортивному товариству «Колос», яке всіляко сприяє розвитку фізичної культури у сільській місцевості та оздоровленню її мешканців через популяризацію правильного способу життя. Цього разу наша бесіда відбулась з головою обласного товариства Анатолієм Леонідовичем Голованем і була присвячена сьогоденню названої структури та одному з заходів, а саме третій обласній спартакіаді серед керівників сільгосппідприємств, агрофірм та фермерських господарств, яка пройшла 17 жовтня в рамках діяльності цієї установи.

Розкажіть, будь ласка, про основні пріоритети розвитку вашої організації.

Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос», як і завжди, займається своєю основною задачею – розвитком фізичної культури і спорту серед сільського населення. Ми вже провели декілька заходів у цьому році: спартакіаду на краще спортивне село, спартакіаду серед сільських голів, чемпіонати обласної організації з шахів, шашок, настільного тенісу, волейболу, футболу та міні-футболу, баскетболу, гирьового спорту та інших видів спорту. 17 жовтня на спортивних базах Кобеляцького району відбулась спартакіада серед керівників сільгосппідприємств, агрофірм та фермерських господарств. З початком змагань відразу стало помітно, що аграрії не тільки на сільськогосподарських полях, а й на спортивних майданчиках не збираються поступатися показниками своїм колегам.

Шановний Анатолію Леонідовичу, чи могли би Ви більш детально зупинитися на цьому заході?

В рамках спартакіади з’їхались представники з 19 районів області, що нажаль на чотири менше, ніж у минулому році. Це було пов’язано з погодними умовами, які не сприяли своєчасному збору врожаю, а також іншими обставинами. Спартакіада проводилася з п’яти видів спорту: стендової стрільби, більярду, шашок, гирьового спорту та тенісу настільного. В загальнокомандному заліку переможцями стала команда Кобеляцького району, що й не дивно, оскільки вони були господарями змагання, та встигли добре підготуватися саме на тих спортивних майданчиках чи об’єктах, на яких власне все й відбувалося. Наприклад, переможцем зі стендової стрільби став їх представник, який майже рік тренувався на їхніх стендах, тому й мав деяку перевагу у порівнянні з іншими районами. Другими стали представники Лохвицького району, які, до-речі, минулого року посіли перше місце. Третій результат, несподівано для всіх і навіть самих себе, показала команда Оржицького району.

Окремо за різними видами спорту призерами та переможцями стали:

Більярд

1 місце – Кобченко Михайло Юрійович – комерційний директор об’єднання «Докучаєвські чорноземи» (Карлівка)

2 місце – Гришко Сергій Миколайович – приватний підприємець с. Воропинці (Оржиця)

3 місце – Шулєжко Віталій Васильович – керівник Кобеляцького КХП (Кобеляки).

Стендова стрільба

1 місце – Бондаренко Ігор Володимирович – голова СПДС «Бондаренко» (Кобеляки).

2 місце – Коба Володимир – фермер с. Чумаки «Гарант-2005» (Нові Санжари).

3 місце – Карамазін Анатолій Володимирович – керівник водного господарства «Галущина гребля» (Кременчуцький район).

Шашки

1 місце – Шевченко Володимир Іванович – керівник ФГ «Гиряві іскорці» (Лохвиця).

2 місце – Жук Олександр Георгійович – голова ФГ «Ніка» с. Жуки (Кобеляки).

3 місце – Решетило Валерій фермер-одноосібник с. Малий Кобелячок (Нові Санжари).

Гирьовий спорт

1 місце – Гуз Володимир Миколайович – голова ФГ «Дронго-Г» с. Свичкарево (Кобеляки).

2 місце – Терещенко Володимир Іванович – голова ФГ «Лаванда» с. Якимове (В. Багачка).

3 місце – Яременко Ігор Андрійович – голова ФГ «Зоряни» (Лохвиця).

Теніс настільний

1 місце – Заєць Микола Петрович – керуючий відділом ФК «Дослідне» (Семенівка)

2 місце – Чумарний Іван Павлович – керівник ФГ «Сатурн» (Лохвиця).

3 місце – Пропопенко Юрій – керівник ФГ «Юпітер» (Кременчуцький район).

Також, хочу відзначити високий і якісний рівень організації змагань завдяки Кобеляцькій районній організації ВФСТ «Колос» АПК України, районній державній адміністрації, районному сільгоспуправлінню, райкому профспілки АПК, чіткій і злагодженій роботі суддівської колегії на чолі з Віталієм Детюком.

Нагородження переможців і призерів проводили начальник управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Ігор Петраш, перший заступник департаменту агрополітики облдержадміністрації Семен Москаленко.

Для чого слід проводити подібні спартакіади?

Перш за все, найбільше переконання у необхідності занять фізичною культурою у людей буде тоді, коли їхні поважні односельчани особистим прикладом покажуть, що це необхідно не тільки іншим, але й їм самим. Крім того, після цих змагань, ми отримуємо такі повідомлення, що представники сільгосппідприємств у себе в селі організовують і утримують футбольні команди, відновлюють футбольні поля, купляють столи для тенісу, більярду і ін. Вони на власному прикладі допомагають розвинути зацікавленість спортом у інших та підтримують розвиток фізичної культури у сільській місцевості.

Скажіть, цей захід широко розповсюджений по Україні, чи Полтавщина перша, хто його проводить?

Ми нічого нового не вигадували. Раніше подібні змагання були традиційними. На жаль, на даний час не в усіх областях України проводяться такі спартакіади. Полтавщина, в цьому розумінні, являється авангардом в проведенні таких і подібних змагань, інколи задаючи моду на державному рівні. Так, спартакіада на краще спортивне село, яка була вперше проведена 5 років тому у нас в області, зараз, вже три роки поспіль, проходить на Всеукраїнському рівні. Спартакіада сільських голів, що також відбувається в нас традиційно вже 5-й рік, зараз включена в календар проведення Всеукраїнських змагань. Спартакіада серед керівників сільгосппідприємств, агрофірм та фермерських господарств на наступний рік також буде занесена до державної програми. Крім того, ми виступаємо ініціаторами відродження Європейських сільських ігор. На майбутній рік заплановано проведення цієї спартакіади за участю наших найближчих сусідів: Польщі, Молдови, Білорусі, Росії та, можливо, Казахстану. Я впевнений, що змагання відбудуться, хоча й види спорту можуть бути самими різноманітними. Наприклад, – змагання богатирів, перетягування канату, тобто те, що ближче до села. В чому перевага Європейських сільських ігор? Хоча б у тому, що ці змагання відкривають можливість сільському жителю, що живе і тренується у власному селі, взяти участь у чемпіонаті Європи, чи навіть світу, на відміну від тих же самих Олімпійських ігор.

Наскільки сильний позитивний відгук знаходить у сільських жителів діяльність Вашої організації?

Навіть у цей час фінансової скрути, ми постійно отримуємо телефонні дзвінки з приводу усіх наших заходів, що відбудуться. Наприклад після нещодавньої спартакіади заплановано подібний захід серед ветеранів сільського спорту. От люди вже запитують про місце та час його проведення. Вони залюбки приймають участь у змаганнях з усіх видів спорту, оскільки який би важкий період не був, ми ніколи не переривали цих змагань, постійно їх проводили. Люди вже про них знають та з нетерпінням чекають. До-речі, у цьому році пройшли змагання з хокею на обласному рівні (м. Кременчук, критий льодовий майданчик «Айсберг»). У фінал вийшло 4 команди, з поміж чотирнадцяти, які брали участь у відбірковому турі. Причому, всі команди мали хорошу екіпіровку, хоча вона й коштує доволі не дешево. Я вважаю, що люди вже дозріли до розуміння того, що займатися фізичною культурою і спортом – це престижно та модно.

Подякувавши Анатолію Леонідовичу за приємну та змістовну бесіду ми особливо захотіли відмітити його фразу: «Люди вже дозріли до розуміння того, що займатися фізичною культурою і спортом – це престижно та модно». І це дійсно так! Наш сайт й надалі буде висвітлювати усі спортивні заходи, які проводитиме обласне товариство ВФСТ «Колос», так що слідкуйте за нашими новинами, і Ви завжди будете в курсі спортивного життя Полтавщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...